Remont pomieszczeń C01/2 i C01/3 - LWM (M-10) oraz ich modernizacja w formule zaprojektuj i wybuduj

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00138283
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00138283/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-28 08:56
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-296760fc-a8f4-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
6750006257
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00138283 z dnia 2022-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń C01/2 i C01/3 - LWM (M-10) oraz ich modernizacja w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001560

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 24

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-155

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@pk.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pk.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.pk.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń C01/2 i C01/3 - LWM (M-10) oraz ich modernizacja w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-296760fc-a8f4-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00138283

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00121054/28/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Cz-C - Laboratorium M-10 – kompleksowy remont pomieszczeń;

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pt. „NSMET Narodowa Sieć Metrologii Współrzędnościowej” nr POIR.04.02.00-00-D012/20-00

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00100215/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KA-2/023/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 307979,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Remont pomieszczeń C01/2 i C01/3 – LWM (M-10) w ramach projektu „Przystosowanie części pomieszczeń Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej” oraz ich modernizacja ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja pomieszczeń dla Laboratorium M10 w budynku CZ-C (17-16), WM, al. Jana Pawła II, Kraków w ramach projektu NSMET Narodowa Sieć Metrologii Współrzędnościowej” – w formule zaprojektuj i wybuduj
Temat nr 1 obejmujący:
a) wykonanie projektu budowlanego instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w powyższych pomieszczeniach w zakresie:
- inwentaryzacja architektoniczno-budowlana i instalacyjna wybranych pomieszczeń (na potrzeby projektu budowlanego);
- projekt budowlany instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji
- informacja BiOZ
- uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień, sprawdzeń dokumentacji projektowej wymaganych przepisami Prawa Budowlanego i przepisami szczegółowymi

b) wykonanie robót dla instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w powyższych pomieszczeniach zgodnie ze sporządzoną przez Wykonawcę dokumentacją, o której mowa w pkt a) powyżej, w tym:
- instalacja wentylacji mechanicznej,
- instalacja klimatyzacji,
- regulacje i pomiary powykonawcze

Temat nr 2 obejmujący:
c) wykonanie pozostałych robót budowlanych i instalacyjnych w powyższych pomieszczeniach zgodnie z dokumentacją przekazaną Wykonawcy na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego tj. zgodnie z przedmiarem robót i opisem przedmiotu zamówienia” w następującym zakresie:
- rozbiórki i demontaże,
- roboty żelbetowe,
- okładziny i ścianki z płyt g-k,
- malowanie,
- sufit podwieszany rastrowy,
- tablica rozdzielcza,
- instalacje zasilania,
- instalacja uziemiająca,
- oprawy elektryczne,
- instalacje strukturalne LAN,
- szafa dystrybucyjna wisząca,
- dostawa i montaż UPS-a,
- pomiary powykonawcze

Szczegółowy opis i zakres zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia (plik zip.), który zawiera: PFU, przedmiar robót oraz orientacyjny rzut pomieszczeń.

Warunki realizacji zamówienia zawiera również projekt umowy stanowiący załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najwyżej ocenianej oferty ( F.I.B. INDOM Dariusz Jakóbczyk; cena brutto 699 870,00 zł ) przekracza kwotę przeznaczoną do sfinansowanie zamówienia określoną we wniosku ( 378 814,29 zł brutto) o udzielenie zamówienia o kwotę: 321 055,71 zł. Zamawiający nie ma możliwości pozyskania i zapewnienia dodatkowych środków finansowych na sfinansowanie zmówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane