Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim wraz z przebudową garaży

GMINA MIASTO I GMINA RADZYŃ CHEŁMIŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00127203
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00127203/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-20 11:51
Lokalizacja
Radzyń Chełmiński, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5ef31d25-a515-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
8762308769
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty na placu budowyWykonywanie pokryć dachowychIzolacja cieplnaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00127203 z dnia 2022-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim wraz z przebudową garaży

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO I GMINA RADZYŃ CHEŁMIŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118655

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Towarzystwa Jaszczurczego 9

1.5.2.) Miejscowość: Radzyń Chełmiński

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-220

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 56 6886010

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@radzynchelminski.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.radzynchelminski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/radzynchelminski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim wraz z przebudową garaży

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ef31d25-a515-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00127203

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017715/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim wraz z przebudową garaży.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00088129/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KD.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim wraz z przebudową garaży”. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Tysiąclecia 17, 87-220 Radzyń Chełmiński, na działkach nr 354/3 i 354/4 w obrębie geodezyjnym Radzyń Chełmiński, stanowi własność Gminy Miasto i Gminy Radzyń Chełmiński. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą następujące prace:
a) wykonanie ocieplenia ścian budynku metodą BSO – bezspoinowy system ocieplenia metodą lekko-mokrą, tynk baranek w kolorze spójnym z kolorystyką dobudowanej części realizowanego obiektu; ocieplenie ścian należy wykonać ze styropianu oraz we wskazanych obszarach z wełny mineralnej;
b) wykonanie ocieplenia stropodachu budynku
- demontaż istniejącego pokrycia z rynnami i rurami spustowymi,
- naprawa betonowego stropodachu wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowych, przeciwdźwiękowych i cieplnych,
- wypełnienie szczelin dylatacyjnych masą silikonową,
- montaż docieplenia ze styropapy wraz z papą wierzchniego krycia
- obróbka kominów i attyki;
c) montaż rynien i rur spustowych w kolorze RAL7024;
d) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej:
– zgodnie z zestawieniem stolarki załączonym do projektu budowlanego, z wyłączeniem wyposażenia okien w mechanizm umożliwiający otwieranie lub uchylanie okna z poziomu posadzki;
– stolarka okienna PVC w kolorze białym montowana przy pomocy blach montażowych, szyby zespolone o współczynniku U=0,9 W/m2K, dla okien w kotłowni i wieży U=1,4 W/m2K;
– okna należy wyposażyć w nawiewniki higrosterowalne;
– montaż parapetów z blachy powlekanej;
– brama garażowa uchylna podnoszona mechanicznie w kolorze czerwonym;
– stolarka drzwiowa w kolorze RAL7024;
e) wymiana zewnętrznej instalacji odgromowej budynku z wykonaniem badania uziemienia;
f) prace remontowo-naprawcze przy elewacji, obróbki blacharskie, naprawa daszków wieży oraz wejścia do lokalu użytkowego, przebudowa konstrukcji wsporczej zewnętrznych jednostek klimatyzatorów związany z demontażem i montażem urządzeń oraz wydłużeniem istniejących przewodów wentylacyjnych wychodzących przez ścianę;
g) wykonanie napisu na elewacji – litery wysokości 60cm „998 STRAŻ POŻARNA 112” w kolorze uzgodnionym z Zamawiającym;
h) przebudowa posadzki w garażach budynku Ochotniczej Straży Pożarnej:
– rozbiórka istniejącej posadzki wraz z podbudową z chudego betonu, uzupełnienie podbudowy, warstwa z chudego betonu 15cm, siatka z prętów Ø 6mm o oczkach 15cm x15cm, warstwa grubości 18 cm betonu posadzkowego C20/25, zbrojonego zbrojeniem rozproszonym, w ilości 25 kg/m2 z wykończeniem trudnościeralnym wraz z impregnacją
i wykonaniem dylatacji;
– w garażu przejazdowym, nieogrzewanym wykończenie posadzki wykonać z kostki betonowej (demontaż istniejącej trylinki, wyrównanie podbudowy betonem, ułożenie kostki betonowej bezfazowej grubości 8 cm);
- Zamawiający informuje, że front robót udostępniony będzie w uzgodnieniu z Zamawiającym w trzech etapach: garaż Nr 1.1, garaż Nr 1.2, garaż Nr 1.3, umożliwiając prowadzenie robót;
i) budowa kanału diagnostycznego 100cm x 850cm x 135cm: dostosowanie wymiarów istniejącego kanału do wymiarów projektowych, wykonanie półek na narzędzia z oświetleniem, okucie krawędzi kanału z kształtowników stalowych utwierdzonych kotwami w posadzce, wykonanie wentylacji kanału – doprowadzenie zasilania i montaż wentylatora mechanicznego z czujnikiem ruchu na istniejącej wentylacji grawitacyjnej Ø 250 mm, wymiana gniazd i opraw oświetleniowych (druga klasa ochronności, IP44), wykonać przekrycie z zaimpregnowanych desek grubości minimum 5 cm;
j) roboty rozbiórkowe - materiał nie nadający się do ponownego wykorzystania, Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie, z wyjątkiem zdemontowanej bramy (wrota – elewacja tylna), trylinki, krat z okien, orynnowania oraz instalacji odgromowej zewnętrznej, które należy przekazać po demontażu Zamawiającemu.

Realizacja inwestycji współfinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin, z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane Państwowe Gospodarstwa Rolne.

2. Szczegółowy opis zakresu robót oraz technologie ich wykonania (w tym uwzględniające wymagania, o których mowa w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp) określają następujące dokumenty stanowiące załączniki do SWZ:
1) Wzór umowy (zał. Nr 5)
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (zał. Nr 6)
3) Przedmiary robót (zał. Nr 7)
4) Projekty budowlane (zał. Nr 8).

Zamawiający załącza do SWZ przedmiary robót, które należy traktować jako materiał pomocniczy i uzupełniający w stosunku do dokumentacji budowlanej.

Zamawiający dodatkowo wyjaśnia, że w każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”, o ile zapewnią uzyskanie parametrów technicznych oraz bezpieczeństwa użytkowania podobnych lub lepszych od założonych, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, iż proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

Wymagany minimalny okres gwarancji: 36 miesięcy licząc od daty protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstaw prawna:
Art. 255 pkt 7 ustawy Pzp
(…) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
7) wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263(…);
Art. 263 ustawy Pzp:
(…) Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie(…).

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający dnia 07.04.2022r. dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty FHU KOD-BUD Tomasza Dubilis w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym na roboty budowlane pn.: „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim wraz z przebudową garaży”, a następnie pismem z dnia 14.04.2022r. zaprosił w/w Wykonawcę na podpisanie umowy.
Pismem otrzymanym dnia 20.04.2022r. FHU KOD-BUD Tomasz Dubilis poinformował Zamawiającego, iż niemożliwym jest przystąpienie do podpisania umowy w w/w zamówieniu, a tym samym uchyla się od zawarcia umowy.
Uchylenie się Wykonawcy od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowi zgodnie z art. 255 pkt 7 ustawy Pzp samoistną przesłankę do unieważnienia postępowania.
2022-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane