„Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Czajki w Łowiczu”

Miasto Łowicz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00142518
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00142518/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-02 09:09
Lokalizacja
Łowicz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-32353a7b-aff5-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
8341882502
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie budowy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00142518 z dnia 2022-05-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Czajki w Łowiczu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łowicz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148621

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Stary Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Łowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 468309151

1.5.8.) Numer faksu: 468309160

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wydzial.inwestycji@um.lowcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lowicz.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.lowicz.eu/bip/, https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Czajki w Łowiczu”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32353a7b-aff5-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00142518

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019007/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa kanalizacji sanitarnej ul. Czajki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00103024/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR 271.2.2.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1084763,09 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Czajki w Łowiczu”, odcinek od studni S27 do S44 wraz przyłączami i przyłączami nie wykonanymi na odcinku zrealizowanym, odcinek od S3 (ze studnią) do S1 oraz odcinek tłoczny kanału od P11 do S49 w następującym zakresie:
-rozbiórka mechaniczna nawierzchni jezdni asfaltowej
-roboty ziemne: wykopy pod sieć wraz z odwodnieniem, zasypanie wykopów i zagęszczenie do Is=0,98
-wykonanie kanałów sieci z rur PCV Ø400
-wykonanie kanałów sieci z rur PCV Ø315
-studnie betonowe Ø 1200
-rurociąg tłoczny Ø160
-kanały przyłączy z rur PCV Ø160
-studzienki systemowe z PCV Ø 315
-zabezpieczanie kolizji z istniejącą infrastrukturą podziemną
-odtworzenie nawierzchni jezdni

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Kwota przeznaczona przez Zamawiającego na zamówienie wynosi 1 084 763,09 zł brutto. W postępowaniu złożono 2 oferty, które Komisja uznała za spełniające wymagania Specyfikacji Warunków Zamówienia i Ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Najkorzystniejszą ofertą jest ofert nr 1, która otrzymała 100 pkt.
Cena oferty nr 1, której wartość wynosi 2 106 990,00 zł brutto przekracza o 1 022 226,91 zł brutto wartość jaką Zamawiający zamierzał przeznaczy na przedmiotowe zamówienie.
W związku z powyższym Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zadania, ponieważ nie dysponuje zabezpieczonymi środkami na ten cel w budżecie Miasta Łowicza.
zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2106990,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2607600,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-05-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane