Budowa parku rekreacji obejmująca część przyrodniczą wraz z urządzeniami doświadczeń sensorycznych w miejscowości Siary, gmina Sękowa
GMINA SĘKOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00138787
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00138787/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-28 11:41
- Lokalizacja
- Sękowa, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6bbeb0ed-b408-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 7381013686
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00138787 z dnia 2022-04-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa parku rekreacji obejmująca część przyrodniczą wraz z urządzeniami doświadczeń sensorycznych w miejscowości Siary, gmina Sękowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SĘKOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892682
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sękowa 252
1.5.2.) Miejscowość: Sękowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-307
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugsekowa@sekowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sekowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/5955041.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa parku rekreacji obejmująca część przyrodniczą wraz z urządzeniami doświadczeń sensorycznych w miejscowości Siary, gmina Sękowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6bbeb0ed-b408-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00138787
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003583/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa parku przyrodniczego w Siarach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
projekt Sękowa, Stropkov, Bobowa, Nižná Polianka – Wzmocnienie transgranicznej współpracy w sferze dziedzictwa kulturowo – przyrodniczego, współfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00110424/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZ.271.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3012439,26 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Budowa parku rekreacji obejmująca część przyrodniczą wraz z urządzeniami doświadczeń sensorycznych w miejscowości Siary, gmina Sękowa.
Zakres robót obejmuje:
1) budowę parku rekreacji, w zakres której wchodzi:
a) przygotowanie terenu – niwelacja terenu wraz z mechanicznym karczowaniem krzaków i podszyć średniej gęstości;
b) wykonanie nawierzchni:
• asfalt – ścieżki piesze,
• kostka jako jeden rząd obrzeża do ścieżki asfaltowej,
• płyta betonowa grafitowa 80x80 cm – plac główny,
• ścieżki z kostki brukowej,
• nawierzchnia z piasku pod plac zabaw,
• nawierzchnia z płyt z piaskowca cięto-łamanego gr. 4 cm,
• budowa parkingu na 10 miejsc postojowych z kostki brukowej wraz z organizacją ruchu;
c) wykonanie małej architektury (między innymi: ławki parkowe, kosze na śmieci, stojak na rowery, leżaki o konstrukcji metal-drewno, rzeźby zwierząt z wikliny 1:1, parasole o konstrukcji stalowej przykryte wikliną 4 m średnicy, tarcze optyczne, krąg ogniskowy betonowy – wys. 20 cm, średnica 200 cm, ławka gabionowa wys. 45 cm x szer. 50 cm, boisko do siatkówki plażowej, kopiec widokowy, kopce ziemne, trejaż metalowy, remont i zabezpieczenie historycznego portalu, hamak z rur stalowych, kamienne głazy);
d) wykonanie placu zabaw (między innymi: stoliki szachowe, trampoliny wbudowane i na sprężynach, altany z wikliny, pale drewniane z hamakami i linami do wspinaczki, huśtawka bocianie gniazdo, wieża spinaczkowa, drewniany domek, górka z dwoma zjeżdżalniami, kółko chomika, tablice informacyjne);
e) wykonanie architektury (molo z altaną i drewnianym ławostołem według opisu załączonego do projektu budowlanego, tarasy oraz plaża z drewna kompozytowego);
f) budowa sztucznego stawu 1 m głębokości wraz z komorą technologiczną;
g) wykonanie nasadzenia zieleni:
• drzewa i krzewy,
• byliny, rośliny okrywowe, cebulowe oraz rośliny wodne;
h) wykonanie robót ogrodniczych;
wszystkie elementy drewniane należy wykonać z drzewa modrzewiowego klasy C-24, impregnowanego ciśnieniowo;
2) budowę monitoringu w strefie B1 – dostawa i montaż osprzętu do instalacji monitoringu oraz 15 szt. kamer; należy dostarczyć i zamontować kamery o minimalnych parametrach zgodnie z poniższą specyfikacją:
− kamera IP obrotowa, o maksymalnej rozdzielczości 4 Mpx i maksymalnej prędkości
25 kl./s;
− przetwornik CMOS 1/3” 2688 x 1520 px, skanowanie progresywne;
− liczba strumieni 2, kodowanie H.264+, strumień główny 2688x1520 px przy 20 kl./s,
1920x1080 px przy25 kl./s;
− promiennik IR, zasięg minimum 20 m, mechanicznie przesuwany filtr podczerwieni (IR
Cut), tryb dzień/noc automatyczny i ręczny;
− posiadane funkcje: WDR 120 dB, BLC, 3DDNR, ROI, detekcja ruchu: wkroczenia w strefę,
przekroczenia bariery;
− regulacja położenia 3-osiowa: panorama: 0-355°, nachylenie: 0-75°, rotacja: 0-355°;
− interfejsy komunikacyjny Ethernet 100 Mb/s, RJ-45;
− klasa szczelności IP67, klasa odporności IK10, temperatura pracy -30 ̊C - +60 ̊C, wilgotność do 95%;
− obsługa i konfiguracja przez przeglądarkę internetową oraz oprogramowanie klienckie
(freeware) na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne;
− regulacje obrazu: jasność, kontrast, nasycenie, odcień;
zamówienie nie obejmuje wykonania punktu swichowego PS1 (wraz z wyposażeniem), który będzie wykonany w ramach odrębnego zamówienia; okablowanie należy wykonać w zakresie niezbędnym do przyłączenia urządzeń z części B1 do punktu swichowego PS1;
3) budowę oświetlenia, w którego zakres wchodzi: oświetlenie terenu parku Strefa B1 – latarnie 13 szt., lampy podświetlające, gruntowe 12 szt. oraz oprawy stylowe, kule 5 szt;
zamówienie nie obejmuje wykonania rozdzielni głównej RG oraz głównej szafy sterowania oświetleniem ROU7 (SOU), które będą wykonane w ramach odrębnego zamówienia; okablowanie należy wykonać w zakresie niezbędnym do przyłączenia urządzeń z części B1 do rozdzielni głównej;
a) minimalne wymagania dla lampy parkowej:
− lampa parkowa LED, w kolorze inox lub grafit;
− słup o wysokości 5 m, aluminiowy, montowany na fundamencie betonowym;
− stopień ochrony części optycznej i układu zasilającego IP 65, stopień odporności IK08;
− strumień świetlny led: 4 850 lm, barwa światła: 4 000 K;
− temperatur pracy: od -40 °C do +55 °C;
− przewidywany czas eksploatacji 50 000 h;
b) minimalne wymagania dla lampy gruntowej:
− lampa gruntowa najazdowa;
− materiał obudowy stal malowana proszkowo, materiał frontu (ramki) stal nierdzewna,
szyba ochronna ze szkła hartowanego;
− stopień ochrony części optycznej i układu zasilającego IP 67;
− strumień świetlny led: 375 lm;
− przewidywany czas eksploatacji minimum 50 000 h;
c) minimalne wymagania dla lamp ogrodowych – kule dekoracyjne:
- kolor: biały;
- średnica: 2 szt. – 30 cm, 2 szt. – 40 cm, 1 szt. – 50 cm;
- stopień ochrony: IP44;
- odporna na warunki atmosferyczne i mechaniczne uszkodzenia;
- materiał: polimetakryl.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32333200-8 - Kamery wideo
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
45112712-9 - Roboty w zakresie kształtowania ogrodów
45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45213312-3 - Roboty budowlane w zakresie budynków parkingowych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
51310000-8 - Usługi instalowania urządzeń telewizyjnych, radiowych, dźwiękowych i wideo
71340000-3 - Zintegrowane usługi inżynieryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy, zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W przedmiotowym postępowaniu, cena najkorzystniejszej oferty, wynosząca 4 474 027,10 zł, przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynoszącą 3 190 000,00 zł, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4474027,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4474027,10 PLN
| 2022-04-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |