Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na dk 16 w msc. Grzegorze i Prawdziska, dk 58 w msc. Kaliszki, dk 57 w msc. Ciemna Wola i Lutry
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00126767
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00126767/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-20 09:53
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9c56cfa1-62ff-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 7393279711
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00126767 z dnia 2022-04-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na dk 16 w msc. Grzegorze i Prawdziska, dk 58 w msc. Kaliszki, dk 57 w msc. Ciemna Wola i Lutry
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Olsztynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500179
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Warszawska 89
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-083
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ppechta@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gddkia.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na dk 16 w msc. Grzegorze i Prawdziska, dk 58 w msc. Kaliszki, dk 57 w msc. Ciemna Wola i Lutry2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c56cfa1-62ff-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00126767
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00011736/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.40 Poprawa bezpieczeństwa ruchu drog. na dk 16 w msc. Grzegorze i Prawdziska, dk 58 w msc. Kaliszki, dk 57 w msc. Ciemna Woda i Lutry w ramach PBDK Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (II postęp.)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00326495/07
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O/OL.D-3.2411.10.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na dk 16 w msc. Grzegorze i Prawdziska, dk 58 w msc. Kaliszki, dk 57 w msc. Ciemna Wola i Lutry.
Przedmiotowe zadanie obejmuje:
1) Przebudowa DK nr 58 w miejscowości Kaliszki od km 135+074 do km 135+240 w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego PBDK - PLMN.
- dostosowanie konstrukcji drogi krajowej do 115 kN/oś,
- budowę dwóch zatok autobusowych z dojściami
- przebudowę zjazdów
- budowę chodników,
- budowę oświetlenia drogi,
- przebudowę systemu odwodnienia drogi,
- budowę murku oporowego
- rozbiórkę kolidującego z przebudową drogi zagospodarowania terenu
2) Rozbudowa DK nr 58 w miejscowości Kaliszki od km 135+074 do km 135+240 w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego PBDK - PLMN.
- dostosowanie konstrukcji drogi krajowej do 115 kN/oś,
- budowę chodników,
- budowę oświetlenia drogi,
- przebudowę systemu odwodnienia drogi,
- rozbiórkę kolidującego z przebudową drogi zagospodarowania terenu
3) Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 57 w miejscowości Lutry w ramach PBDK – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
- budowę dwóch zatok autobusowych z dojściami
- budowę chodników,
- budowę murku oporowego
- zmiana dotychczasowej organizacji ruchu wraz z elementami BRD
4) Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 16 w miejscowości Prawdziwska w ramach PBDK - Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
- budowę dwóch zatok autobusowych z dojściami
- budowę chodników,
- przebudowę wlotu drogi gminnej
- wykonanie balustrad i ogrodzeń drogowych
- zmiana dotychczasowej organizacji ruchu wraz z elementami BRD
5) Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 16 w miejscowości Grzegorze w ramach PBDK - Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
- budowę dwóch zatok autobusowych z dojściami
- budowę chodników,
- przebudowę oświetlenia drogowego
- przestawienie/rozbiórka ogrodzeń
- wykonanie wygrodzeń dla pieszych
- budowę muru oporowego
- zmiana dotychczasowej organizacji ruchu wraz z elementami BRD
6) Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 57 w miejscowości Ciemna Wola w ramach PBDK - Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
- budowę dwóch zatok autobusowych z dojściami
- budowę chodników,
- wykonanie wygrodzeń dla pieszych
- zmiana dotychczasowej organizacji ruchu wraz z elementami BRD
- przebudowę wlotu drogi gminnej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
Cena oferty najkorzystniejszej wynosi 11 738 269,64 zł brutto i przewyższa ona kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 6 478 939,45 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia założonej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11738269,64 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11738269,64 PLN
| 2022-04-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |