Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej do celów obrony cywilnej

Miasto Białystok

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00147173
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00147173/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-06 09:26
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8e092133-619f-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
9662117220
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie studniUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

ODWIERTY.EU SPÓŁKA AKCYJNAElbląg, PL · lot 0
217 710 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00147173 z dnia 2022-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej
do celów obrony cywilnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Białystok

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słonimska 1

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-950

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: din@um.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bialystok.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miastobialystok.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej
do celów obrony cywilnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8e092133-619f-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00147173

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000363/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.28 Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej do celów obrony cywilnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00331190/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DIN-III.271.22.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 220000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej do celów obrony cywilnej na działce o nr ewid. 1661/25 w obrębie nr 11.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu w 2 egz., zawierającej m.in.:
- lokalizację projektowanych obiektów na działce zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2019.1065 j.t.),
- układ komunikacyjny, w tym chodniki,
- układ niezbędnych do zaprojektowania sieci i instalacji uzbrojenia terenu, związanych z planowanymi obiektami,
- usytuowanie urządzeń budowlanych związanych z obiektem budowlanym,
- sieci i urządzenia uzbrojenia terenu zapewniające wymagane przepisami zabezpieczenie przeciwpożarowe w wodę,
- ukształtowanie terenu z oznaczeniem zmian w stosunku do układu istniejącego,
- ukształtowanie zieleni z oznaczeniem istniejącego zadrzewienia podlegającego adaptacji lub likwidacji oraz układ projektowanej zieleni wysokiej i niskiej;
a następnie uzyskanie akceptacji zaproponowanych rozwiązań przez zamawiającego;
2) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym, która powinna zawierać:
a) pisemną akceptację inwestora, przed wykonaniem robót, w zakresie zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym,
b) projekt prac geologicznych w zakresie ujęcia wody podziemnej ( 5 egz.),
c) projekt wykonawczy odwiertu (3 egz.),
d) projekt wykonawczy zagospodarowania terenu wokół wybudowanego ujęcia (3 egz.),
e) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (po 1 egz., oddzielnie każda branża i instalacja),
f) przedmiary robót (po 1 egz., oddzielnie każda branża i instalacja),
g) kosztorysy uproszczone (po 1 egz., oddzielnie każda branża i instalacja, z podziałem jak przedmiary robót),
h) operat wodnoprawny w zakresie wykonania urządzenia wodnego ( 2 egz.),
i) inwentaryzację zieleni kolidującej z inwestycją (3 egz.); przy konieczności wycinki uwzględnienie wszystkich robót związanych z wycinką, karczowaniem i wywozem oraz projekt nasadzeń zastępczych,
j) wersję elektroniczną opracowań w formacie pdf*, a przedmiary i kosztorysy w formacie excel*, PDF* i ath* (1 egz.);
3) uzyskanie wszelkich koniecznych materiałów do zrealizowania przedmiotu zamówienia [np. aktualna mapa geodezyjna, dokumentacja geotechniczna, zgoda wodnoprawna, decyzje, warunki techniczne przyłączenia, warunki zabezpieczenia lub przebudowy elementów infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją (w razie konieczności opracowanie odpowiedniej dokumentacji projektowej w tym zakresie oraz wykonanie koniecznych robót budowlanych) opinie, uzgodnienia wymagane przepisami];
4) złożenie wniosku i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego do celów obrony cywilnej;
5) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt robót geologicznych;
6) zapewnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych;
7) wykonanie wszystkich robót budowlanych na podstawie opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej wraz z:
a) pełną obsługą geodezyjną (w tym mapą poinwentaryzacyjną w 5 egz. z naniesionymi wymiarami obiektów i urządzeń zagospodarowania terenu oraz infrastruktury technicznej),
b) organizacją i zabezpieczeniem budowy z zapewnieniem ciągłego dostępu do obiektu w trakcie jej trwania,
c) wypłatą odszkodowań za wszelkie zniszczenia, które powstały w wyniku wykonywania przedmiotu umowy,
d) przeprowadzeniem wymaganych badań,
e) czynnościami i przygotowaniem dokumentów niezbędnych do odbioru końcowego inwestycji i oddania obiektu do użytkowania wraz z:
- operatem kolaudacyjnym, w tym: komplet aprobat i certyfikatów na wbudowane materiały, oświadczenie kierownika budowy, dokumentacja zamienna, wszystkie protokoły badań i sprawdzeń podpisane przez kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego (zagęszczenie gruntu, badanie betonu, badanie geotechniczne gruntu itp.),
- załącznikami do protokołu odbioru końcowego: wykaz aprobat, protokołów, itp., tabelą z ilością wybudowanych środków trwałych, zgodną z inwentaryzacją powykonawczą,
- dokumentacją hydrologiczną powykonawczą (4 egz. w wersji papierowej i w wersji elektronicznej formancie pdf*),
- złożeniem wniosku do Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego
w Białymstoku i zatwierdzeniem dokumentacji hydrologicznej,
- wykonaniem operatu na pobór wód podziemnych,
- złożeniem wniosku i uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego na pobór wód podziemnych,
- wykonaniem badań fizykochemicznych i bakteriologicznych wody,
- dokonaniem wymaganych prawem zgłoszeń, uzyskaniem opinii i decyzji.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 7 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”.
4. Zamawiający wymaga udzielenia min. 5-cio letniej gwarancji na wykonane roboty budowlane (okres gwarancji podlega ocenie zgodnie z rozdz. XIX SWZ).
5. Wykonawca winien zgłosić w trakcie postępowania przetargowego wszelkie uwagi i zastrzeżenia do treści SWZ.
Uwaga:
Na terenie objętym zamówieniem (działka o nr ewid. geod. 1661/25, obręb 11 – Śródmieście) obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części osiedla Centrum w Białymstoku (rejon ul. Rynek Kościuszki i Sienkiewicza) zatwierdzony uchwałą Rady Miasta Białystok nr XLVIII/543/13 z dnia 25 czerwca 2013 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 217710,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 325940,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 217710,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Odwierty.eu Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 364663359

7.3.3) Ulica: Strażnicza 1

7.3.4) Miejscowość: Elbląg

7.3.5) Kod pocztowy: 82-300

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 217710,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane