Budowa budynku usług rekreacyjno-sportowych w Juszowicach
Gmina Rudna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00140340
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00140340/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-29 09:13
- Lokalizacja
- Rudna, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8bd48cda-9eb3-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 6922257466
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00140340 z dnia 2022-04-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku usług rekreacyjno-sportowych w Juszowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rudna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647558
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 15
1.5.2.) Miejscowość: Rudna
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-305
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 767492100
1.5.8.) Numer faksu: 767492111
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@rudna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.rudna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminarudna.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa budynku usług rekreacyjno-sportowych w Juszowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8bd48cda-9eb3-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00140340
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024812/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa budynku usług rekreacyjno-sportowych w Juszowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00078443/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku usług rekreacyjno-sportowych w Juszowicach.
2. Zakres robót obejmuje, m.in.:
- budowę budynku o powierzchni zabudowy - 266,06 m²,
- wykonanie zagospodarowania terenu działki,
- wykonanie instalacji wewnątrz budynku (instalacja: wodociągowa, sanitarna, c.o., elektryczna, gazowa, wentylacji mechanicznej),
- wykonanie instalacji zewnętrznych (przyłącze wodno-kanalizacyjne, sieć wodociągowa).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary robót budowlanych – stanowiące załącznik nr 6 dla branży budowlanej, załącznik nr 7 dla branży elektrycznej i nr 8 dla branży sanitarnej do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45215222-9 - Roboty budowlane w zakresie ośrodków społecznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne unieważnienia:Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 2.100.000,00 zł. W przedmiotowym postępowaniu złożono dwie oferty, z czego oferta z najniższą ceną została odrzucona na postawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp - Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wykonawca nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium
w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp.
Zgodnie z postanowieniami Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Zamawiający żądał wniesienia wadium na zasadach szczegółowo opisanych w Rozdziale XVI SWZ. Zgodnie z pkt 1 Rozdziału XVI SWZ, wymagane wadium winno być wniesione przed upływem terminu składania ofert, który to termin upłynął dnia 4 kwietnia 2022 r., o godzinie 10:00. Wadium zabezpieczające ofertę Wykonawcy: PROK-BUD Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Prokocki, Czeladź Wielka 18, 56-210 Wąsosz zostało wniesione o godzinie 11:34 (zgodnie z zapisami pkt 4 Rozdziału XVI SWZ potwierdzone informacją z banku, w którym Zamawiający ma rachunek bankowy,), a więc po upływie terminu składnia ofert. Tym samym wadium zabezpieczające ofertę nie zostało wniesione w sposób prawidłowy.
Cena drugiej oferty przewyższa o 1 565 075,70 zł kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, przy czym Zamawiający już nie ma możliwości zwiększenia kwoty do ceny tej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-04-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |