Zaprojektowanie i wykonanie remontu schodów wewnętrznych w KPP Lubań

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00127049
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00127049/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-20 11:11
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3967dad-b000-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
8960004780
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00127049 z dnia 2022-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie remontu schodów wewnętrznych w KPP Lubań

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930156216

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Podwale 31-33

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-040

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.7.) Numer telefonu: 478714603

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: katarzyna.dusza@wr.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_wroclaw

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie remontu schodów wewnętrznych w KPP Lubań

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3967dad-b000-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00127049

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00034218/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont schodów wewnętrznych w budynku KPP w Lubaniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00103284/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PUZ-2380-031-002-031/2022/KD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 284552,85 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie remontu schodów wewnętrznych w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu.
Klatka schodowa w budynku administracyjnym Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu została wyłączona z użytkowania w październiku 2021 r. na skutek pęknięcia poprzecznego otuliny betonowej zbrojenia dolnego biegu schodowego między 4 a 5 stopniem. Stropy prawdopodobnie typu Kleina. Zainstalowano wskaźnik rozwarcia rys. Zaobserwowano podobne pęknięcie na kolejnym biegu.
Zakres prac obejmuje: wykonanie ekspertyzy mającej na celu określenie przyczyn powstania uszkodzenia, opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i uzgodnień, wykonanie remontu dwóch biegów schodowych lub ich wymianę, odtworzenie okładzin ściennych, zabezpieczenie pomieszczeń, stolarki okiennej, posadzek, utylizacja odpadów.
Budynek objęty ochroną konserwatorską Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Parametry charakteryzujące nieruchomość.
- działka nr 19, obręb 3 Lubań, rok budowy ok. 1900.
- powierzchnia terenu 3135,00 m2
- powierzchnia użytkowa 2390,00 m2
- kubatura 9572,00 m3

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ –Program Funkcjonalno-Użytkowy.

Zamawiający przewiduje możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej wykonawców. Wizja lokalna może być dokonana po uzgodnieniu terminu z osobą uprawnioną do kontaktów z wykonawcami (rozdział V SWZ pkt. IV).
2. Miejsce świadczenia usługi: obiekt Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przy ul. Sikorskiego 4, 59-800 Lubań.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45216000-4 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie:
Na stronie prowadzonego postępowania w dniu 2022-04-04 godz. 21:08 został złożony plik,
lecz po jego odszyfrowaniu w dniu 2022-04-14 godz. 09:15:35, a następnie pobraniu i
otwarciu stwierdzono, że plik ten nie zawiera żadnej treści, w szczególności brak jest w nim
oświadczenia woli wykonawcy, czyli brak jest oferty.
Zgodnie z opinią Urzędu Zamówień Publicznych (Informator Urzędu Zamówień Publicznych
numer 3/2019), jeżeli w wyniku przeprowadzonych czynności wyjaśniających okaże się, że
przyczyna braku możliwości otwarcia plików leży po stronie wykonawcy, zamawiający jest
uprawniony do uznania, że oferta nie została przez tego wykonawcę złożona. Możliwość
zapoznania się z treścią oświadczenia woli przez adresata jest warunkiem sine qua non
złożenia takiego oświadczenia. W świetle art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego do złożenia innej
osobie oświadczenia woli w postaci elektronicznej dochodzi bowiem dopiero wtedy, gdy
wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła
zapoznać się z jego treścią. Należy przy tym podkreślić, że nie jest dopuszczalne, po upływie
terminu składania ofert, uzupełnienie pliku zawierającego ofert.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane