Modernizacja elewacji frontowej budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku

GMINA CZERSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00143171
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00143171/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-02 15:02
Lokalizacja
Czersk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-15c957e9-b70c-11ec-9f44-6e63702cb2f7
Identyfikator
5551908979
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00143171 z dnia 2022-05-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja elewacji frontowej budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351274

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 27

1.5.2.) Miejscowość: Czersk

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-650

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 52 395-48-10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad_miejski@czersk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/czersk

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/czersk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja elewacji frontowej budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15c957e9-b70c-11ec-9f44-6e63702cb2f7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00143171

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023022/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Odnowienie elewacji frontowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00118737/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZ.271.27.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 80678,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn.: Modernizacja elewacji frontowej budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku.
5.2. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w opisie przedmiotu zamówienia, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, oraz w przedmiarze robót stanowiących załączniki do SWZ.
5.3. O ile w opisie przedmiotu zamówienia, szczegółowych specyfikacjach technicznych, i innych dokumentach, wyjaśnieniach do przetargu Zamawiający wskazuje nazwy producentów materiałów, urządzeń, wyrobów itp., oznacza to, że Wykonawca może przyjąć rozwiązania wskazane przez Zamawiającego lub równoważne. Wykonawca musi jednak wykazać, że zastosowane materiały, urządzenia itp. są równoważne.
5.4. Wszystkie określenia i nazwy materiałów służą jedynie do określenia parametrów jakościowych użytych materiałów. Brak określenia szczególnych wymogów przez Zamawiającego w przedmiocie standardu wykonania (jakości materiałów, sprzętu, urządzeń, itp.) oznacza, że Wykonawca wywiąże się ze swoich obowiązków, kiedy zachowa średni standard wykonania, po jego akceptacji przez Zamawiającego.
5.5. Zamawiający uzna, że oferta jest równoważna, jeżeli przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub lepszych od tych, które zostały określone w SWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry.
Przedmiotem zamówienia jest: „Modernizacja elewacji frontowej budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku”.
1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1.1. Malowanie elewacji powyżej cokołu.
1.2. Wykonanie odnowienia cokołu elewacji.
2. Zakres prac budowlanych.
2.1. Montaż i demontaż rusztowań zewnętrznych oraz siatki zabezpieczającej.
2.2. Zabezpieczenie istniejącej stolarki np. osłona z foli.
2.3. Oczyszczenie i zmycie mechaniczne elewacji.
2.4. Wzmocnienie istniejących powierzchni ścian środkiem gruntującym wzmacniającym podłoże.
2.5. Wklejenie siatki elewacyjnej o gramaturze min 150g/m2 oraz zatarcie jej na gładko pod malowanie.
2.6. Naprawa punkowa elewacji (wklejenie siatki oraz wykonanie nowej wyprawy).
2.7. Malowanie elewacji farbą silikonową, elewacyjną o zwiększonej odporności na zabrudzenia (kolory zbliżone do istniejących, ostateczny wybór wg palet zostanie ustalony podczas wykonywania prac).
3. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu przed podpisaniem umowy harmonogram prac.
4. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu i inspektorowi nadzoru do zatwierdzenia, przed rozpoczęciem robót malarskich, zastosowaną kolorystykę elewacji.
5. Zamawiający określił łączny czas realizacji umowy do 4 miesięcy od dnia jej podpisania. Jednak Zamawiający wymaga, aby samo wykonywanie robót budowlanych nie przekroczyło 45 dni kalendarzowych (w ciągłości) i było zrealizowane w okresie wakacji letnich (lipiec - sierpień). W pozostałym czasie Wykonawca powinien zorganizować sobie zaplecze budowy, ewentualnych podwykonawców i dostawców materiałów budowlanych, dokumentację formalną budowy, w tym m.in.: zatwierdzenie wniosków materiałowych.
6. Teren prac budowlanych musi być odpowiednio zabezpieczony i odgrodzony.
7. Zamawiający wymaga, aby ciągi komunikacyjne i ewakuacyjne były wolne od przeszkód, materiałów budowalnych i sprzętu budowlanego.
8. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt w miejscu wskazanym przez Zamawiającego ustawi kontener na materiały budowalne rozbiórkowe oraz inne materiały budowlane, które potem na własny koszt zutylizuje.
9. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w opisie zakresu prac, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarze robót stanowiących załączniki do SWZ.
10. Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy:
a) wykonanie robót ogólnobudowlanych,
b) wykonywanie robót wykończeniowych,
c) roboty elewacyjne,
d) Obowiązki Wykonawcy z tytułu spełnienia niniejszego wymogu określają Projektowane postanowienia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych
(t.j Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.).
Zgodnie z art. 255 pkt 3 w/w ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie:

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizacje zamówienia: 43 000,00 zł brutto. Cena oferty
z najniższą ceną: 149 565,74 zł. Mając na uwadze powyższe konieczne było podjęcie decyzji
o zwiększeniu kwoty na realizacje zamówienia.
Art. 222 ust. 4 w/w ustawy stanowi, że Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwota ta wynosi: 43 000,00 zł brutto. Oferta z najniższą ceną: 149 565,74 zł brutto. Tylko w gestii Zamawiającego jest, czy skorzysta on z w/w podstawy do unieważnienia postępowania, czy też będzie poszukiwał środków na sfinansowanie tego zamówienia. Kwota, którą zamawiający podaje bezpośrednio przed otwarciem ofert, jest jedynie jego deklaracją na temat środków finansowych, jakie w danym momencie zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W trakcie postępowania kwota środków znajdujących się w jego dyspozycji może jednak ulec zmianie. Zamawiający podjął decyzję, aby nie zwiększyć ilości środków przeznaczonych na sfinansowanie w/w zamówienia.
W związku z powyższym postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 149565,74 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 149565,74 PLN

2022-05-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane