Przebudowa drogi gminnej – ulicy Wichradzkiej w Warce, gmina Warka
GMINA WARKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00145577
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00145577/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-05 10:53
- Lokalizacja
- Warka, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-185f04b2-ac3f-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 7972016015
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00145577 z dnia 2022-05-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej – ulicy Wichradzkiej w Warce, gmina Warka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WARKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223400
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Stefana Czarnieckiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Warka
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-660
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: +48 48 665 12 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@warka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.warka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://warka.pl/pad/p,3,przetargi oraz https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej – ulicy Wichradzkiej w Warce, gmina Warka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-185f04b2-ac3f-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00145577
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020327/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa ulicy Wichradzkiej w Warce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00100741/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.3.12.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: „Przebudowa drogi gminnej – ulicy Wichradzkiej w Warce, gmina Warka”.
Inwestycja realizowana będzie w oparciu o:
1. Zgłoszenie z dnia 20.08.2021 r. wykonywania robót budowlanych polegających na: „Przebudowie drogi gminnej 161013W Warka – Wichradz (ul. Wichradzkiej ) w Warce, na działce o nr ew. geodezyjnej 329.
Inwestycja realizowana będzie w oparciu o środki finansowe uzyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Ulica Wichradzka stanowi drogę gminną o nr 161013W. Na odcinku przewidzianym do przebudowy posiada długość 995,00 m. Posiada jezdnię o nawierzchni asfaltowej o długości 995 m o szerokości zmiennej od 5,0 do 5,30m, o przekroju 1x2, bez prawidłowej podbudowy. Brak chodników, urządzonych poboczy. Odwodnienie powierzchniowe. Brak wyznaczonych przejść dla pieszych. Droga posiada oświetlenie uliczne. Droga zdegradowana w złym stanie technicznym (liczne ubytki i zapadnięcia).
Lokalizacja inwestycji
Planowana inwestycja drogowa zlokalizowana jest na działce o nr ewidencyjnym: 329.
Zakres
Po przebudowie, odcinek drogi przewidziany do realizacji, będzie posiadał jezdnię o nawierzchni bitumicznej o długości 995,00 m, o szerokości 5,5 m, o przekroju 1x2, wraz z podbudową. W ramach przebudowy, po stronie lewej wykonana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa o długości 995,00 m o szerokości 3,0 m (liczone bez krawężnika i obrzeża), z kostki betonowej. Po stronie prawej wykonana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa o dł. 8,5 m i szerokości 3,0 m (liczone bez krawężnika i obrzeża), pobocze gruntowe, ulepszone destruktem, o długości 986,50 m i szerokości 0,75 cm. Przebudowie będą podlegały zjazdy. Droga zyska oznakowanie pionowe i poziome, w tym wykonane zostanie bezpieczne przejście dla pieszych, wraz z oświetleniem lampami fotowoltaicznymi przejścia dla pieszych. Tarcze znaków pionowych z wytłoczonym logo Warki lub ustalonej treści. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa i kanał technologiczny.
W związku z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych niedopuszczalna będzie zmiana parametrów drogi (w tym szerokości jezdni, chodników, poboczy itp.) z uwagi na ryzyko utraty dotacji przez Zamawiającego. Na wszelkie zmiany wymagana jest pisemna zgoda Wojewody Mazowieckiego.
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania oznakowania pionowego i poziomego, zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. Ponadto Wykonawca na swój koszt i własnym staraniem dokona zgłoszenia zamiaru wprowadzenia stałej organizacji ruchu do zarządzającego ruchem i uzyska potwierdzenie odbioru SOR przed odbiorem końcowym.
Tereny zielone należy obsiać trawą po wcześniejszym humusowaniu.
Zamawiający zwraca uwagę, iż w trakcie robót ziemnych mogą wystąpić nie ujawnione, dodatkowe sieci uzbrojenia podziemnego, które w trakcie robót powinny być odpowiednio zabezpieczone.
Wykonawca zobowiązany jest do protokolarnego przekazania materiałów z rozbiórki tj.: kostka betonowa, bloczki betonowe, obrzeża, krawężniki– nadające się do ponownego wbudowania do Zakładu Usług Komunalnych przy udziale Inspektora Nadzoru Inwestorskiego bądź innego przedstawiciela Zamawiającego.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2022r. Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 23 grudnia 2021r. w sprawie określenia szczegółowych warunków utraty statusu odpadów dla odpadów destruktu asfaltowego, Zamawiający informuje, że Wykonawca robót, jako posiadacz odpadu, zobowiązany będzie do zlecenia laboratorium posiadającemu akredytację w tym zakresie lub certyfikowanej w tym zakresie jednostce badawczej, o którym mowa w § 3, ust. 2 pkt. 1 i pkt. 2 ww. Rozporządzenia, pobrania i badania próbek odpadu destruktu asfaltowego. Metoda pobrania próbek, jak również ich ilość powinna spełniać wymagania określone w ww. Rozporządzeniu. Wykonawca poinformuje Zamawiającego o wynikach badań próbek odpadu destruktu asfaltowego w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od daty otrzymania wyników przeprowadzonych badań.
Zamawiający zastrzega możliwość wykonania na własny koszt badań kontrolnych, w przypadku gdy niespełnione zostaną warunki utraty statusu odpadów, o których mowa w § 2, ust. 1 ww. Rozporządzenia.
Odpady destruktu asfaltowego, które w wyniku przeprowadzonych badań utraciły status odpadu destruktu asfaltowego zostaną przetransportowane przez Wykonawcę robót w miejsce wskazane przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego (baza Obwodu Drogowego) wraz z kompletem wyników badań laboratoryjnych, protokołem i oświadczeniem o zgodności utraty statusu odpadów destruktu asfaltowego, zgodnie ze wzorami określonymi w załącznikach do ww. Rozporządzenia.
W przypadku, gdy niespełnione zostaną warunki utraty statusu odpadów, o których mowa w § 2, ust. 1 ww. Rozporządzenia, Wykonawca zobowiązany będzie do utylizacji odpadu destruktu asfaltowego na własny koszt, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
Kostkę betonową pochodzącą z rozbiórki zjazdów, przekazać właścicielowi nieruchomości na jego ustny wniosek.
Kostkę betonową, przed przekazaniem należy oczyścić i spakować na palety, które dostarczy Wykonawca.
Pozostały materiał rozbiórkowy (krawężniki, obrzeża, popękane płytki chodnikowe, uszkodzona kostka betonowa itp.) pozbawiony ziemi należy przekazać jako gruz do ZUK w Warce Sp. z o.o.
Powyższe Wykonawca powinien uwzględnić w ofercie.
Niniejszą inwestycję należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną.
Na terenie objętym inwestycją występuje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, usługi oraz sady. Wykonawca realizując zadanie musi mieć świadomość utrudnień z tym związanych - należy zaproponować odpowiednią czasową organizację ruchu, w tym zapewniającą dostęp pojazdów uprzywilejowanych. Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania, wprowadzenia i utrzymania odpowiedniej czasowej organizacji ruchu na czas budowy, zapewniającej dojścia i dojazd do posesji.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dojścia i dojazdu do posesji w trakcie prowadzonych robót. O braku możliwości dojazdu Wykonawca winien zawiadomić mieszkańców odpowiednio wcześniej, w sposób zwyczajowo przyjęty – pisemne ogłoszenie w terenie, strona internetowa itp.
Wykonawca winien wziąć pod uwagę konieczność współpracy przy wymianie lub lokalizowaniu przyłączy w drodze, udostępnić teren budowy i umożliwić wykonanie prac.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania całości opracowania projektowego bez względu na podane jednostki obmiarowe.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 11 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Roboty winny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem Budowlanym, Prawem ochrony środowiska, Prawem o ruchu drogowym oraz ustawą o drogach publicznych, ustawą o odpadach, ustawą o badaniach i certyfikacji i wymaganiami Zamawiającego, a kierowanie i nadzorowanie robót mogą wykonywać osoby, które posiadają wymagane prawem uprawnienia i są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.
Integralną częścią specyfikacji jest dokumentacja projektowa, która określa parametry techniczne, jakościowe – z odwołaniem się do aprobat i atestów, standardu oraz sposobu wykonania urządzeń technologicznych. Podane informacje należy uwzględnić na etapie przygotowywania oferty.
Zamawiający ustala ryczałtowy system wynagradzania. Oferent powinien przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę oferty, w tym ewentualne kolizje z infrastrukturą podziemną, które Wykonawca zobowiązany będzie usunąć.
Podstawę do określenia całkowitej ryczałtowej ceny stanowi zakres robót budowlanych określony w dokumentacji technicznej i przedmiarach oraz zakres prac określony w SWZ, realizowanych zgodnie ze sztuką budowlaną i przepisami ustawy Prawo budowlane oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót.
Wykonawca winien sporządzić kosztorysy ofertowe na podstawie dostarczonych przedmiarów robót. Przedmiary mają charakter informacyjno-pomocniczy. Załączone przez oferenta kosztorysy ofertowe ze względu na ryczałtowy sposób wynagradzania, będą miały również charakter informacyjno-pomocniczy. Wyłonionego Wykonawcę obowiązuje wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją techniczną, przedmiarami, SWZ oraz STWiOR. Zamawiający nie będzie badał zgodności podstawy wyceny, ani ilości robót w złożonych przez oferentów kosztorysach ofertowych. Załączone kosztorysy mają charakter informacyjno pomocniczy.
Cena określona w ofercie musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia wynikające z dokumentacji, SWZ, STWiOR, jak również nie ujęte w dokumentacji technicznej, a niezbędne do wykonania zadania.
Dopuszcza się zastosowanie urządzeń/rozwiązań/materiałów równoważnych w stosunku do urządzeń/rozwiązań/materiałów projektowych. W wypadku złożenia oferty na urządzenia/rozwiązania/materiały równoważne parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe oferowanych urządzeń/rozwiązań/materiałów równoważnych muszą być co najmniej nie gorsze, jak parametry urządzeń/rozwiązań projektowych.
Wszelkie odstępstwa od dokumentacji technicznej muszą być udokumentowane załączonymi do oferty obliczeniami, szczegółowymi rysunkami technicznymi, kartami katalogowymi urządzeń zamiennych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych urządzeń w stosunku do przyjętych w projekcie oraz muszą być załączone do oferty.
Powyższe zmiany muszą być wykazane w załączniku Nr 12 i dołączone do oferty.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do korzystania z opinii ekspertów w celu dokonania oceny równoważności proponowanych rozwiązań.
Oferta Wykonawcy, w której zostanie stwierdzone, iż zaproponowane rozwiązania nie są równoważne zostanie odrzucona zgodnie z art. 226 ust. 1, pkt 5.
Dalsza część opisu przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3790516,53 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4424139,13 PLN
| 2022-05-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |