" Zagospodarowanie turystyczno- krajobrazowe otoczenia zabudowy poklasztorenej w Bierzwniku "
Gmina Bierzwnik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00144438
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00144438/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-04 13:31
- Lokalizacja
- Bierzwnik, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4c2e4fd2-b96d-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 5941534297
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00144438 z dnia 2022-05-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
" Zagospodarowanie turystyczno- krajobrazowe otoczenia zabudowy poklasztorenej w Bierzwniku "
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bierzwnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210967030
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kopernika 2
1.5.2.) Miejscowość: Bierzwnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 73-240
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: 95 768 01 30
1.5.8.) Numer faksu: 96 768 01 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@bierzwnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bierzwnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.bierzwnik.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
" Zagospodarowanie turystyczno- krajobrazowe otoczenia zabudowy poklasztorenej w Bierzwniku "2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4c2e4fd2-b96d-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00144438
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00006051/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn: Zagospodarowanie turystyczno – krajobrazowe otoczenia zabudowy poklasztornej w Bierzwniku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00117885/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZR.271.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3055176,24 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2483883,12 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zaprojektowanie i wybudowanie budynku usługowego „Przystanek Wędrowca” z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie. Zadanie opisano w Tomie I PFU „Branża Architektoniczna”.Szczególne wymagania dla części 1 zamówienia:
Zakres prac wchodzących w skład przedmiotu Zamówienia obejmuje w szczególności:
- kompleksowe zaprojektowanie wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń budynku wraz z infrastrukturą techniczną.
- sporządzenie projektów budowlanych branży architektonicznej, konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznej, instalacji teletechnicznych wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie pozwolenia na budowę,
- sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ);
- uzgadnianie z Zamawiającym rozwiązań na etapie projektowania oraz przedłożenie Zamawiającemu do akceptacji kompletnej dokumentacji projektowej;
- obsługa geodezyjna, wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej, mapa do celów projektowych;
- wycinka 6 drzew po uzyskaniu pozwolenia na ich wycinkę;
- zapewnienie nadzorów specjalistycznych,
- zapewnienie terenu pod zaplecze budowy, czasowe składowanie ziemi,
- zapewnienie zaopatrzenia w wodę i energię elektryczną do terenu budowy;
- wszystkie roboty realizowane zgodnie ze Specyfikacjami Technicznymi wykonania i odbioru robót oraz obowiązującymi zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej;
- ubezpieczenie terenu robót,
- przygotowanie dokumentacji powykonawczej oraz złożenie kompletnego wniosku do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o udzielenie pozwolenia na użytkowanie, w imieniu Zamawiającego i uzyskanie tego pozwolenia;
- Zamawiający będzie czynnie uczestniczył w tworzeniu poszczególnych opracowań,
- Wykonanie inwentaryzacji istniejącego budynku znajdującego się na terenie działki nr 385/2, wykonanie projektu rozbiórki wraz z pozyskaniem pozwolenia na rozbiórkę, rozbiórka obiektu. Należy przewidzieć wszystkie niezbędne uzgodnienia niezbędne do zrealizowania tego przedsięwzięcia.
- wybudowanie nowego obiektu,
- wyposażenie obiektu w wymagane w PFU elementy wyposażenia;
- lokalizacja budynku wykonana zgodnie z koncepcją będąca załącznikiem do programu funkcjonalno użytkowego. Koncepcja może zostać zmieniona w nieznacznym zakresie za akceptacją Zamawiającego przed podjęciem prac projektowych,
- uzyskanie niezbędnych pozwoleń wymaganych przepisami prawa do realizacji przedmiotu Zamówienia,
- wykonanie niezbędnych projektów przyłączy oraz instalacji na terenie działki nr 385/2 do projektowanego budynku usługowego (woda, kanalizacja, energia elektryczna),
- wykonanie zaprojektowanych przyłączy oraz instalacji na terenie działki nr 385/2 do projektowanego budynku usługowego (woda, kanalizacja, energia elektryczna),
- budowa budynku wraz z uzyskaniem zgody na użytkowanie. Wykonanie wszystkich niezbędnych zgłoszeń.
- wykonanie robót budowlanych związanych z inwestycją wraz z uprzątnięciem i uporządkowaniem terenu po wykonanych pracach zgodnie z warunkami wykonania i odbioru robót zawartymi w niniejszym Programie Funkcjonalno – Użytkowym,
- zapewnienie kierownika budowy i kierowników robót w odpowiednich specjalnościach,
- dokonanie przez Wykonawcę wszelkich prób, sprawdzeń, pomiarów, badań, ekspertyz, regulacji i rozruchu, pozwalających na eksploatację obiektu,
- Opracowanie instrukcji obsługi i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci oraz przeszkolenie użytkowników końcowych w zakresie bieżącej obsługi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
4.5.5.) Wartość części: 1402528,78 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych infrastruktury drogowej i pieszej oraz miejsc postojowych, wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia robót dla zadania opisanego w Tomie II PFU – „Branża Drogowa”.1. W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi gminnej, dróg wewnętrznych, miejsc postojowych i ciągów pieszych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej.
2. Należy wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe wraz z koniecznymi opiniami warunkami technicznymi, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia w tym zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, decyzje w tym pozwolenie na budowę i zgody niezbędne dla wykonania zadania zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i warunkami kontraktu oraz zbudować i uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzje o pozwoleniu na użytkowanie lub zgłoszenie zakończenia budowy.
3. W ramach rozbudowy infrastruktury drogowej przewiduje się następujące prace:
Przebudowa/rozbudowa ist. drogi gminnej z kostki kamiennej,
Budowa drogi wewnętrznej z kostki betonowej,
Budowa miejsc postojowych,
Przebudowa/budowa chodników w celu skomunikowania pieszych.
4. Dokumentacja wymagać będzie zaakceptowania przez Zamawiającego. Szczegółowy zakres rzeczowy robót i usług przewidzianych do wykonania w ramach obowiązków Wykonawcy przedstawiono w treści Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU oraz we wzorze umowy).
Uwaga! Podanie w Programie Funkcjonalno – Użytkowym i załączonych przedmiarach ilości robót są ilościami przybliżonymi i nie są wiążące dla Wykonawcy, który jest zobowiązany opracować własny przedmiar robót w ramach opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu i ilości robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe. Wszelkie koszty opracowania dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia, prowadzenia i ukończenia robót budowlanych ponosi Wykonawca.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 1081354,34 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie
może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1820400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2274000,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie
może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1420650,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1600000,00 PLN
| 2022-05-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |