Modernizacja i rozbudowa stacji uzdatniania wody oraz gminnej sieci wodociągowej w Gminie Gruta
GMINA GRUTA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00143072
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00143072/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-02 14:08
- Lokalizacja
- Gruta, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9f8688ce-bc12-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 8762443622
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00143072 z dnia 2022-05-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i rozbudowa stacji uzdatniania wody oraz gminnej sieci wodociągowej w Gminie Gruta
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRUTA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118632
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gruta 244
1.5.2.) Miejscowość: Gruta
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-330
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.7.) Numer telefonu: 564683121
1.5.8.) Numer faksu: 564683121
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gruta@gruta.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gruta.akcessnet.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.bip.gruta.akcessnet.net/index.php?job=wiad&idg=5&id=920&x=8&y=22&z=&n_id=46791.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i rozbudowa stacji uzdatniania wody oraz gminnej sieci wodociągowej w Gminie Gruta2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f8688ce-bc12-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00143072
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027278/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja i rozbudowa stacji uzdatniania wody oraz gminnej sieci wodociągowej w Gminie Gruta
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00123664/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.13.2022.CC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Wykonawca realizuje robotę budowlaną (składa ofertę na realizację wszystkich zadań) polegają na wykonaniu:
1) Przebudowy odcinków sieci wodociągowej spinających gminną sieć wodociągową z przyłączem wodociągowym w gminie Gruta.
2) Przebudowy gminnej stacji wodociągowej w Grucie.
3) Przebudowy i rozbudowy gminnej stacji wodociągowej w Mełnie.
4) Przebudowy i rozbudowy gminnej stacji wodociągowej w Plemiętach.
2. Zakres roboty budowlanej
Uwaga:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki od nr 1 do 4.
Dokumenty te zawierają niezbędne informacje do przygotowania oferty i zaplanowania wykonania realizacji zgodnie ze sztuką budowlaną.
Zadania:
2.1 Przebudowa odcinków sieci wodociągowej spinających gminną sieć wodociągową z przyłączem wodociągowym w gminie Gruta.
Wykonania przewodów łączących istniejące wodociągi w miejscowościach: Gruta, Annowo i Mełno w gminie Gruta. Projektowane spinki łączące istniejące przewody wodociągowe umożliwią zwiększenie możliwości przesyłu wody do odbiorców. Zapewnią poprawę ciśnienia wody w części gminy, gdzie przy dużych rozbiorach jest ono niewystarczające. Jednocześnie zostaną zmodernizowane, przebudowane i rozbudowane wszystkie 3 gminne stacje wodociągowe. Pozwoli to zwiększyć ich wydajność oraz poprawić jakość dostarczanej wody Zapewni to możliwość pokrycia rosnącego zapotrzebowania na wodę w gminie Gruta.
2.2 Przebudowa gminnej stacji wodociągowej w Grucie.
• Inwestycja obejmować będzie przebudowę poniższych instalacji w istniejącym budynku gminnej stacji wodociągowej w Grucie:
- Instalacji wodnej doprowadzenia wody do poszczególnych 9 filtrów i napowietrzania wody;
- Instalacji sprężonego powietrza do napowietrzania wody;
- Instalacji odpowietrzania filtrów;
- Instalacji sprężonego powietrza do napędów pneumatycznych.
• Oprócz tego w ramach inwestycji zostanie przebudowana wewnątrz istniejących 3 studni głębinowych:
- Instalacja zawieszenia pomp w studniach głębinowych i instalacji w obudowie studni.
Powyższy zakres inwestycji nie wymaga uzyskiwania pozwolenia na budowę, ani dokonywania zgłoszenia do właściwego organu administracyjno-budowlanego. Dla przedsięwzięcia tego nie jest też wymagane opracowywanie projektu budowlanego
2.3 Przebudowa i rozbudowa gminnej stacji wodociągowej w Mełnie.
• Inwestycja obejmować będzie przebudowę i rozbudowę gminnej stacji wodociągowej w Mełnie w zakresie zapewniającym osiągnięcie zwiększenia wydajności stacji, poprawy jakości wody wychodzącej ze stacji, zwiększenia niezawodności działania stacji, regulacji ciśnienia wody na wyjściu ze stacji zapewniającej dostarczanie wody pod odpowiednim ciśnieniem odbiorcom na terenie gminy Gruta. Stacja ma pokryć zwiększone zapotrzebowanie całej gminy.
• Konstrukcja budynku stacji zostanie przebudowana, zostaną wydzielone dodatkowe pomieszczenia, w środku hali technologicznej zostaną wymienione przewody oraz dostawione nowe urządzenia. Na tej samej działce zostanie wybudowany:
- odstojnik wód popłucznych,
- poletko do odwadniania osadu,
- dwa prefabrykowane zbiorniki żelbetowe wody czystej,
- zbiornik bezodpływowy.
2.4 Przebudowa i rozbudowa gminnej stacji wodociągowej w Plemiętach.
• Inwestycja obejmować będzie przebudowę i rozbudowę gminnej stacji wodociągowej w Plemiętach w zakresie zapewniającym osiągnięcie zwiększenia wydajności stacji, poprawy jakości wody wychodzącej ze stacji, zwiększenia niezawodności działania stacji, regulacji ciśnienia wody na wyjściu ze stacji zapewniającej dostarczanie wody pod odpowiednim ciśnieniem odbiorcom na terenie gminy Gruta.
• Zadanie przewiduje komplet urządzeń, uzbrojenia i zagospodarowania terenu, niezbędnych do funkcjonowania gminnej stacji wodociągowej. Część z nich to obiekty istniejące, część istniejące przeznaczone do przebudowy, a część to obiekty nowe.
Uwaga – Wykonawca przed podpisaniem umowy złoży kosztorysy realizacji zadania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w załącznikach nr 1 , 2, 3, 4.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu Wykonawca METROLOG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Kościuszki 97, 64-700 Czarnków, złożył prawidłowo ofertę, której cena przewyższa kwotę zaplanowaną w budżecie Zamawiającego na realizację przedmiotu zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12558054 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12558054,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-05-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |