„Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łaźnisko”
Gmina Szudziałowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00138137
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00138137/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-28 07:46
- Lokalizacja
- Szudziałowo, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f6996a9-a39b-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 5451799806
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00138137 z dnia 2022-04-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łaźnisko”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szudziałowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659645
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bankowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Szudziałowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-113
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: 857221404
1.5.8.) Numer faksu: 857221441
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szudzialowo-gmina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szudzialowo-gmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.ug.szudzialowo.wrotapodlasia.pl, https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łaźnisko”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f6996a9-a39b-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00138137
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026056/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa drogi gminnej w Łaźnisku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00085581/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGK.271.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1158346,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łaźnisko".
3.2 Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej publicznej nr 104938B dz. nr ew. 130 (dł. ok. 444 m.) oraz drogi gminnej wewnętrznej dz. nr. ew. 228, 105, 229 (dł. ok. 689 m.) w miejscowości Łaźnisko, obręb Łaźnisko, gmina Szudziałowo, powiat sokólski. Nawierzchnia jezdni bitumiczna szerokości 5,5 m od km. 0+000 do 0+444 3.5 m od km. 0+444 do km 1+133,78 przekrój daszkowy 2%, pobocza żwirowe szerokości 0,75 m. o pochyleniu 8%. Zjazdy o nawierzchni z kostki brukowej betonowej na posesje w obszarze zabudowy mieszkaniowej i gospodarskiej o szerokości dostosowanej do szerokości bram (nie większej niż szerokość jezdni na drodze głównej), których krawędzie będą zaokrąglone promieniem nie mniejszym niż 5 m, zjazdy bitumiczne na drogi boczne wewnętrzne, zjazdy żwirowe do pól uprawnych należy uzupełnić mieszanką kruszywa niezwiązanego (żwirem). Profil podłużny na przeważającej części w lekkim nasypie, ale w dostosowaniu do istniejącego terenu i zagospodarowania działek sąsiednich. Wykonanie przekroju daszkowego drogi i poboczy z gruntu przepuszczalnego o nachyleniu 8%. Prace obejmują wymianę wszystkich rur przepustów pod koroną drogi z zachowaniem dotychczasowych rzędnych ich posadowienia. Zjazdy w terenie zabudowanym z kostki brukowej, betonowej grafitowej, poza terenem zabudowanym o nawierzchni żwirowej, na inne drogi gminne o nawierzchni bitumicznej. Powierzchnia jezdni 4821,20 m2 powierzchnia poboczy żwirowych 1660,00 m2
Zakres zamówienia obejmuje:
- przebudowę drogi gminnej
- budowę zjazdów na przyległe tereny,
- budowę elementów odwodnienia drogi w postaci wymiany istniejących przepustów pod drogą,
- budowę kanału technologicznego,
-renowację rowów przydrożnych
3.3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załączniku nr 3 do SWZ – Projekt techniczny i Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – w zakresie przewidzianym do realizacji w ramach niniejszego zadania.
3.4 Wizja lokalna Zamawiający informuje, że nie przewiduje odbycia wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów dotyczących zamówienia jakie znajdują się w dyspozycji Zamawiającego.
3.5 Zamawiający informuje, iż przekazanie placu budowy nastąpi nie wcześniej niż po zakończeniu zadania inwestycyjnego polegającego na budowie sieci wodociągowej.
3.6 Jeżeli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazany jest konkretny materiał, wyrób lub urządzenie, lub odniesienie do konkretnej normy należy to traktować jako wytyczną techniczno-jakościową i zamawiający w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji projektowej parametrów, danych, norm (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio materiał, wyrób lub urządzenie dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami oraz normami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych w dokumentacji projektowej, funkcjonalnie możliwe do zastosowania w przedmiocie zamówienia. W przypadku, gdy w dokumentacji użyto znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych, podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. Użycie w dokumentacji etykiety oznacza, że zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że wszystkie roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej etykiety. W przypadku, gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie przez siebie wyznaczonym akceptuje inne przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę, jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriów oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje również inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany wykonawca nie ma dostępu ani do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu wykonawcy, ani pod warunkiem, że dany wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymaganiach związanych z realizacją zamówienia. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia użyto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykonania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu, o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z programem funkcjonalno-użytkowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1243041,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1898844,22 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1243041,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BK-TRAS Roboty drogowe Borsukiewicz S.J.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5420305134
7.3.4) Miejscowość: Hryniewicze 66
7.3.5) Kod pocztowy: 15-378
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1243041,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-04-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |