Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości niezamieszkałych stanowiących własność Gminy Warnice.

Gmina Warnice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00139015
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00139015/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-10 13:58
Lokalizacja
Warnice, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0e270468-e5ee-497f-9d50-f30d963a9224
Identyfikator
8531457392
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

PYRZYCKIE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPyrzyce, PL · lot 0
136 416,35 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00139015 z dnia 2025-03-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości niezamieszkałych stanowiących własność Gminy Warnice.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Warnice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685705

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warnice 66

1.5.2.) Miejscowość: Warnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 74-201

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@warnice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.warnice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości niezamieszkałych stanowiących własność Gminy Warnice.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e270468-e5ee-497f-9d50-f30d963a9224

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00139015

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00102759

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Warnice w dniu 13.01.2025 r. ogłosiła postepowanie zakupowe w trybie podstawowym bez negocjacji na realizację usługi pn. „Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice”.

Identyfikator postępowania: ocds-148610-00211ade-e9f1-453e-8f00-cd78861a31c5
Nr ogłoszenia o zamówieniu: 2025/BZP 00026057/01 w dniu 2025-01-13. Zamawiający – Gmina Warnice w przedmiotowym postępowaniu wyznaczyła termin składania ofert na dzień 21.01. 2025 roku, oraz termin otwarcia ofert na dzień 21.01.2025 roku. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Zamawiający unieważnił postępowanie ze względu na brak ofert.

Z uwagi na powyższe Gmina Warnice przeprowadzi postępowanie na podstawie art. 304 i art. 305 pkt. 2 ustawy pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OŚiR.271.1.2025.EL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 136416,35 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów komunalnych na terenie nieruchomości stanowiących własność Gminy Warnice, wskazanych przez Zamawiającego, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian w wykazie punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej Gminy Warnice na podstawie aneksu do umowy oraz ilości i częstotliwości wywozu odpadów po uprzednim zgłoszeniu przez zamawiającego.
Obowiązki Wykonawcy:
1) Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych, zgodnie z wykazem punktów odbioru odpadów z terenu nieruchomości należących do Gminy Warnice oraz harmonogramem odbioru tych odpadów.
2) Pojemniki zapewnia Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, w terminie do 1 marca 2025 r.
3) Worki do zbiórki selektywnej Wykonawca dostarcza Zleceniodawcy następnie sukcesywnie uzupełnia ich ilość.
4) Częstotliwość załadunku i wywozu przez Wykonawcę odpadów zmieszanych wykonywana będzie – zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów komunalnych.

5) Wykonawca jest zobowiązany do odbierania opadów komunalnych w sposób ciągły, nie zakłócający spoczynku nocnego, w godzinach od 7:00 do 19:00. Wykonawca winien zapewnić kontakt telefoniczny co najmniej w godzinach 7:00-17:00 celem nadzorowania przez Zamawiającego odbierania odpadów. Wykonawca obowiązany jest do zebrania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, tj. zapobieganiu wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru. Wykonawca ma obowiązek zabrania odpadów leżących bezpośrednio przy pojemnikach. W przypadku gdy odpady będą wystawiane w workach w bezpośrednim otoczeniu wjazdu na nieruchomość, obowiązek zabrania odpadów należy do Wykonawcy. Na ustny wniosek właściciela nieruchomości wykonawca ma obowiązek odebrać odpady z miejsca gromadzenia odpadów wskazanego przez właściciela nieruchomości. Po stronie właściciela nieruchomości należy umożliwić odbiór odpadów przez Wykonawcę w dniu odbioru odpadów zgodnym z harmonogramem.
6) Wykonawca zobowiązany jest do odebrania odpadów komunalnych z terenu nieruchomości wskazanych przez zamawiającego. Wykonawca ma obowiązek odebrać odpady w workach bez oznaczeń.
7) Wykonawca zobowiązany jest do uprzątnięcia odpadów z miejsc ich gromadzenia, w tym także tych, nieumieszczonych w pojemnikach.
8) Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług dodatkowych – płatnych na zlecenie, poprzez obsługę imprez organizowanych na terenie Gminy Warnice według stawki przedstawionej w ofercie wykonawcy.
9) Jeżeli w toku realizacji zamówienia nastąpi uszkodzenie lub zniszczenie pojemnika wynikłe z winy Wykonawcy, jego naprawienie i doprowadzenie do stanu poprzedniego należy do Wykonawcy. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia pojemnika wynikającego z winy właściciela/użytkownika nieruchomości, kradzieży pojemnika z terenu nieruchomości, Wykonawca dostarczy pojemnik nowy lub naprawi dotychczasowy.
10) W razie awarii pojazdu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić pojazd zastępczy o zbliżonych parametrach, tak aby nie zakłócić harmonogramu odbioru odpadów komunalnych maksymalnie 2 godziny po wystąpieniu awarii.
11) Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu kwartalnych raportów, w terminach do 10 dnia następnego kwartału, za kwartał poprzedni, zawierających informacje o ilości odebranych odpadów komunalnych.
12) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odebranych odpadów do Instalacji Komunalnych przetwarzania odpadów.
13) Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób zapewniający osiągnięcie określonych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy.
14) Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to ewentualnego przeładunku odpadów, ich transportu, spraw formalno-prawnych związanych z odbieraniem i dostarczeniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 136416,35 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 136416,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 136416,35 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pyrzyckie Przedsiebiorstwo Komunalne Sp. z o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8530002896

7.3.3) Ulica: ul. Kościuszki 26

7.3.4) Miejscowość: Pyrzyce

7.3.5) Kod pocztowy: 74-200

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 136416,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-03-01 do 2025-12-31
2025-03-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi