Budowa windy zewnętrznej przy budynku C Urzędu Miejskiego w Grudziądzu w formule zaprojektuj i wybuduj
GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00127683
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00127683/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-20 13:35
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-31d0076d-a379-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 8762426842
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00127683 z dnia 2022-04-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa windy zewnętrznej przy budynku C Urzędu Miejskiego w Grudziądzu
w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118833
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.7.) Numer telefonu: 564510233
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.grudziadz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gpp_grudziadz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa windy zewnętrznej przy budynku C Urzędu Miejskiego w Grudziądzuw formule zaprojektuj i wybuduj
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-31d0076d-a379-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00127683
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030238/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa windy zewnętrzne przy budynku C Urzędu Miejskiego w Grudziądzu w formule zaprojektuj i wybuduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00084696/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP-I.271.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 530662,38 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą „Budowa windy zewnętrznej przy budynku C Urzędu Miejskiego w Grudziądzu w formule zaprojektuj i wybuduj”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) wykonanie projektu budowlanego, zgodnego z obowiązującymi przepisami i normami dla dźwigów elektrycznych;
2) przeprowadzenie inwentaryzacji obiektów budowlanych w zakresie niezbędnym do sporządzenia projektu budowlanego;
3) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę;
4) wykonanie prac budowlano- montażowych w następującym zakresie:
a) przygotowanie placu budowy – z zastrzeżeniem, że z uwagi na prace prowadzone w czynnym obiekcie należy na czas wykonywanych robót bezwzględnie zabezpieczyć teren budowy, jak również prowadzenie prac powinno przebiegać w sposób jak najmniej uciążliwy dla użytkowników obiektu,
b) wykonanie otworów wejściowych do szybu dźwigowego w istniejących ścianach zewnętrznych w miejscach przesklepionych nadprożami okiennymi na trzech kondygnacjach w budynku „C” oraz wykonanie otworu i podestu do budynku na jednej kondygnacji budynku „B”,
c) budowa szybu dźwigowego,
d) wykonanie nowej instalacji elektrycznej zasilającej dźwig, instalacji oświetleniowej szybu, kabiny, doprowadzenie instalacji powiadomienia do wskazanego miejsca oraz innych instalacji koniecznych do prawidłowego funkcjonowania dźwigu,
e) przekładka istniejących instalacji kolidujących z budowanym szybem,
f) montaż dźwigu zgodnie z wykonaną dokumentacją projektową i warunkami pozwolenia na budowę,
g) rozruch dźwigu i potrzebnych regulacji,
h) przygotowanie dokumentacji do rejestracji dźwigu i uzyskanie decyzji zezwalającej na eksploatację dźwigu w Urzędzie Dozoru Technicznego,
i) prace towarzyszące, niezbędnych do realizacji zamówienia;
5) wykonanie dokumentacji techniczno-rozruchowej oraz dokumentacji dla konserwatora, zawierającej wykaz czynności konserwacyjnych dla zamontowanego dźwigu, schematy elektryczne wraz z instrukcją;
6) naprawę i malowanie elewacji budynku „D” (ul. Kościelna 17) wraz z przyległą bramą wjazdową.
3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty został w programie funkcjonalno – użytkowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42416100-6 - Windy
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45313100-5 - Instalowanie wind
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45443000-4 - Roboty elewacyjne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie art. 275 pkt 1 ustawy Pzpw terminie wskazanym na złożenie ofert tj. do dnia 30.03.2022 r. do godz. 9.30, złożono trzy oferty:
1) Oferta nr 1 – STULSZ Magdalena Rybczyńska, ul. Lipowa 43A, 86 – 300 Grudziądz, cena oferty 1 225 080,00 złotych, termin gwarancji 60 miesięcy;
2) Oferta nr 2 – Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa Paweł Rafalik, Kalinowo 86,
07 – 304 Ostrów Mazowiecka, cena oferty 1 457 550,00 złotych, termin gwarancji 60 miesięcy;
3) Oferta nr 3 – INTERO SERWIS Sp. z o.o., ul. Gustawa Daniłowskiego 6/76, 01 – 833 Warszawa, cena oferty 899 000,00 złotych termin gwarancji 60 miesięcy.
W wyniku badania i oceny ofert Zamawiający, za najkorzystniejszą uznał ofertę nr 3 złożoną przez INTERO SERWIS Sp. z o.o., ul. Gustawa Daniłowskiego 6/76, 01 – 833 Warszawa.
Zamawiający na realizację zadania przeznaczył kwotę 392 500, 00 złotych brutto. Różnica oferty najkorzystniejszej w stosunku do posiadanych w budżecie środków finansowych wynosi 506 500,00 złotych brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty w budżecie do wartości ceny oferty najkorzystniejszej.
W konsekwencji niniejsze postępowanie zostało unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 899000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1457550,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2022-04-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |