Modernizacją obiektu - dostosowanie oddziałów przedszkolnych do przepisów MEiN i p.pożarowych z modernizacją instalacji wewnętrznych- etap 1.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W GLIWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00135574
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00135574/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-26 13:41
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5fa2f7f8-b58b-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 6312138007
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00135574 z dnia 2022-04-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacją obiektu - dostosowanie oddziałów przedszkolnych do przepisów MEiN i p.pożarowych z modernizacją instalacji wewnętrznych- etap 1.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W GLIWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000721478
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pocztowa 31
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sp11.gliwice.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sp11.gliwice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://sp11.bip.gliwice.eu/zamowieniaPubliczne/131621.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacją obiektu - dostosowanie oddziałów przedszkolnych do przepisów MEiN i p.pożarowych z modernizacją instalacji wewnętrznych- etap 1.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5fa2f7f8-b58b-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00135574
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018816/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja obiektu - dostosowanie oddziałów przedszkolnych do przepisów MEiN i p.pożarowych z modernizacją instalacji wewnętrznych - 1 etap
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00115000/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP11.26.2.2022.
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych dostosowaniem budynku Szkoły Podstawowej Nr 11 do obowiązujących przepisów, w tym w szczególności:
a) Obwieszczenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 sierpnia 2020r. DzU poz. 1531
z dnia 4 września 2020r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wymagań ochrony przeciwpożarowej, jakie musi spełniać lokal, w którym są prowadzone oddział przedszkolny lub oddziały przedszkolne zorganizowane w szkole podstawowej albo jest prowadzone przedszkole utworzone w wyniku przekształcenia oddziału przedszkolnego lub oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkole podstawowej
b) aktualnie obowiązujące przepisy przeciwpożarowe.
- wykonanie 1 etapu robót.
Wykaz robót objętych 1 etapem:
A) PRACE BUDOWLANE
1. Wyłaz nowy, zabudowa otworu po starym wyłazie
2. Wydzielenie klatki schodowej
3. Prace remontowe w piwnicy
4. Przesunięcie otworów drzwi wewnętrznych, zabudowa nadproży, wymiana drzwi wewnętrznych w wybranych pomieszczeniach
5. Wyrównanie posadzki, zabudowa podestów na strychu
6. Schody wewnętrzne
7. Zabezpieczenia ppoż stropów od spodu - przedszkole
8. Zabezpieczenia ppoż stropów od góry - przedszkole poddasze
9. Prace pozostałe
- w tym: Analogia - dostawa i montaż samozamykaczy drzwi ppoż istniejących
- w tym: Demontaż kratki wentylacyjnej w szatni
- w tym: Dostawa i osadzenie w ścianie kratki wentylacyjnej ppoż
B) INSTALACJE SANITARNE
1. Instalacja c.o.
2. Instalacja ppoż
C) INSTALACJE ELEKTRYCZNE
1. Oprawy oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego
2. Tablica bezpiecznikowa TK
3. Tablica bezpiecznikowa T0-6
4. Tablica bezpiecznikowa T0-7
5. Tablica bezpiecznikowa T0-8
6. Tablica bezpiecznikowa T0-4
7. Tablica bezpiecznikowa TKM
8. Tablica bezpiecznikowa T0-5
9. tablica bezpiecznikowa T0-3
10. tablica bezpiecznikowa T0-2
11. tablica bezpiecznikowa TWG
12. Instalacja oddymiania na klatce schodowej części przedszkolnej
13. Instalacja oddymiania na klatce schodowej części szkolnej
14. Zasilanie kurtyny powietrznej
15. Okablowanie
16. Materiały instalacyjne
17. Roboty demontażowe
18. Roboty montażowe
19. Pomiary
Wykonawca, dodatkowo, w ramach realizacji przedmiotu zamówienia i w ramach zaoferowanej ceny:
- pokryje koszty zużycia wody, energii elektrycznej w wysokości ryczałtowej 2000,00 złotych brutto,
- wykona postanowienia pozwolenia na budowę i pokryje koszty z tym związane
- na bieżąco będzie utrzymywał porządek i wykonywał prace porządkowe wewnętrzne,
- na bieżąco będzie utrzymywał porządek i wykonywał prace porządkowe zewnętrzne, w tym utrzymywanie w czystości nawierzchni utwardzonych
- wykona profesjonalne prace porządkowe (kompleksowe odkurzanie, mycie i sprzątanie - pomieszczenie gotowe do użytkowania)
- wykona zabezpieczenie podłóg i posadzek przed uszkodzeniem, zabrudzeniem, zapyleniem w związku z realizacją robót. Zabezpieczenie podłóg, posadzek winno być wykonane z materiału odpornego na uszkodzenia i zapewniającego właściwą ochronę podłóg, posadzek przez cały okres robót
- zabezpieczy sąsiadujące pomieszczenia przed zapyleniem w związku z realizacją robót,
- zabezpieczy złom z demontażu, przewiezie komisyjnie złom do punktu skupu i niezwłocznie przekaże Zamawiającemu stosowny dokument potwierdzający odbiór złomu przez skup złomu w celu wystawienia faktury przez Zamawiającego na odbiorcę złomu,
- wywiezie i podda utylizacji odpady,
- opracuje projekt organizacji robót z planem BIOZ i przedstawi go zamawiającemu do uzgodnienia,
- przeprowadzi wszelkie: próby, badania, odbiory urzędowe przewidziane przepisami, decyzjami, pismami
- pokryje wszelkie koszty wymagane przez: urzędy, instytucje, właścicieli sieci uzbrojenia terenu, itp.
- zapewni tymczasowe zaplecze budowy, zaplecze magazynowe i sprzętowe oraz zapewni toalety przenośne dla swoich pracowników, w miejscu wskazanym przez zamawiającego na terenie placówki
- zapewni stosowanie i przestrzeganie zasad sanitarnych wynikających ze stanu epidemii,
- będzie prowadził roboty budowlane z poszanowaniem uzasadnionych interesów osób trzecich, a ewentualne szkody wynikłe w trakcie prowadzenia robót budowlanych Wykonawca usunie we własnym zakresie i na swój koszt,
- wykona i zachowa warunki zawarte w pismach instytucji oraz pokryje koszty z tym związane
- zleci i pokryje koszty nadzoru właścicieli sieci uzbrojenia terenu,
- zapewni odpowiednie warunki dla wykonawstwa robót, odpowiednie zabezpieczenia techniczno-materiałowe z uwzględnieniem wpływu warunków pogodowych na wykonawstwo robót i pokryje koszty z tym związane,
- doprowadzi teren do stanu pierwotnego, jeśli zajdzie taka potrzeba,
- wykona ogrodzenie/wygrodzenie tymczasowe strefy robót, terenu robót, chodników (z odpowiednim oznakowaniem robót), zapewni całodobowe zabezpieczenie terenu robót,
- wykona pomiary ciśnienia i wydajności instalacji hydrantowej
- przekaże: dokumentację powykonawczą, wszelkie atesty na materiały i urządzenia - wersja papierowa oraz wersja elektroniczna (skany dokumentów),
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w następujących opracowaniach:
- przedmiar robót - załącznik nr 13 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ)
- dokumentacja projektowa - załącznik nr 14 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ)
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - załącznik nr 15 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ)
- decyzja administracyjna- pozwolenie na budowę - załącznik nr 16 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ)
Przedstawione w ww. dokumentach dokładne określenia opisujące przedmiot zamówienia poprzez np. nazwy dostawców, producentów, materiałów, towarów, urządzeń, odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, certyfikatów czy innych elementów zamówienia nie oznaczają, że obowiązkowo należy je zaoferować. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych o parametrach/ właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia kryteria oceny równoważności określone przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia, poprzez np. przedstawienie katalogów, folderów, opisów technicznych oferowanego rozwiązania równoważnego. Jeżeli zaoferowane przez Wykonawcę rozwiązania równoważne wymagają wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub innych uzgodnień, Wykonawca jest zobowiązany do wprowadzenia tych zmian oraz dokonania niezbędnych formalności we własnym zakresie i na własny koszt.
Wymagany okres gwarancji: min. 36 miesięcy, max. 60 miesięcy licząc od dnia końcowego odbioru robót, Wymagany okres rękojmi: min. 36 miesięcy, max. 60 miesięcy licząc od dnia końcowego odbioru robót. Zamawiający wymaga, aby zaoferowany okres gwarancji i rękojmi był taki sam.
Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej. Podczas wizji lokalnej wykonawca winien między innymi zapoznać się z miejscem i zakresem rzeczowym robót objętych zamówieniem. W celu umożliwienia zainteresowanym odbycia wizji lokalnej, ze względu na trwające ograniczenia sanitarne, Zamawiający ustala termin wizji na dzień 14.04.2022 r. oraz 20.04.2022 r. o godz. 10.00. Do oferty wymagane jest złożenie oświadczenia o odbyciu wizji lokalnej o treści załącznika nr 10 do SWZ.
W przypadku braku przeprowadzenia wizji Zamawiający odrzuci ofertę.
Inne wymagania:
a) wykonawca zastosuje do realizacji przedmiotu zamówienia tylko fabrycznie nowe materiały, urządzenia oraz wyposażenie,
b) przy przygotowaniu oferty i realizacji robót Wykonawca winien uwzględnić specyfikę pracy w czynnych obiektach oświatowych,
c) wykonywanie robót jest możliwe od poniedziałku do piątku, od godziny 6.00 do godziny 20.00,
d) praca w soboty, lub inne dni wolne od pracy wymaga zgody zamawiającego,
e) wykonywanie robót musi być tak prowadzone, aby była zapewniona ciągłość pracy placówki. Zamawiający informuję że w lipcu placówka dyżur wakacyjny oddziałów przedszkolnych
f) głośne prace mogą być wykonywane w takim czasie aby nie utrudniać funkcjonowania placówki - termin wykonywania tych prac winien być uzgodniony z placówką przed ich rozpoczęciem. Głośne prace mogą być wykonywane w okresie roku szkolnego w godzinach od 16.00 do 20.00. Głośne prace mogą być wykonywane w okresie wakacji w godzinach od 6.00 do 20.00.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu przetargowym oferta którą można byłoby uznać za najkorzystniejsza przekracza środki jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wobec powyższego na podstawie art. 255 ust.3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 z pózn. zm.) postępowanie zostaje unieważnione.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
| 2022-04-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |