WPI – Bezpieczny maluch na start – Miejskie Przedszkole nr 99

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00127197
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00127197/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-20 11:49
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-52554f0e-9ebe-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
9542223043
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychMontaż instalacji piorunochronnejInstalowanie linii telefonicznychInstalowanie okablowania komputerowegoRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUsługi instalowania urządzeń do przetwarzania informacji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00127197 z dnia 2022-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WPI – Bezpieczny maluch na start – Miejskie Przedszkole nr 99

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271521223

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Graniczna 27

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-017

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 357 08 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@cuw.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://cuwkatowice.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

WPI – Bezpieczny maluch na start – Miejskie Przedszkole nr 99

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52554f0e-9ebe-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00127197

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00045419/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozbudowa i przebudowa przedszkola w ramach zadania - WPI - Bezpieczny maluch na start - MP99

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00078511/05

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/87/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4192130,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje rozbudowę budynku Miejskiego Przedszkola nr 99 w Katowicach przy ul. Płochy 6 w kierunku zachodnim oraz przebudowę budynku istniejącego, w szczególności:
- dobudowa dwukondygnacyjnego segmentu o wymiarach 21,3x13,15 m wraz z klatką schodową i windą,
- wykonanie kompletnych instalacji wraz z osprzętem i urządzeniami,
- wykonanie robót wykończeniowych, budowlanym wraz z wyposażeniem oraz przebudową przedszkola istniejącego w zakresie koniecznym (adaptacja sali zajęć na szatnię, przebudowa, modernizacja kuchni wraz z wyposażeniem, wydzielenie klatki schodowej wraz z montażem klap oddymiających),
- przystosowanie obiektu przedszkola do wymogów p.poż.,
- zagospodarowanie ternu (budowa placu zabaw, nasadzenie drzew, wykonanie chodnika dojścia do nowo wybudowanej części przedszkola oraz przebudowa ogrodzenia i montaż furtki),
- uporządkowanie terenu wokół przedszkola po wykonaniu robót.

Charakterystyczne parametry obiektu/ zestawienie powierzchni
Budynek istniejący:
Powierzchnia zabudowy – 611,00 m2
Kubatura – 3 306 m3
Wysokość budynku – 8 m ( budynek niski)
1 kondygnacja podziemna na ½ pow. rzutu budynku
2 kondygnacje naziemne
Powierzchnia netto piwnic – 226,54 m2
Powierzchnia netto parteru – 453,39 m2
Powierzchnia netto piętra – 322,07 m2
Razem powierzchnia netto budynku - 1002 m2
Projektowana rozbudowa:
Powierzchnia zabudowy – 254,00 m2
Powierzchnia netto parteru – 197,83 m2
Powierzchnia netto piętra – 350,47 m2 ( w tym projektowana oranżeria na piętrze budynku istniejącego -140 m2)
Razem całość budynku po rozbudowie:
Razem powierzchnia netto budynku - 1550,30 m2
Razem kubatura całego budynku - 5 115.90 m2

Zakres robót budowlanych:
Zadanie będzie realizowane w oparciu o dokumentację projektową która w dniu przekazania placu budowy zostanie przekazana Wykonawcy.
Realizacja zadania objętego przetargiem przewiduje rozbudowę budynku w kształcie prostokąta zlokalizowaną po zachodniej stronie budynku przedszkola.
Rozbudowa dwukondygnacyjna o wymiarach 21,3x13,15 m. Dobudowana część obiektu zostanie przykryta płaskim dachem. Elewacje zostaną ocieplone za pomocą wełny mineralnej 17 cm i otynkowane w kolorze białym. Parter budynku zostanie obłożony okładziną drewnianą. Dobudowana część będzie stanowić odrębny moduł przedszkola posiadającego na poziomie parteru: klatkę schodową, windę, dwie sale przedszkolne które mogą być połączone ze sobą w salę wielofunkcyjną za pomocą ściany mobilnej. Sale będą posiadać własne łazienki i magazyny. Na poziomie piętra zaprojektowano dwie sale dla dzieci, pomieszczenie biurowe, pomieszczenia sanitarne i magazynowe. W istniejącym budynku przedszkola przeprojektowano zaplecze kuchenne powiększając pomieszczenia zmywalni oraz zaprojektowano zaplecze socjalne dla pracowników kuchni. W centralnej części przedszkola wydzielono szatnie centralną obsługującą wszystkie grupy przedszkolne. Taras na poziomie piętra zostanie adaptowany na potrzeby oranżerii obudowanej ścianami przeszklonymi. Oranżeria przekryta szklanym dachem o kącie nachylenia około 6 stopni traktowana jako pomieszczenie użytkowe budynku przedszkola. Przedszkole posiadać będzie łącznie osiem sal dla dzieci z zapleczem sanitarnym oraz sala zajęć ruchowych. Komunikację pionową w budynku przez wszystkie kondygnacje zapewniają 3 klatki schodowe. Klatki posiadają wyjścia bezpośrednio na zewnątrz budynku lub poprzez obudowany korytarz. Rozbudowywany budynek w ramach przyjętej koncepcji zostanie podzielony w pionie ścianą oddzielenia przeciwpożarowego dzieląc go na 2 strefy pożarowe. Budynek Przedszkola nr 99 posiada przyłącz ciepłowniczy, energetyczny, wody, gazu, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Projektowana rozbudowa budynku nie wpływa na istniejące przyłącza obsługujące budynek. Przebudowie ulega fragment zewnętrznej części wewnętrznej kanalizacji deszczowej. Istniejące przyłącza, wody, kanalizacji sanitarnej, gazu, energii cieplnej i energii elektrycznej są wystarczające i w pełni pokryją związane z przebudową i rozbudową budynku dodatkowe zapotrzebowanie na media. Odbiór ścieków zaprojektowano do istniejącej instalacji wewnętrznej kanalizacyjnej. Istniejący przyłącz kanalizacyjny o średnicy DN200 odbierze projektowaną zwiększoną ilość ścieków. Część ścieków z przyborów kuchennych przed wprowadzeniem do sieci wymagało będzie podczyszczenia na separatorze tłuszczu. Separator zlokalizowany zostanie w podpiwniczonej części budynku pod zapleczem kuchennym.
Odbiór wód opadowych:
Dla rozbudowy zaprojektowano nową instalację kanalizacji deszczowej. Wody deszczowe z dachu projektowanego budynku będą ujmowane zewnętrznymi rurami spustowymi wyposażonymi u podstaw w czyszczaki, dalej poziomymi przewodami odpływowymi do zbiornika retencyjnego przeznaczonego do podlewania zieleni, usytuowanego w terenie zielonym. Na zmianie kierunku przepływu zaprojektowano studzienki Ø600 z tworzywa sztucznego. Całość kanalizacji deszczowej poza budynkiem zaprojektowana w terenie zielonym Inwestora (instalacja wewnętrzna).Przebieg i trasy instalacji prowadzonej na zewnątrz został pokazany na planie zagospodarowania terenu. Wody deszczowe z istniejącego dachu i innych powierzchni utwardzonych tj. podjazdy, przejścia, parkingi odprowadzone są poprzez istniejący przyłącz kanalizacji deszczowej. W ramach zadania część istniejących studzienek i kanałów kolidujących z rozbudowywaną częścią budynku zostanie zdemontowana, natomiast reszta istniejącej instalacji oraz przyłącz kanalizacji deszczowej pozostaną bez zmian.
Przyłącz ciepłowniczy:
Istniejący budynek przedszkola posiada istniejący przyłącz ciepłowniczy. Budynek został ocieplony warstwą 14 cm wełny mineralnej, zaizolowane zostaną ściany piwnic oraz dach. Istniejąca moc cieplna jest wystarczająca do obsługi cieplnej rozbudowanej części budynku.
Przyłącz gazu:
Istniejący budynek przedszkola posiada istniejący przyłącz gazu znajdujący się po północnej stornie inwestycji. Gaz obsługuje urządzenia zaplecza kuchennego które podlegają wymianie. Przyłącz pozostaje bez zmian projektowych, istniejąca moc przyłączeniowa jest wystarczająca do prac związanych z wymianą urządzeń.
Przyłącz wody:
Istniejący budynek przedszkola posiada istniejący przyłącz wody z sieci posadowionej w ul Józefa Płochy. Przepustowość przyłącza wody jest wystarczająca do obsługi rozbudowanej części budynku przedszkola w ramach istniejącej instalacji wewnętrznej.
Przyłącz energetyczny:
Istniejący budynek przedszkola posiada istniejący przyłącz energetyczny z układem pomiaru energii elektrycznej zlokalizowanej wewnątrz budynku, który zostanie zdemontowany. Zasilanie budynku zostanie wykonane zgodnie z warunkami przyłączenia poprzez zabudowę wolnostojącego zestawu złączowo-pomiarowego ZK2a-1PP w linii ogrodzenia terenu przez Tauron Dystrybucja. Od zestawu wyprowadzona zostanie zalicznikowa wewnętrzna linii zasilająca z przewodami YKXs 4x70, która doprowadzona zostanie do istniejącej rozdzielnicy głównej poprzez złącze kablowe ZK, zlokalizowane podtynkowo na istniejącym budynku. Zalicznikowe kable będą ułożone faliście w rowie kablowym na głębokości 0,7m na podsypce piaskowej grubości 10cm i przysypane warstwą piasku o grubości 10cm. Po zasypaniu warstwą rodzimego gruntu o grubości 20cm i jej utwardzeniu ułożyć folie znacznikową koloru niebieskiego. Na kabel należy nałożyć, w odstępach co 10m, opaski kablowe zawierające następujące informacje: symbol i nr ewidencyjny linii/ typ kabla / długość / rok ułożenia / przebieg trasy / symbol wykonawcy. Następnie rów zasypać ziemią do poziomu gruntu utwardzając wibracyjne warstwy ziemi co 20cm. Nawierzchnie doprowadzić do stanu sprzed wykopu. Skrzyżowania z istniejącymi i projektowanymi sieciami wykonać w karbowanych rurach PVC ø160, metodą ręcznego wykopu, natomiast pod nawierzchnią betonową i asfaltową kabel ułożyć w sztywnych rurach PCV ø160. Linie kablowe należy wykonać zgodnie z normą N SEP-E-004 i Przepisami Budowy Urządzeń Elektroenergetycznych.
Wykonawca wykona wszelkie roboty budowlane, dostawy i inne czynności zgodnie z celem Inwestycji, opisem przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ, a także dokumentacją projektową, decyzją o pozwolenie na budowę i innymi decyzjami w zakresie niezbędnym do pełnej realizacji i odbioru Inwestycji – decyzje uzyskane przez Zamawiającego zawarte są w załączniku Nr 10 do SWZ.
Przedmiot zamówienia powinien spełniać wymagania zawarte w aktualnie obowiązujących przepisach, a w szczególności ustawie Prawo Budowlane i aktach wykonawczych do tej ustawy.
Wykonując zamówienie wykonawca musi zapewnić Zamawiającemu niezakłócone funkcjonowanie, w tym nieskrępowany dostęp oraz bezpieczne korzystanie z budynku w trakcie wykonania przedmiotu zamówienia niezależnie od etapu prac. Wykonawca zapewnieni (stosowny do uzasadnionych potrzeb Zamawiającego) stały i bezpieczny dostęp pracownikom, użytkownikom, współpracownikom, dostawcom, kontrahentom, gościom i innym osobom, z uwzględnieniem zagwarantowania przestrzegania przepisów obowiązującego prawa, w tym w szczególności przepisów BHP i ppoż.
Wykonawca na własny koszt i we własnym zakresie wykona oddzielenie terenu budowy od istniejącego przedszkola poprzez montaż pełnego, stabilnego ogrodzenia wysokości co najmniej 1,5 m, oraz wyposaży wygrodzony teren w pomieszczenia socjalno-magazynowe. Ochrona mienia budowy leży po stronie Wykonawcy.

Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik Nr 10 do SWZ. Do dokumentacji projektowej dołączony jest przedmiar robót, jednakże nie stanowi on dokumentu przesądzającego o ilości robót – zamówienie winno zostać wykonane zgodnie z dokumentacją projektową, a nie przedmiarem robót. Zamawiający informuje, że przedmiar robót stanowi jedynie element pomocniczy dla Wykonawcy i nie zwalnia skalkulowania ryczałtowej ceny ofertowej na podstawie pozostałej dokumentacji projektowej i ewentualnie wizji lokalnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

51612000-5 - Usługi instalowania urządzeń do przetwarzania informacji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 5 195 166,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, z ceną 8 874 450,00 zł, znacząco przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7794327,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8874450,00 PLN

2022-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane