„Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą” cześć I i II
Gmina Rybno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00132707
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00132707/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-25 10:24
- Lokalizacja
- Rybno, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-83af1d74-aff6-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 5711629433
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00132707 z dnia 2022-04-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą” cześć I i II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rybno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000543670
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubawska 15
1.5.2.) Miejscowość: Rybno
1.5.3.) Kod pocztowy: 13-220
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rybno@gminarybno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminarybno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.gminarybno.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą” cześć I i II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-83af1d74-aff6-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00132707
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00002346/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa centrum sportowo - rekreacyjnego w Rybnie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00102934/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIK.271.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3934368,22 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje zadanie pn. „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Zamówienie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.2. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku centrum sportowo-rekreacyjnego na działce nr 411/5 obręb Rybno wraz z infrastrukturą techniczną. Projektowany budynek przeznaczony jest na cele sportowo-rekreacyjne. Budynek zaprojektowany z dwiema kondygnacjami nadziemnymi z drugą kondygnacją w poddaszu użytkowym. Obiekt częściowo podpiwniczony. W piwnicy znajduje się pomieszczenie techniczne, porządkowe, maszynownia oraz magazyny. Na parterze budynku znajdują się sale do squash, szatnie damskie oraz męskie z umywalniami, pomieszczenia klubowe wraz z szatniami. Na poddaszu znajdują się siłownia, łazienki, sala szkoleń, pomieszczenie socjalne oraz biuro. Przedmiotowy zakres prac został objęty pozwoleniem na budowę - decyzja nr 85/2022 Starosty Działdowskiego z dnia: 04.03.2022r. zgodnie z ustawą Prawo budowlane.
3. Przedmiot zamówienia dla części I obejmuje: Wykonanie robót budowlanych w ramach projektu : „Budowa budynku centrum sportowo-rekreacyjnego na działce nr 411/5 obręb Rybno, Gmina Rybno wraz z infrastrukturą techniczną” i obejmuje:
a) budowę obiektu o powierzchni zabudowy ok. 650 m2. Budynek tworzą trzy przenikające się bryły. Na bryłach skrajnych zaprojektowano dach dwuspadowy. Na środkowej bryle zadaszenie stanowi stropodach. Ściany budynku zostaną wykończone tynkiem cienkowarstwowym w kolorze złamanej bieli. Cześć elewacji zostanie wykończona drewnem lub okładziną drewnopodobną. Na części elewacji zostanie zamontowana blacha na rąbek tworząca z pokryciem dachu spójną całość. Wysokość budynku wynosi 11,95 m. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 1049,63 m2.
b) budowę instalacji, w tym: instalacja wodociągowa, instalacja hydrantowa, instalacja c.w.u. instalacja kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej wraz z wykorzystaniem wody deszczowej do celów bytowych oraz zraszania płyty stadionu, instalacja C.O., rekuperacja, instalacja alarmowa, instalacja TV/LAN, instalacja monitoringu, instalacja fotowoltaiczna, instalacja elektryczna, oświetlenie wewnętrzne oraz zewnętrzne oraz instalacja odgromowa.
c) zagospodarowanie terenu działki – nawierzchnie drogowe kostka betonowa ok. 967 m2, nawierzchnie ażurowe ok. 125 m2.
d) wykonanie nowej nawierzchni istniejącego kortu przy nowobudowanym centrum sportu oraz kontynuacja prac budowlanych związanych z budową kortu tenisowego w miejscowości Żabiny.
e) rozbiórka istniejących obiektów budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja techniczna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 3567039,94 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje zadanie pn. „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Zamówienie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia do nowo wybudowanego budynku centrum sportowo-rekreacyjnego na działce nr 411/5 obręb Rybno.
3. Przedmiot zamówienia dla części II obejmuje: Wykonanie dostawy i montażu wyposażenia w zakresie:
1. Piwnica:
a) Magazyn- regały metalowe
2. Parter:
a) Szatnie- szafki, tablice taktyczne,
b) Sala squash- regał, rakiety, piłki,
c) Pokój sędziów – krzesła, stół, szafa ubraniowa, szafka, lodówka, zestaw urządzeń do masażu, czajnik, kosz na śmieci,
d) Pokój delegata – krzesła, stół, szafa ubraniowa, szafka, lodówka, czajnik, kosz na śmieci,
e) Magazyn – szafa
f) Pokój trenera – zestaw mebli w zabudowie, biurko, fotel, komputer, kosz na śmieci
g) Pralnia – pralnico-wirówka, suszarka bębnowa, szafa, szafka, kosz na brudną odzież,
h) Sala narad – Krzesła, stół, zestaw mebli, telewizor, szafka, lodówka, czajnik, kosz na śmieci
3. Poddasze
a) Siłownia kardio + Fitness – bieżnia, crosstrainer, rower treningowy, zestaw obciążeń, stojaki, zestaw piłek lekarskich, itp.,
b) Siłownia siłowa – brama do ćwiczeń, urządzenia do ćwiczeń mięśni pleców, mięśni ramion, klatki piersiowej, urządzenia do treningu siły klatki piersiowej, mięśni dwugłowych i przedramion, nóg i ud oraz pośladków, urządzenie wspomagające podciąganie, urządzenie do ćwiczenia przywodzicieli i odwodzicieli nóg, urządzenie do ćwiczeń ze sztangą, stacja treningowa do energicznych ćwiczeń, ławki do ćwiczeń, zestaw stojaków i hantli, zestaw sztang i obciążeń, lustra, itp.
c) Pokój koordynatora – Zestaw mebli w zabudowie, biurko, fotel, komputer, drukarka, kosz na śmieci,
d) Pomieszczenie socjalne – Zestaw mebli w zabudowie, zlewozmywak, płyta indukcyjna, piekarnik, okap, zmywarka, mikrofalówka, lodówka, krzesła, warnik, czajnik, zestaw garnków, komplet sztućców, zestaw kubków, serwis obiadowy,
e) Pomieszczenie gospodarcze – witryna chłodnicza,
f) Sala szkoleniowa – krzesła, stół, biurko, fotel, komputer, rzutnik, ekran, telewizor, kosz na śmieci
4. Pozostałe – urządzenie do czyszczenia obuwia, odkurzacz przemysłowy, odkurzacz bezprzewodowy, wózek serwisowy do sprzątania, dozownik do ręczników, kosz na śmieci.
4.5.3.) Główny kod CPV: 37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31710000-6 - Sprzęt elektroniczny
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
4.5.5.) Wartość części: 367328,28 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Działając na podstawie art. 255 pkt 3 PZP Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 21.04.2022 r. odbyło się otwarcie ofert. Przed otwarciem ofert Zamawiający zgodnie z art. 222 ust. 4 PZP poinformował, że kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 4 839 272,91 zł brutto w tym:
1) dla części I - Wykonanie robót budowlanych: 4 387 459,13 zł
2) dla części II - Wykonanie dostawy i montażu wyposażenia: 451 813,78 zł
Wykonawca najkorzystniejszej oferty dla części I, tj. Firma Produkcyjno –Handlowo - Usługowa TRANS WAP Gralewo Janusz Nowakowski z Gralewa zaoferował cenę w wysokości 4 390 000,38 zł brutto oraz okres gwarancji 60 miesięcy. Wykonawca oferty dla części II tj. Oprema Tomasz Turek, Poręba zaoferował cenę w wysokości 800 422,48 zł brutto oraz okres gwarancji 36 miesięcy. Zaoferowana cena dla części I i II przekracza kwotę jaką Zmawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Dlatego Zmawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Działając na podstawie art. 255 pkt 3 PZP Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 21.04.2022 r. odbyło się otwarcie ofert. Przed otwarciem ofert Zamawiający zgodnie z art. 222 ust. 4 PZP poinformował, że kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 4 839 272,91 zł brutto w tym:
1) dla części I - Wykonanie robót budowlanych: 4 387 459,13 zł
2) dla części II - Wykonanie dostawy i montażu wyposażenia: 451 813,78 zł
Wykonawca najkorzystniejszej oferty dla części I, tj. Firma Produkcyjno –Handlowo - Usługowa TRANS WAP Gralewo Janusz Nowakowski z Gralewa zaoferował cenę w wysokości 4 390 000,38 zł brutto oraz okres gwarancji 60 miesięcy. Wykonawca oferty dla części II tj. Oprema Tomasz Turek, Poręba zaoferował cenę w wysokości 800 422,48 zł brutto oraz okres gwarancji 36 miesięcy. Zaoferowana cena dla części I i II przekracza kwotę jaką Zmawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Dlatego Zmawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
| 2022-04-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |