Przebudowa ul. Podgórnej i Pl. J. Kilińskiego w Koszalinie – w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Osiedle Podgórne-Batalionów Chłopskich - drogi
Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00141926
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00141926/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-29 14:32
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-441ac6b4-ae8d-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 6692385366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00141926 z dnia 2022-04-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Podgórnej i Pl. J. Kilińskiego w Koszalinie – w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Osiedle Podgórne-Batalionów Chłopskich - drogi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920802
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek Staromiejski 6-7
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-007
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 348 86 54
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.niedzialek@um.koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Podgórnej i Pl. J. Kilińskiego w Koszalinie – w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Osiedle Podgórne-Batalionów Chłopskich - drogi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-441ac6b4-ae8d-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00141926
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00329388/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa ul. Podgórnej i Pl. Kilińskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00101397/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP-9.271.1.15.2022.AN
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5263809,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. Podgórnej i Pl. J. Kilińskiego w Koszalinie – w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Osiedle Podgórne Batalionów Chłopskich - drogi.
ZAKRES RZECZOWY:
BRANŻA DROGOWA:
droga klasy D
długość drogi ok. 834,30 m
szerokość jezdni 5,0 m
chodnik szerokości 2,0 m
kategoria ruchu KR1-KR2
w tym:
a) odcinek A-B-C-D-E-F – długość ok. 416,50 m
b) odcinek G-H-I-C – długość ok. 244,50 m
c) odcinek B-J – długość ok. 94,20 m
d) odcinek D-I – długość ok. 47,50 m
e) odcinek K-E-H – długość ok. 31,60 m
BRANŻA SANITARNA
1. Kanalizacja deszczowa
kanał dn300 bet – 470,8 m
kanał dn160 PCV – 316,8 m
rury spustowe dn110 PCV – 10,0 m
studnie dn1200 – 11 szt.
studzienki dn425 PCV – 2 szt.
wpusty deszczowe – 40 szt., w tym:
- uchylne – 13 szt.
- krawężnikowo-jezdniowe klasy D400 – 27 szt.
2. Wodociąg
Sieć:
rura De110 – 782,6 m
rura de90 – 10,5 m
oraz:
zamontować zasuwę odcinającą dn 100 w węźle T4 przy Pl. Kilińskiego / ul. Odrodzenia,
wykonać wyprowadzenie przyłącza wodociągowego do granicy działki nr 2/7 z przełączeniem do istniejącego przyłącza (budynek hydroforni przy ul. Podgórnej).
Odgałęzienia:
Rura De63 – 11,6 m
Rura De40 – 15,4 m
Przyłącza:
Rura de90 – 57,4 m
Rura de63 – 55,6 m
Rura de40 – 48,1 m
Armatura:
Zasuwa dn100 - 10 szt.
Zasuwa dn80 - 8 szt.
Hydrant dn80 - 6 szt.
Nawiert dn110/40 - 1 szt.
Zasuwki de63 - 7 szt.
Zasuwki de40 - 5 szt.
Zawory przelotowe dn80 - 2 szt.
Zawory zwrotne antyskażeniowe dn80 - 1 szt.
Zawory przelotowe dn50 - 6 szt.
Zawory zwrotne antyskażeniowe - 3 szt.
Zawory przelotowe dn32 - 10 szt.
Zawory zwrotne antyskażeniowe dn32 - 5 szt.
BRANŻA ELEKTRYCZNA:
1. Usunięcie kolizji ENERGA-OPERATOR S.A.
2. Przebudowa sieci ENERGA-OPERATOR S.A.
3. Demontaż istniejącego oświetlenia
4. Oświetlenie uliczne i przejść dla pieszych
5. Oświetlenie przejść dla pieszych ZDiT (ul. Podgórna nr 4, ul. Odrodzenia nr 3, ul. Młyńska nr 1)
BRANŻA TELETECHNICZNA:
1. Kanał technologiczny GMK
2. ORANGE Polska
II. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert została złożona następująca oferta:
Oferta nr 1 - DOMAR Kazimierz Domaracki, Tatów z ceną 9 815 400,00 zł.
Oferta Nr 1 z najniższą ceną zaoferowaną za realizację zamówienia
(9 815 400,00 zł), przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia (6 474 500,00 zł)
o 3 340 900,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9815400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9815400,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP unieważnić postępowanie na Przebudowę ul. Podgórnej i Pl. J. Kilińskiego w Koszalinie – w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Osiedle Podgórne-Batalionów Chłopskich - drogi, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia; (niniejsze jest zgodne z zapisami zawartymi w Komentarzu do Prawa zamówień publicznych na stronie 765 dotyczącymi ww. przepisu ustawy – PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH KOMENTARZ pod redakcją Huberta Nowaka Mateusza Winiarza URZĄD ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH, Warszawa 2021 dostępny pod linkiem: https://www.uzp.gov.pl/nowe-pzp/repozytorium-dokumentow-nowe-pzp/komentarz-do-nowego-pzp - tj.: „(…) Natomiast w przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W takiej sytuacji ceny lub koszty określone we wszystkich złożonych ofertach nie mieszczą się w limicie ustalonym przez zamawiającego. Hołdując racjonalności, przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, w sytuacji gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a zamawiający tego limitu nie zmieni. Sformułowanie przepisu („zamawiający unieważnia”) prowadzi do wniosku, że ustawowy przymus unieważnienia postępowania zachodzi od razu, gdy tylko okaże się, że zachodzi jedna z dwóch alternatywnych przesłanek, a zamawiający nie może lub nie chce zwiększyć kwoty pokrycia finansowego”; patrz też m. in.: KIO 391/18, KIO 969/13).| 2022-04-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |