Odnowy nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych – Zadanie 1 i Zadanie 2
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00134157
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00134157/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-26 07:09
- Lokalizacja
- Mińsk Mazowiecki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-68531f7f-87de-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 8221853981
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00134157 z dnia 2022-04-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odnowy nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych – Zadanie 1 i Zadanie 2
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711586700
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 219
1.5.2.) Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpmm@wp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.powiatminski.pl/strona-47-zamowienia_publiczne.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/5aba1f50-85ed-4cc8-b0bb-a8430af204031.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odnowy nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych – Zadanie 1 i Zadanie 22.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68531f7f-87de-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00134157
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00008395/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Odnowy nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00048324/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP. 3.272.13.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 1: Odnowy nawierzchni bitumicznych przy użyciu mieszanki mineralno-bitumicznej z otaczarki na gorąco dla kategorii ruchu KR 1-2, układanej mechanicznie na całej szerokości jezdni na drogach:a) nr 2238W Wielgolas - Chyżyny, od km 1+138 do km 1+568, dł. 430 mb, gmina Latowicz,
b) nr 2237W Borówek - Budy Wielgoleskie, od km 2+720 do km 3+300, dł. 580 mb, gmina Latowicz,
c) nr 2257W Dąbrowa - Trojanów, od km 1+110 do km 2+090, dł. 980 mb, gmina Mrozy,
d) nr 2241W Posiadały - Kiczki - Wężyczyn - Jeruzal, od km 2+130 do km 2+607, dł. 477 mb, gmina Cegłów,
e) nr 2738W Kołbiel - Siennica, od km 7+450 do km 8+160, dł. 710 mb, gmina Siennica,
f) nr 2251W Kałuszyn - Milew - Falbogi, od km 3+050 do km 3+990, dł. 940 mb, gmina Kałuszyn,
g) nr 2254W Stare Groszki - Skruda - Grodzisk, od km 0+470 do km 0+980, dł. 510 mb, gmina Kałuszyn.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 1251809,13 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 2: Odnowy nawierzchni bitumicznych przy użyciu mieszanki mineralno-bitumicznej z otaczarki na gorąco dla kategorii ruchu KR 1-2, układanej mechanicznie na całej szerokości jezdni na drogach:a) nr 2203W Wielgolas Brzeziński - Desno - Chobot - Kąty Goździejewskie Drugie - gr. powiatu, od km 6+774 do km 7+524, dł. 750 mb, gmina Halinów / Dębe Wielkie,
b) nr 2218W Dębe Wielkie – Pustelnik - Helenów, od km 3+220 do km 3+620 oraz od km 3+800 do km 4+386, dł. 940 mb, gmina Dębe Wielkie,
c) nr 2206W Dobre - Kąty Borucza - Krawcowizna, od km 1+890 do km 2+760, dł. 870 mb, gmina Dobre,
d) nr 2224W Stara Niedziałka - Mistów - Libertów do drogi (Stanisławów - Mlęcin - Kamionka), od km 8+410 do km 8+910, dł. 500 mb, gmina Stanisławów,
e) nr 2225W Mistów - Anielinek - Jakubów, od km 0+000 do km 0+800, dł. 800 mb, gmina Jakubów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 1130015,12 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: Wartość ofert najkorzystniejszych przewyższała kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w związku z tym dnia 28.02.2022 r. na Sesji Rady Powiatu zostały zwiększone środki na finansowanie zamówienia i następnie dnia 07.03.2022 r. zarówno na roboty budowlane jak i inspektora nadzoru zostały
wybrane najkorzystniejsze oferty. Termin podpisania umowy wyznaczono na dzień 16.03.2022 r. Wykonawca nie podpisał umowy, jednocześnie wyjaśniając iż obecna sytuacja rynkowa (wojna tocząca się od 24.02.2022 r. w Ukrainie) i skutki jakie wywiera w sferze gospodarczej i ekonomicznej spowodowała lawinowy wzrost cen. Zamawiający nie chcąc od razu unieważniać postępowania, wyznaczył kolejny termin podpisania umowy na dzień 20.04.2022 r. licząc, że sytuacja na rynku ustabilizuje się. W dniu 19.04.2022 r. Wykonawca poinformował o odstąpieniu od podpisania umowy. Kolejne najkorzystniejsze oferty są droższe o prawie 680 000 zł.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie ponieważ cena najkorzystniejszych ofert przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne: Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021r. poz. 1129 ze. zm.): „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1527393,53 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2489803,19 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: Wartość ofert najkorzystniejszych przewyższała kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w związku z tym dnia 28.02.2022 r. na Sesji Rady Powiatu zostały zwiększone środki na finansowanie zamówienia i następnie dnia 07.03.2022 r. zarówno na roboty budowlane jak i inspektora nadzoru zostały
wybrane najkorzystniejsze oferty. Termin podpisania umowy wyznaczono na dzień 16.03.2022 r. Wykonawca nie podpisał umowy, jednocześnie wyjaśniając iż obecna sytuacja rynkowa (wojna tocząca się od 24.02.2022 r. w Ukrainie) i skutki jakie wywiera w sferze gospodarczej i ekonomicznej spowodowała lawinowy wzrost cen. Zamawiający nie chcąc od razu unieważniać postępowania, wyznaczył kolejny termin podpisania umowy na dzień 20.04.2022 r. licząc, że sytuacja na rynku ustabilizuje się. W dniu 19.04.2022 r. Wykonawca poinformował o odstąpieniu od podpisania umowy. Kolejne najkorzystniejsze oferty są droższe o prawie 680 000 zł. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie ponieważ cena najkorzystniejszych ofert przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne: Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021r. poz. 1129 ze. zm.): „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1350288,97 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2162855,34 PLN
| 2022-04-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |