Przebudowa ul. Ogrodowej w Białaczowie oraz przyległych dróg wewnętrznych na odcinku 990 mb
Gmina Białaczów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00143920
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00143920/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-04 11:28
- Lokalizacja
- Białaczów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ed61593-b00c-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 7681730222
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00143920 z dnia 2022-05-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Ogrodowej w Białaczowie oraz przyległych dróg wewnętrznych na odcinku 990 mb
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Białaczów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647820
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 12
1.5.2.) Miejscowość: Białaczów
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-307
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 758 14 14
1.5.8.) Numer faksu: 44 758 14 14
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bialaczow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bialaczow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bialaczow.biuletyn.net/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Ogrodowej w Białaczowie oraz przyległych dróg wewnętrznych na odcinku 990 mb2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ed61593-b00c-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00143920
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001011/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa ul. Ogrodowej w Białaczowie oraz przyległych dróg wewnętrznych na odcinku 990 mb
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00103380/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę ul. Ogrodowej w Białaczowie oraz przyległych dróg wewnętrznych na odcinku 990 mb w zakresie m.in.:
• przebudowę jezdni o nawierzchni mineralno-asfaltowej,
• budowę zjazdów publicznych z kostki brukowej betonowej,
• przebudowę chodnika z kostki brukowej betonowej,
• wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm,
• wykonanie poboczy z kostki betonowej
• umocnienie rowu płytami betonowymi ażurowymi
• oczyszczenie i odmulenie istniejących rowów przydrożnych,
• oznakowanie pionowe i poziome
• wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej
• opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 15.04.2022 r., godz. 10:00, wpłynęły trzy oferty. Cena najniższej oferty, złożonej przez „DROMED” Rospędek, Więckowski Spółka Jawna Grzegorz Więckowski, wynosi 1 629 270,94 zł brutto.
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 840 000,00 zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1629270,94 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2227530,00 PLN
| 2022-05-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |