Remont ul. Pleśniarowicza

Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00135913
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00135913/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-26 14:43
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-752207d4-ae6f-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
8133734188
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00135913 z dnia 2022-04-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont ul. Pleśniarowicza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-064

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@erzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.erzeszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.erzeszow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont ul. Pleśniarowicza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-752207d4-ae6f-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00135913

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00100690/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-I.271.18.61.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 162582,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót rozbiórkowych krawężników oraz nawierzchni z mieszanek mineralno – asfaltowych. Wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno asfaltowej wraz z wymianą i regulacją włazów studni. Ponadto zostaną wymienione krawężniki i przełożone chodniki.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Rozebranie krawężników – 2 mb,
2) Przełożenie krawężników – 68 mb,
3) Przełożenie chodników – 120 m2,
4) Ułożenie krawężników betonowych – 2 mb,
5) Ułożenie obrzeży – 65 mb,
6) Rozebranie obrzeży betonowych – 65 mb,
7) Przełożenie nawierzchni z płyt betonowych ażurowych – 2 m2,
8) Plantowanie zieleńców – 10 m2,
9) Mechaniczne rozebranie nawierzchni z masy mineralno asfaltowych – 1537 m2,
10) Oczyszczenie nawierzchni wraz ze skropieniem – 1537 m2,
11) Wymiana wraz z regulacją włazów – 8 szt.,
12) Regulacja pionowa wpustów ściekowych – 3 szt.,
13) Wymiana wraz z regulacją wpustów – 1 szt.,
14) Regulacja pionowa studni samopoziomujących – 6 szt.,
15) Mechaniczne wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno asfaltową – 97 t,
16) Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno asfaltowej – 1537 m2.
UWAGA!
Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia przez cały okres wykonywania umowy łącznego udziału pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, używanych przy wykonywaniu umowy, na poziomie co najmniej 10%.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa :
1. Załącznik OPZ, przedmiar robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji. (dostępne w oddzielnych plikach),
2. projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami.

Rozwiązania równoważne
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Ilekroć w dokumentacji oraz odpowiedziach na pytania jest mowa o normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza zastosowanie produktów oraz usług o cechach równoważnych do opisywanych. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Wszystkie kryteria i cechy opisane w normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych wyznaczają minimalne standardy, które musi spełnić oferowany produkt lub usługa. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany załączyć do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta, z ceną 409 776,96 zł brutto.
W związku z tym, że Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 199 976,23 zł brutto, a cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, zachodzi przesłanka do unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
2022-04-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane