Wymiana instalacji hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie - nr postępowania: 6/ZP/22.
Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00143017
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00143017/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-02 13:38
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-642d1a52-8e5e-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00143017 z dnia 2022-05-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana instalacji hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie - nr postępowania: 6/ZP/22.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000184
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. "Solidarności" 90
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-003
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 4435683
1.5.8.) Numer faksu: 224435600
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wola.zzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana instalacji hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie - nr postępowania: 6/ZP/22.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-642d1a52-8e5e-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00143017
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00326836/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Wymiana instalacji hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00060048/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 6/ZP/22
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana instalacji hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej nr 148 przy ul. Ożarowskiej 69. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie:
1.1. robót sanitarnych,
1.2. robót elektrycznych,
1.3. robót budowlanych.
2. Informacje ogólne: aktualnie budynek Szkoły Podstawowej wyposażony jest w instalację hydrantową z 9 hydrantami Dn 25 i nie spełnia wymagań zawartych w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 07.06.2010 ( Dz.U. Nr 109 poz. 719 z 2010 r. z późn. zm.), a związaną z niezbędną minimalną wydajnością i ciśnieniem hydrostatycznym , hydranty nie spełniają normy PN-EN 671-1.
Podstawowe dane o budynku:
- obręb 6-06-09 dz. nr 27,
- kubatura – 12 090 m³,
- powierzchnia użytkowa – 2 934 m ²,
- powierzchnia zabudowy – 1 016 m ²,
- budynek Szkoły wolnostojący, 3 kondygnacyjny w części nadziemnej,
podpiwniczony,
- ściany konstrukcyjne zewnętrzne i wewnętrzne z elementów żelbetonowych,
- ściany działowe z cegły ceramicznej,
- wyposażenie w instalacje wodociągowo-kanalizacyjne, węzeł cieplny, instalacje
centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody z cyrkulacją, gazową i elektryczną.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac oraz wymagania, dot. wykonania i odbioru przedmiotu zamówienia określa:
1) dokumentacja projektowa opracowana przez SAN-CO-BUD Projektowanie i Realizacja Inwestycji i Remontów z siedzibą w Warszawie przy ul. Renesansowej 17 m 71. W skład dokumentacji wchodzą niżej wymienione dokumenty:
a) Projekt Budowlano-Wykonawczy wymiany instalacji p.poż. w budynku Szkoły Podstawowej Nr 148 im. Hugona Kołłątaja przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie- instalacje sanitarne.
b) Projekt Budowlano-Wykonawczy wymiany instalacji p.poż. w budynku Szkoły Podstawowej Nr 148 im. Hugona Kołłątaja przy ul. Ożarowskiej 69 w Warszawie- instalacje elektryczne.
c) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych- instalacje sanitarne.
d) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych- instalacje elektryczne.
e) Przedmiary robót służące do celów informacyjnych.
2) projektowane postanowienia umowy - wzór umowy, zwane dalej także wzorem umowy, stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.
4. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający wymaga, aby osoby realizujące przedmiot zamówienia i wykonujące czynności dot. robót sanitarnych, ogólnobudowlanych i elektrycznych były zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy, zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. 2020 r., poz. 1320 z późn. zm.). Szczegółowe wymagania dot. sposobu dokumentowania zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli tego zatrudnienia oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy - wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
5. Informacja o podziale/braku podziału zamówienia na części.
Zamawiający nie dokonuje podziału niniejszego zamówienia na części, gdyż taki podział groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia, ponieważ przedmiot zamówienia jest jednorodny i brak jest możliwości wydzielenia jego części. Dodatkowo informujemy, że wartość zamówienia wskazuje, że o jego udzielenie mogą ubiegać się Wykonawcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
6. Zgodnie z treścią § 3 ust. 2 wzoru umowy, Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 200.000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy zł 00/100), przez cały okres trwania umowy, która obejmować będzie jego odpowiedzialność kontraktową jak i deliktową.
7. Zamawiający informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie udzielanego zamówienia kwotę brutto 213.462,13 zł.
8. Gwarancja i rękojmia: Wykonawca udzieli gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia na okres minimum 36 miesięcy.
Wykonawca może zaproponować wydłużenie okresu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia do 60 miesięcy.
Okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert – patrz Rozdział XIV SWZ. Okres rękojmi za wady fizyczne i prawne zgodnie z postanowieniami Kodeksu Cywilnego wynosi 5 lat od podpisania protokołu odbioru końcowego.
9. Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej.
10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
11. Podwykonawcy: wszelkie regulacje i wymagania dotyczące podwykonawstwa, Zamawiający zawarł w projektowanych postanowieniach umowy - wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45431000-7 - Kładzenie płytek
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 198655,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 212000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 198655,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POL-MAR Marta Pszczoła
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PL8251754290
7.3.3) Ulica: Jana Styki
7.3.4) Miejscowość: Piastów
7.3.5) Kod pocztowy: 05-820
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Zakres prac wykonywanych przez podwykonawcę, tj. Posejdon Instalatorstwo Sanitarno - Gazowe Marek Pszczoła:
- montaż rur stalowych ocynkowanych lub równoważnych, izolacja przewodów,
- demontaż rur, armatury, wywiezienie złomu,
- montaż zaworów hydrantowych,
- montaż zaworów zwrotnych antyskażeniowych, elektromagnetycznych, przetwornika ciśnienia,
- montaż filtra, zaworów przelotowych ze złączką,
- montaż zestawu hydrantowego,
- montaż szafek hydrantowych wnękowych wyposażonych w prądownice, zwijadło z wężem półsztywnym,
- próba szczelności instalacji,
- montaż rurociągów PVC w gotowym wykopie wewnątrz budynku, montaż wpustu podłogowego, piwniczego.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 198655 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie należy zrealizować w terminie: od dnia podpisania umowy, przy czym:1) rozpoczęcie robót budowlanych nastąpi nie wcześniej niż 01 lipca 2022 r.,
2) zakończenie realizacji przedmiotu zamówienia nastąpi w terminie: 2 miesięcy od dnia 01 lipca 2022 r.
| 2022-05-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |