Budowa ścieżek pieszo-rowerowych w miejscowościach Kobylanka i Dominikowice
Gmina Gorlice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00137708
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00137708/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-27 14:19
- Lokalizacja
- Gorlice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1400eb13-b996-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 7382131749
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00137708 z dnia 2022-04-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżek pieszo-rowerowych w miejscowościach Kobylanka i Dominikowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GORLICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892216
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 2
1.5.2.) Miejscowość: Gorlice
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gmina.gorlice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina.gorlice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_gorlice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ścieżek pieszo-rowerowych w miejscowościach Kobylanka i Dominikowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1400eb13-b996-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00137708
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00022241/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa ścieżek pieszo-rowerowych w miejscowościach Kobylanka i Dominikowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00117951/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania p.n. „Budowa ścieżek pieszo-rowerowych w miejscowościach Kobylanka i Dominikowice” w trybie zaprojektuj i wybuduj, obejmującego wykonanie ok. 2,5 km ścieżek pieszo-rowerowych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.
Zakres przedmiotu umowy obejmuje:
1) fazę projektową niezbędną do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wraz z kompletem uzgodnień i opracowań oraz dokumentacją techniczno –wykonawczą,
2) wykonanie kosztorysów robót i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
3) uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej
4) zgłoszenie w imieniu Zamawiającego rozpoczęcia robót budowlanych
5) fazę wykonawczą,
6) sporządzenie dokumentacji powykonawczej obejmującej, mapę geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej (mapa winna być opatrzona klauzulą urzędową przez organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej albo zawierać oświadczenie o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji) oraz inne dokumenty wynikające z obowiązujących norm i przepisów.
7) dokonanie skutecznego zgłoszenia zakończenia robót budowlanych wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie
Wykonanie robot budowlanych związanych z budową przedmiotowej ścieżki pieszo-rowerowej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Wykonawcę, obejmuje w szczególności:
zabezpieczenie ciągłości ruchu drogowego, rowerowego i pieszego na czas robot na istniejących drogach (organizacja ruchu na czas robot: projekt wraz z opiniami i zatwierdzeniami oraz wykonanie, utrzymanie, likwidacja czasowej organizacji ruchu, bieżące utrzymanie dróg w rejonie wprowadzenia czasowej organizacji ruchu – m. in. czyszczenie nawierzchni),
roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
wycinka drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (pod nadzorem ornitologicznym),
doprowadzenie słabonośnych gruntów podłoża do wymaganej nośności,
roboty ziemne (wykopy, nasypy),
przebudowa jezdni – odcinkowe wykonanie poszerzenia pasa jezdni po stronie projektowanej ścieżki pieszo-rowerowej,
budowa/przebudowa odwodnienia drogi,
budowa poboczy,
budowa ścieżki pieszo-rowerowej (odcinkowo przebudowa chodnika na ścieżkę pieszo-rowerową) o nawierzchni z betonu asfaltowego,
budowa zatoki postojowej dla autobusów po stronie projektowanej ścieżki pieszo-rowerowej,
przebudowa i ew. budowa zjazdów indywidualnych,
przebudowa/rozbudowa zjazdów publicznych w tym zjazdów na drogi gminne wewnętrzne po stronie projektowanej ścieżki pieszo-rowerowej,
budowa, przebudowa i likwidacja odwodnienia drogi wraz z odprowadzeniem wód opadowych do odbiorników,
budowa urządzeń ochrony środowiska,
budowa ścian oporowych w uzasadnionych przypadkach,
zabezpieczenie i przebudowa urządzeń infrastruktury technicznej nie związanych z drogą wraz z opłatami za nadzór nad przebudową ze strony właścicieli sieci,
wyposażenie techniczne drogi:
• urządzenia odwadniające oraz odprowadzające wodę, w tym: likwidację urządzeń wodnych – rowu przydrożnego, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę/rozbudowę/budowę przepustów po koroną drogi
• urządzenia oświetleniowe – oświetlenie drogi wraz z przyłączem
• urządzenia techniczne drogi:
a. urządzenia bezpieczeństwa ruchu: bariery balustrady,
b. kanał technologiczny
stała organizacja ruchu, w szczególności: oznakowanie pionowe i poziome,
roboty wykończeniowe i porządkowe,
sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej i przygotowanie materiałów do wniosku o pozwolenie na użytkowanie wraz z jego uzyskaniem,
Pełnienie nadzoru autorskiego przez projektanta przez cały okres trwania inwestycji,
Wykonanie innych koniecznych elementów niezbędnych do funkcjonowania obiektu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program funkcjonalno – użytkowy wraz załącznikami do niego - zał. nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu zostały złożone trzy oferty, z których cena najkorzystniejszej oferty (8 891 547,44 zł) przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to jest 5 550 000,00 zł, a zamawiający nie może jej zwiększyć do ceny złożonej oferty. W związku z powyższym konieczne jest unieważnienie niniejszego postępowania.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
| 2022-04-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |