Przebudowa drogi gminnej ul. Cypriana Kamila Norwida w Słupnie
GMINA RADZYMIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00143814
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00143814/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-04 11:01
- Lokalizacja
- Radzymin, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7fb8655e-8981-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 1251333745
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00143814 z dnia 2022-05-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej ul. Cypriana Kamila Norwida w Słupnie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RADZYMIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269700
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 2
1.5.2.) Miejscowość: Radzymin
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-250
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@radzymin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.radzymin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://radzymin.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej ul. Cypriana Kamila Norwida w Słupnie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7fb8655e-8981-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00143814
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015497/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Przebudowa drogi gminnej ul. Cypriana Kamila Norwida w Słupnie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00051208/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej ul. Kamila Cypriana Norwida w msc. Słupno na odcinku od drogi wojewódzkiej - dawnej drogi krajowej nr 8 do ul. Gościniec.
Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z budową sieci kanalizacji deszczowej, przebudową chodnika i infrastruktury towarzyszącej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wraz z załącznikami/dokumentacją.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32412100-5 - Sieć telekomunikacyjna
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
W dniu 31 marca 2022 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przedmiotowym postępowaniu. Jako ofertę najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez wykonawcę: ZAKŁAD ROBÓT DROGOWYCH I INŻYNIERYJNO INSTALACYJNYCH KROL WŁODZIMIERZ KRÓLIK ul. Łukasiewicza 9G, 05-200 Wołomin z ceną 4 193 417,72 zł. Pismem z dnia 4 kwietnia 2022 r. Zamawiający wezwał Wykonawcę do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz zaprosił do podpisania umowy wyznaczając termin na 8 kwietnia 2022 r. Wykonawca w dniu 7 kwietnia 2022 r. zawiadomił Zamawiającego o rezygnacji z podpisania umowy na realizację przedmiotowej inwestycji.
W związku z powyższym stosownie do zapisów art. 263 ustawy Pzp, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
Zamawiający, stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, bezpośrednio przed otwarciem ofert podał, iż na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 2 200 000,00 zł. Kwota ta, na marcowej sesji Rady Miejskiej została zwiększona do poziomu oferty z najniższą ceną
tj. 4 200 000 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu pozostała jedna oferta, która nie podlegała odrzuceniu, złożona przez Wykonawcę PRZEDSIĘBIORSTWO INSTALACJI SANITARNYCH INSBUD Sp. z o.o. z Tarnowa z ceną 4 858 500,00 zł brutto.
Cena powyższej oferty znacznie przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający po przeanalizowaniu możliwości finansowych jednostki stwierdził, iż nie jest w stanie zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, do wysokości ceny oferty złożonej przez Wykonawcę.
| 2022-05-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |