Przebudowa drogi powiatowej nr 2502L na odcinku od km 2+372 do km 3+763 w miejscowości Borysów, gmina Żyrzyn
Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00127658
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00127658/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-20 13:29
- Lokalizacja
- Puławy, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-41386ba7-af25-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 7162272436
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00127658 z dnia 2022-04-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2502L na odcinku od km 2+372 do km 3+763 w miejscowości Borysów, gmina Żyrzyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029300
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Składowa 1a
1.5.2.) Miejscowość: Puławy
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 888 41 60
1.5.8.) Numer faksu: 81 888 03 88
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd.pulawy@hot.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pzd.pulawy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.pzd.pulawy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie siecią dróg
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 2502L na odcinku od km 2+372 do km 3+763 w miejscowości Borysów, gmina Żyrzyn2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41386ba7-af25-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00127658
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037292/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa drogi powiatowej Nr 2502L na odcinku od km 2+372 do km 3+763
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00101184/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3/PZD/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2502L na odcinku od km 2+372 do km 3+763 w miejscowości Borysów, gmina Żyrzyn”.
4.2. Opis inwestycji. Zakres inwestycji obejmuje ETAP I i ETAP II.
Zakres inwestycji dla przedmiotowego odcinka w Etapie 1 obejmuje m.in.:
roboty przygotowawcze i pomiarowe;
Wykonanie peronu przystankowego z kostki brukowej w km 3+360,00 (str. L) przy krawędzi jezdni o szer. 2,2m wraz z powierzchnią brukowaną pod wiatę przystankową.
Regulację wysokościową istn. kostki brukowej na istniejących zjazdach;
Wykonanie wzdłuż jezdni po obu stronach opornika z kruszywa łamanego 0-31,5mm gr. 30cm i szer. 0,40-0,90m (na odcinku od km 2+830,00 do km 3+725,00);
Lokalne wyrównanie istn. nawierzchni asfaltowej kruszywem łamanym;
Wykonanie na jezdni asfaltowej warstwy wyrównawczo-wiążącej z bet. asfaltowego AC16W KR3 o gr. wg. tabeli wyrównań - śr. gr. 5,8cm;
Wykonanie na jezdni asfaltowej warstwy ścieralnej z bet. asfaltowego AC11S KR3 o gr. 4cm i szer. 5,5m;
Wykonanie w miejscu istn. nawierzchni gruntowej nowej konstrukcji jezdni asfaltowej na odcinku od km 3+725 do km 3+763;
Mechaniczne ścinanie istniejących zawyżonych poboczy ziemnych na szerokości 1,0m;
Wykonanie wzdłuż krawędzi jezdni asfaltowej poboczy ulepszonych kruszywem łamanym o szer. 1,0 m;
Wykonanie drenu francuskiego w poboczu na odcinku od km 2+450 do km 2+510 (str. L i str. P);
Wymianę przepustów betonowych na PEHD fi 40cm o długości 9,0-11m pod istn. zjazdami przeznaczonymi do regulacji wysokościowej;
Wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego.
Zakres inwestycji dla przedmiotowego odcinka do wykonania w Etapie 2 obejmuje m.in.:
roboty przygotowawcze i pomiarowe;
Wykonanie na odcinku od km 2+372,00 do km 2+781,60 oraz od km 2+849,90 do km 2+890,20 odsuniętego od krawędzi jezdni na odległość 1,0m lewostronnego chodnika z kostki brukowej bet. o szer. 1,5m;
Wykonanie przy krawędzi jezdni, na odcinku od km 2+781,60 do km 2+849,90 lewostronnego chodnika z kostki brukowej o szer. 1,65m;
Wykonanie zjazdów do posesji z kostki brukowej;
Wykonanie zjazdów z betonu asfaltowego;
Wykonanie dojść do posesji z kostki brukowej i kruszywa łamanego;
Regulację wysokościową istn. kostki brukowej w obrębie dojść do posesji;
Wymianę przepustów betonowych na PEHD fi 40cm o długości 6,0-12,0m pod zjazdami i 3,0m pod dojściami do posesji;
Odtworzenie istniejących rowów;
Umocnienie istn. rowu płytami betonowymi ażurowymi 40x60x10cm na odcinku od km 2+960,00 do km 3+024,00 (str. L) i od km 3+293,00 do km 3+407,00 (str. P) oraz w rejonie istniejących przepustów drogowych;
Przebudowa drogi jest związana ze złym stanem technicznym istniejącej nawierzchni, która wymaga wykonania pilnych robót drogowych, w celu poprawy parametrów techniczno- użytkowych drogi i warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego. 4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa w tym:
projekt wykonawczy;
stała organizacja ruchu;
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiar robót,
4) kosztorys ofertowy;
Wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter kosztory-sowy. Zamawiający nie przewiduje fakturowania częściowego. Faktura końcowa zostanie zapłacona za wykonanie całego zakresu robót i po spełnieniu wymagań określonych w umowie o udzielenie zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 11.04.2022 r. zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania pismo informujące o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia. Była to kwota 1 719 512,53 zł brutto.W postępowaniu wpłynęły 4 oferty, z których każda przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, a tym samym przekracza obecne możliwości finansowe Zamawiającego, który od początku roku 2022, a szczególnie od wybuchu wojny na Ukrainie ma problemy ze zlecaniem zamówień wynikających z jego działalności z uwagi na drastyczny wzrost cen zarówno usług, jak i robót budowlanych.
W obecnej sytuacji kwota przeznaczona na to zamówienie nie może zostać zwiększona do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-04-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |