Modernizacja i zagospodarowanie kompleksu budynków Domu Pomocy Społecznej w Oławie

Powiat Oławski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00133912
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00133912/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-25 15:01
Lokalizacja
Oława, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0ca21fcd-b3fa-11ec-97c7-b646b0ba23df
Identyfikator
9121875363
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInne instalacje elektryczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie kotłówRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne gazoweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00133912 z dnia 2022-04-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i zagospodarowanie kompleksu budynków Domu Pomocy Społecznej w Oławie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Oławski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934727

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 3 Maja 1

1.5.2.) Miejscowość: Oława

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@starostwo.olawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.starostwo.olawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja i zagospodarowanie kompleksu budynków Domu Pomocy Społecznej w Oławie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ca21fcd-b3fa-11ec-97c7-b646b0ba23df

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00133912

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021215/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja i zagospodarowanie kompleksu budynków Domu Pomocy Społecznej w Oławie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00108408/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.272.19.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Modernizacja i zagospodarowanie kompleksu budynków Domu Pomocy Społecznej w Oławie.
2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w formule "Zaprojektuj i wybuduj" i obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji i przebudowie budynków i pomieszczeń Domu Pomocy Społecznej w Oławie, w zakresie opisanym przez Program Funkcjonalno-Użytkowy będącym załącznikiem do niniejszej Specyfikacji.
3. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
a) opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, kosztorysów ofertowych, przedmiarów. Dokumentacja projektowa sporządzona będzie zgodnie z Ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2020 poz. 1062)
b) uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień, sprawdzeń, postanowień, ekspertyz, decyzji, itp.,
c) wykonanie robót budowlanych zgodnie z umową, decyzją/ami o pozwoleniu na budowę i dokumentacją projektową zaakceptowaną przez Zamawiającego, w tym:
• dostosowanie obiektów do aktualnie obowiązujących przepisów P-poż z uwzględnieniem Postanowienia Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej PZ.5580.14.6.2021 z dnia 10 stycznia 2022 r.
• termomodernizację obiektów DPS wraz z łącznikami w zakresie docieplenia budynków, wykonanie w pełnym zakresie izolacji przeciwwilgociowej budynków DPS,
• remont pomieszczeń DPS,
• wymianę stropu poddasza w części w budynku "D",
• wymianę instalacji elektrycznej i oświetlenia, instalacji odgromowej
• Dostosowanie obiektów DPS do obowiązujących przepisów i standardów w zakresie P-poż,
• wymianę instalacji sanitarnej oraz centralnego ogrzewania,
• remont kotłowni - doposażenie kotłowni w powietrzną pompę ciepła,
• modernizację wentylacji w tym wykonanie w części obiektów nowej wentylacji mechanicznej,
• wymianę pokrycia dachowego wraz z dociepleniem poddasza, systemem orynnowania i obróbek blacharskich
• wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej
• wyposażenia obiektu w instalację fotowoltaiczną,
• remont ścian i posadzek,
• modernizację istniejących i dobudowanie nowych sanitariatów,
• dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez wyposażenie obiektu w dwie nowe windy zewnętrzne i modernizację istniejącej windy z modernizacją szybu, montaż systemu wewnętrznego transportu poziomego,
• przebudowę poddasza do potrzeb oddziału rehabilitacji DPS,
• przebudowę części pomieszczeń ze zmianą ich sposobu użytkowania,
• wyposażenie obiektów w nowe meble, częściowo „wykonane na wymiar",
• likwidację barier architektonicznych, w tym likwidację istniejących i wybudowanie nowych pochylni i ramp w budynkach DPS,
• wyposażenia budynku w system nagłośnienia, system przywoławczy i instalacje teletechniczne wraz z monitoringiem wizyjnym
• wyposażenie części rehabilitacyjnej w nowy sprzęt do rehabilitacji,
• remont kuchni z wyposażeniem i montażem nowej windy kuchennej
• zagospodarowania terenów zielonych, parkingów, dróg dojazdowych
d) przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletu dokumentów koniecznych do złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie, instrukcja bezpieczeństwa pożarowego wraz z wyposażeniem i oznakowaniem ppoż., itp.), najpóźniej w dniu odbioru końcowego robót.
e) Zgłoszenie zakończenia budowy oraz uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie.
f) sprawowanie nadzoru autorskiego.
4. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera
- Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) zał. nr 12 do SWZ,
- wytyczne do audytu energetycznego – zał. nr 13 do SWZ
- audyt energetyczny – zał. nr 14 do SWZ
- Postanowienie Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej – zał. nr 15 do SWZ
5. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę to Wykonawca może zaoferować przedmioty równoważne o parametrach nie gorszych niż podane przez Zamawiającego. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. Produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym dla którego wskazano znak towarowy, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy, parametry, właściwości takie jak np. wydajność, parametry techniczne (wielkość, rozmiar, waga, itp.), rodzaj materiału z jakiego został wykonany, odporność na działanie czynników zewnętrznych, funkcjonalność lub inne cechy użytkowe, wygląd, barwa, itp.
6. Przez wyposażenie obiektu, o którym mowa w pkt 3.c należy rozumieć wszelkie urządzenia i wyposażenie ruchome tj. takie które nie jest trwale związane z budynkiem jak m.in. meble, regały, moduły szatniowe, szafki, stoły, łóżka, biurka, armatura sanitarna, sprzęt rehabilitacyjny itp.
7. Okres gwarancji na wyposażenie obiektu wynosi min. 36 m-cy od daty ich odbioru przez Zamawiającego, a w przypadku sprzętu elektronicznego okres gwarancji zgodnie z okresem gwarancji oferowanym przez producenta sprzętu lecz nie krótszy niż 24 m-ce, od daty ich odbioru przez Zamawiającego.
8. Przez sprzęt elektroniczny należy rozumieć: sprzęt AGD, monitoring wizyjny, pozostały osprzęt elektryczny itp.
9. Wyposażenie stałe np. Pompa ciepła, zestawy fotowoltaiczne muszą być objęte gwarancją na czas minimalny określony przez producenta.
10. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia harmonogramu rzeczowo-finansowego do 7 dni od zawarcia umowy.
11. Wykonawca zobowiązany jest do konsultowania z Zamawiającym wszelkich rozwiązań technicznych i ekonomicznych, również w zakresie proponowanych materiałów oraz uzyskania ich akceptacji. Proponowane rozwiązania i materiały nie mogą być gorsze niż wymagane w Programie Funkcjonalno – Użytkowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty
2022-04-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane