"Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu"
POWIAT BOLESŁAWIECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00136891
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00136891/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-27 11:15
- Lokalizacja
- Bolesławiec, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-92bbfc2b-b57f-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 6121826222
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00136891 z dnia 2022-04-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BOLESŁAWIECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821629
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 12
1.5.2.) Miejscowość: Bolesławiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-700
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 732 32 58
1.5.8.) Numer faksu: 75 732 32 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@powiatboleslawiecki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiatboleslawiecki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/ oraz https://bip.powiatboleslawiecki.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-92bbfc2b-b57f-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00136891
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021300/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
"Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu"2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00112181/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZ.272.1.5.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2550907,86 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych mających na celu poprawę efektywności energetycznej trzech budynków A, B, i C wchodzących w skład Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu. 2.Ogólna charakterystyka budynków: Budynki A, B i C Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu zlokalizowane są przy Aleja Tysiąclecia 51, 59-700 Bolesławiec, na działce nr 94/1 w obrębie Bolesławiec-10, jednostce ewidencyjnej 020101_1 Bolesławiec.
1) Budynek główny A posiada 3 kondygnacje nadziemne (2 piętra + poddasze użytkowe) i jest w całości podpiwniczony.
Dane charakterystyczne – budynek A
Wymiary poziome (po obrysie prostokąta) 44,63m x 12,08m,
Powierzchnia zabudowy 539,13m2,
Wysokość ok. 13,69m,
Ilość kondygnacji nadziemnych 2+1,
Ilość kondygnacji podziemnych 1.
2) Budynek szkolny B jest również 3-kondygnacyjny (2 + poddasze) i w całości podpiwniczony, część piwnic jest pogłębiona.
Dane charakterystyczne – budynek B
Wymiary poziome (po obrysie prostokąta) 44,69m x 12,05m,
Powierzchnia zabudowy 538,51m2,
Wysokość ok. 13,78m,
Ilość kondygnacji nadziemnych 2+1,
Ilość kondygnacji podziemnych 1.
3) Budynek C ma 2 kondygnacje nadziemne (1 + poddasze) i jest częściowo podpiwniczony.
Dane charakterystyczne – budynek C
Wymiary poziome (po obrysie prostokąta) 23,20m x 11,29m,
Powierzchnia zabudowy 261,93m2,
Wysokość ok. 9,35m,
Ilość kondygnacji nadziemnych 1+1,
Ilość kondygnacji podziemnych 1.
3. Przewiduje się wykonanie następujących robót budowlanych:
1) Branża architektoniczna
W ramach branży architektonicznej należy wykonać hydro oraz termoizolację budynków.
Roboty budowlane w szczególności obejmują:
• zabezpieczenie terenu,
• zabezpieczenie elementów budynku nieobjętych pracami,
• demontaż płytek klinkierowych ze ścian i cokołu,
• usunięcie odspojonych tynków,
• odsłonięcie ścian piwnic,
• montaż rusztowań,
• demontaż krat okiennych,
• demontaż stolarki okiennej i drzwiowej,
• wykonanie iniekcji krystalicznej ścian piwnic,
• wykonanie izolacji przeciwwilgociowej w strefie cokołowej,
• ocieplenie ścian zewnętrznych cokołowych styropianem ekstrudowanym
o grubości 15cm i współczynniku przenikania ciepła λ=0,035W/mK,
• wykonanie kołkowania ocieplenia strefy cokołowej,
• wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic w postaci folii kubełkowej w obrębie zasypanej części,
• wykończenie strefy cokołowej mineralnymi płytkami klinkierowymi,
• ocieplenie ścian zewnętrznych nadziemia styropianem o grubości 15cm
i współczynniku przewodzenia ciepła λ=0,033W/mK i reakcji na ogień E,
• ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem wełną mineralną (reakcja na ogień A1) o grubości 22cm i współczynniku przewodzenia ciepła λ=0,040W/mK (tylko w budynku A),
• ocieplenie ścian wewnętrznych na poddaszu styropianem o grubości 10cm
i współczynniku przewodzenia ciepła λ=0,040W/mK (tylko w budynku A),
• wymiana stolarki okiennej na nową o współczynniku przenikania ciepła U≤0,90W/m2K (z wyłączeniem okien połaciowych),
• wymiana stolarki drzwiowej na nową o współczynniku przenikania ciepła
U≤1,30W/m2K,
• tynkowanie strefy nadziemia tynkiem cienkowarstwowym mineralnym barwionym w masie,
• odtworzenie opasek wokół okien z wykończeniem za pomocą mineralnych płytek klinkierowych,
• montaż systemowych doświetli okien piwnicy wraz z zadaszeniami okien,
• wymiana wszystkich obróbek blacharskich na nowe z blachy stalowej tytanowocynkowej,
• wymiana orynnowania na nowe wykonane z blachy tytanowo-cynkowej,
• odtworzenie nawierzchni utwardzonych wokół budynku.
2) Branża elektryczna
W ramach branży elektrycznej należy wykonać modernizację instalacji oświetlenia oraz montaż nadachowej instalacji fotowoltaicznej.
Roboty budowlane w szczególności obejmują:
• demontaż istniejących opraw oświetlenia podstawowego,
• montaż nowoprojektowanych opraw oświetlenia podstawowego,
• montaż nadachowej instalacji fotowoltaicznej.
3) Branża sanitarna
W ramach branży sanitarnej należy wykonać modernizację instalacji centralnego ogrzewania.
Roboty budowlane w szczególności obejmują:
• wymiana pionów i poziomów rozprowadzających,
• wymiana podejść pod grzejniki,
• wymianę grzejników w pomieszczeniach,
• wymiana armatury instalacyjnej i rozdzielacza w węźle cieplnym,
• wykonanie nowego ocieplenia przewodów instalacji c.o.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie
31518200-2 - Oświetlenie awaryjne
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45261320-3 - Kładzenie rynien
45262522-6 - Roboty murarskie
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314310-7 - Układanie kabli
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45442100-8 - Roboty malarskie
51900000-1 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 3.131.639,70 zł. W postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego wpłynęły 2 oferty. W postępowaniu ceny wszystkich złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4368000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6125400 PLN
| 2022-04-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |