Wykonanie remontu progu wodnego na rzece Kucelinka w miejscowości Częstochowa
Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00137385
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00137385/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-27 13:12
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-557fd6a0-9e01-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 9491837076
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00137385 z dnia 2022-04-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontu progu wodnego na rzece Kucelinka w miejscowości Częstochowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 152082649
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Srebrna 172/188
1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-202
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@wartasa.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wartasa.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.wartasa.eu1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
sektor wodny
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie remontu progu wodnego na rzece Kucelinka w miejscowości Częstochowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-557fd6a0-9e01-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00137385
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00089244/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3/TM/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie remontu progu wodnego na rzece Kucelinka w zakresie:
1) Wykonania niezbędnych robót pomiarowych i ziemnych.
2) Usunięcia pozostałości istniejącego zabezpieczenia.
3) Odbudowy dna z zastosowaniem materacy gabionowych wypełnionych kamieniem łamanym, średnim, płukanym. Odbudowę dna przewiduje się realizować połówkowo.
4) Umocnienia skarp materacami gabionowymi wypełnionymi kamieniem łamanym średnim, wspartych na palisadzie z kołków drewnianych.
5) Odtworzenia górnej i dolnej grodzy poprzez ułożenie worków z piaskiem.
6) Przygotowanie pełnej dokumentacji odbiorowej.
2. Szczegółowy przedmiot zamówienia opisany jest w niżej wymienionych załącznikach do SWZ, które stanowią integralną część SWZ:
1) Projekt budowlany - załącznik nr 10 do SWZ.
2) STWiOR - załącznik nr 11 do SWZ.
3) Operat wodnoprawny - załącznik nr 12 do SWZ.
4) Przedmiar robót - załącznik nr 13 do SWZ.
5) Zgłoszenie wykonania robót budowlanych – załącznik 14 do SWZ.
6) Zgoda na dysponowanie nieruchomością – załącznik 15 do SWZ.
3. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić prace zgodnie z dokumentacją, projektową, obowiązującymi przepisami prawa, normami i warunkami technicznymi, z uwzględnieniem sztuki budowlanej i zasad wiedzy technicznej. Wszystkie ewentualne odstępstwa należy zgłosić i uzgodnić z odpowiednimi organami administracji publicznej oraz przedstawicielem Zamawiającego.
1. Wykonawca własnym staraniem zorganizuje swoje zaplecze magazynowe, socjalne oraz zabezpieczy wszystkie niezbędne materiały i sprzęt specjalistyczny.
2. W obrysie remontowanej budowli znajdują się instalacje podziemne przebiegające
na nieokreślonych rzędnych. Przed przystąpieniem do realizacji obiektu należy bezwzględnie dokonać szczegółowej inwentaryzacji geodezyjnej tych urządzeń. Roboty wykonawcze w obrębie tych urządzeń należy prowadzić pod nadzorem ich administratorów.
3. Wykonawca zobowiązuje się porządkować na bieżąco teren, na którym prowadzi roboty (dotyczy to również dróg dojazdowych, z których korzystał) oraz po zakończeniu zadania doprowadzić ten teren do stanu z przed rozpoczęcia robót. Z tytułu powyższych prac Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie.
4. Powstałe w tracie robót odpady są własnością Wykonawcy i koszt ich utylizacji należy uwzględnić w ofercie.
5. Wykonawca na wyraźny wniosek Zamawiającego złoży zdemontowane elementy w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. W przypadku braku takiego wniosku zdemontowane elementy należy traktować, jako odpady powstałe podczas prowadzonych robót.
6. W przypadku wszelkich awarii i szkód powstałych na terenie prowadzonych robót, spowodowanych zachowaniem Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany będzie w sposób docelowy i skuteczny do natychmiastowego ich usunięcia oraz do niezwłocznego poinformowania o fakcie wystąpienia awarii bądź szkody przedstawiciela Zamawiającego.
7. Wszystkie materiały użyte w realizacji przedsięwzięcia muszą posiadać certyfikaty i atesty oraz muszą być dopuszczone do użytkowania w budownictwie.
8. Wszyscy pracownicy uczestniczący w realizacji zamówienia powinni być zapoznani z przepisami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. (Dz.U. Nr 47 poz.401) w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy odnośnie zakresu prac objętych zamówieniem oraz przepisami Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. Nr 169, poz.1650). Podpisaną imienną listę należy dostarczyć przed przystąpieniem do prac na obiekcie.
9. Przed przystąpieniem do prac remontowych Wykonawca przedstawi do akceptacji harmonogram realizacji zadania oraz opracuje Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ) dla przedmiotowego zadania.
10. Wykonawca przedstawi imienną listę pracowników oraz sprzętu technicznego biorącego udział w realizacji zamówienia.
11. Wykonawca zadania zobowiązany jest do zapewnienia stałego przedstawiciela firmy, nadzorującego wykonywane roboty.
12. Zamawiający zobowiązany jest do przekazania Wykonawcy placu budowy. Przekazanie placu budowy zostanie potwierdzone stosownym protokołem.
13. Wykonawca zgłosi Przedmiot zamówienia do odbioru w terminie minimum 7 dni kalendarzowych przed datą zakończenia zadania.
14. Zamawiający w terminie 5 dni od dnia przesłania zgłoszenia o gotowości do odbioru końcowego, wyznaczy komisję odbiorową i poinformuje Wykonawcę o terminie odbioru.
15. Wykonawca wraz ze zgłoszeniem do odbioru dostarczy Zamawiającemu następujące dokumenty:
1) Powykonawczą dokumentację techniczną ze wszystkimi zmianami dokonywanymi w toku budowy w wersji papierowej i elektronicznej
w 4 egzemplarzach.
2) Zaświadczenie właściwych jednostek i organów wymagane przepisami prawa w celu oddania przedmiotu do użytkowania.
3) Atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności na użyte materiały.
4) Potwierdzoną powykonawczą inwentaryzacje geodezyjną.
5) Pisemną gwarancję na wykonane roboty.
6) Oświadczenie Wykonawcy o przeprowadzeniu prac zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego i ze sztuką budowlaną oraz o doprowadzeniu terenu budowy do należytego stanu.
16. Wszystkie roboty należy uzgadniać z uprawnionymi przedstawicielami Wydziału Głównego Mechanika.
17. Wykonawca udzieli, co najmniej 60 miesięcznej gwarancji na wykonywane roboty budowlane.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. „c” ustawy Pzp: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez Wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, przedmiotowego środka dowodowego, lub innych dokumentów lub oświadczeń”.Wobec powyższego ofertę złożoną przez Wykonawcę należało odrzucił, co też Zamawiający uczynił.
Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Jako że oferta ITL Sp. j. była jedyną złożoną w niniejszym postępowaniu i oferta ta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. „c” ustawy Pzp, przedmiotowe postępowanie należało unieważnić.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-04-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |