Wykonanie oświetlenia ciągów komunikacyjnych na terenie miasta Goleniów
Gmina Goleniów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00128862
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00128862/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-21 10:23
- Lokalizacja
- Goleniów, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-93f842c1-90af-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 8560008981
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00128862 z dnia 2022-04-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie oświetlenia ciągów komunikacyjnych na terenie miasta Goleniów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Goleniów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684367
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Lotników 1
1.5.2.) Miejscowość: Goleniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-100
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.7.) Numer telefonu: (91) 4698200
1.5.8.) Numer faksu: (91)4698298
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@goleniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.goleniow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://goleniow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie oświetlenia ciągów komunikacyjnych na terenie miasta Goleniów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93f842c1-90af-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00128862
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023830/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa oświetlenia ulicznego na terenie miasta Goleniów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00063539/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WGG.271.1.06.2022.EJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 347273,34 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Wykonanie oświetlenia ciągów komunikacyjnych na terenie miasta Goleniów” w tym wykonanie wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Zakres przedmiotu zamówienia do wykonania obejmuje:
1) zamawiający przewiduje, że na etapie realizacji zamówienia, będzie korzystał z prawa opcji. Zgodnie z regulacjami ustawowymi prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie obowiązkiem do realizacji pełnego zakresu przedmiotu zamówienia tj. z prawem opcji.
2) minimalny poziom zamówienia, który Zamawiający planuje zrealizować w terminie obowiązywania umowy czyli ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje budowę oświetlenia ulicznego na terenie miasta Goleniów n/w lokalizacjach:
a) droga przez park od strony ul. Kilińskiego ( wraz z przejściem ) w kierunku skrzyżowania o ruchu okrężnych tj. ronda przy ulicach Wojska Polskiego, Przestrzennej i Polskiej,
Do wykonania inwestycji w w/w lokalizacji należy wykorzystać istniejące stanowiska słupowe, które są w posiadaniu Zamawiającego.
Uwaga! Szafa oświetleniowa przy ul. Kilińskiego 3 została już wybudowana w ramach odrębnego zamówienia. Wobec powyższego zakres ten podlega wyłączeniu z załączonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej i nie podlega wycenie i realizacji w ramach niniejszego postępowania.
b) ul. Przestrzenna (oświetlenie trzech przejść dla pieszych oraz przystanku autobusowego),
c) ul. Nowogardzka 20c ( przejście dla pieszych,
d) przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Szczecińskiej i ul. Sportowej,
e) ul. Szczecińska przy SP. nr 4 ( dwa przejścia),
3) zamówienie z użyciem PRAWA OPCJI to zamówienie w ramach którego Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości robót budowlanych, zgodnie z cenami wykazanymi przez Wykonawcę w Formularzu Cenowym, stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ. Zamówienie podstawowe (opisane szczegółowo w ppkt 2) może ulec zwiększeniu o prawo opcji, które obejmuje budowę oświetlenia ulicznego w n/w lokalizacjach:
a) przejście dla pieszych na ul. Armii Krajowej,
b) przejście przy ul. Wojska Polskiego,
c) ul. Leśny Świt.
4) zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie tzn. w ramach PRAWA OPCJI Zamawiający może zlecić – według własnego uznania – wykonanie budowy oświetlenia ulicznego w jednej, kilku lub wszystkich lokalizacjach, o których mowa w powyższym ppkt 3) lit. a) - c).
5) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe.
6) cena robót budowlanych zamawianych w ramach prawa opcji zostanie określona przez Wykonawcę w formularzu cenowym, stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ, który zostanie złożony wraz z ofertą. Łączna cena za zamówienie objęte prawem opcji określone przez Wykonawcę w formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ ma wynikać z jej obliczenia w formularzu cenowym, stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ.
7) Zamawiający uprawniony będzie do skorzystania z prawa opcji przez okres obowiązywania umowy, wobec tego jeśli przed upływem terminu na jaki została zawarta umowa, zostaną zrealizowane roboty budowlane przewidziane w ramach zamówienia podstawowego, Zamawiający będzie mógł zamawiać dalej, aż do wykorzystania wszystkich robót budowlanych przewidzianych jako opcja.
8) o zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem.
9) w przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację dalszej budowy oświetlenia ciągów komunikacyjnych.
10) postanowienia SWZ odnoszące się do ZAMÓWIENIA PODSTAWOWEGO przedmiotu zamówienia znajdują odpowiednie zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji.
3. Dalszy szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 244472,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 273188,02 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 244472,67 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Robót Elektro-Energetycznych Przemysław Jurczak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP:8560004351
7.3.3) Ulica: Krzywoustego 20
7.3.4) Miejscowość: Goleniów
7.3.5) Kod pocztowy: 72-100
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 244472,67 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający przewidywał korzystanie z prawa opcji. Wobecpowyższego:
1) cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem :
- za wykonanie zamówienia podstawowego: 244 472,67 PLN
-za wykonanie zamówienia objętego prawem opcji: 93 582,09 PLN
2) cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem:
- za wykonanie zamówienia podstawowego: 273 188,02 PLN
- za wykonanie zamówienia objętego prawem opcji: 95 296,76 PLN.
3) cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 244472,67 PLN, jednakże
w przypadku, gdy Zamawiający skorzysta z prawa opcji, wartość umowy wzrośnie maksymalnie
o kwotę w wysokości 93 582,09 zł łącznie z podatkiem VAT.
3. Termin realizacji :
3.1. zamówienia podstawowego: 180 dni od dnia podpisania umowy w sprawie zamówienia
publicznego.
3.2. zamówienia objętego prawem opcji: 180 dni od dnia poinformowania Wykonawcy pismem
lub oświadczeniem o uruchomieniu prawa opcji.
| 2022-04-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |