Przebudowa drogi powiatowej Nr 1673 O - ul.Henryka Sienkiewicza w Paczkowie

Powiat Nyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00143890
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00143890/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-04 11:21
Lokalizacja
Nysa, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-418fc2af-a506-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
7532132088
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00143890 z dnia 2022-05-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej Nr 1673 O - ul.Henryka Sienkiewicza
w Paczkowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nyski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Nysie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412579

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piastowska 33

1.5.2.) Miejscowość: Nysa

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 774085065

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.spnysa.nv.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.spnysa.nv.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1673 O - ul.Henryka Sienkiewicza
w Paczkowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-418fc2af-a506-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00143890

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016897/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa drogi powiatowej Nr 1673 O - ulica Henryka Sienkiewicza w Paczkowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00087441/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IP.272.2.8.2022.RM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10630739,59 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Przebudowa drogi powiatowej Nr 1673 O – ul. Henryka Sienkiewicza w Paczkowie” na długości 1 202,0 m
Szczegółowo przedmiot zamówienia obejmuje:
- roboty rozbiórkowe (jezdnia, chodniki, oznakowanie),
- wykonanie nowej konstrukcji jezdni na powierzchni 9 689,40 m2,
- korekta geometrii i przebudowa skrzyżowań ( w tym dwa na ronda),
- wykonanie chodników ze zjazdami do przylegających posesji na powierzchni 6 345,03 m2,
- wykonanie miejsc postojowych,
- budowa zatoki autobusowej,
- wykonanie elementów odwodnienia (system kanalizacji deszczowej z wpustami, rowy przydrożne),
- wykonanie poboczy nieutwardzonych na powierzchni 402,00 m2,
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
- montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (radarowy wyświetlacz prędkości),
- wykonanie robót elektrycznych dotyczących usunięcia kolizji, oświetlenia ulicznego oraz zasilania znaków aktywnych),

Szczegółowy zakres robót ujęty jest :
- w przedmiarach robót,
- STWiOR,
- dokumentacji projektowej,

W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do:
1) Zachowania przepisów BHP,
2) W przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy skutkujących niemożliwością dotrzymania terminu określonego w pkt.6 , termin ten może ulec przedłużeniu nie więcej jednak niż o czas trwania tych okoliczności.
3) Zamawiający przekaże Wykonawcy zatwierdzony projekt tymczasowej i stałej organizacji ruchu.
Wykonawca na podstawie zatwierdzonych projektów tymczasowej i stałej organizacji ruchu dokona zgłoszenia odpowiednim organom zmianę organizacji ruchu na czas prowadzonych robót, a po zakończeniu robót stałą organizacje ruchu.
4) Roboty związane z „Przebudową drogi powiatowej Nr 1673 O – ul. Henryka Sienkiewicza w Paczkowie”
- prowadzone na podstawie decyzji nr 2/21 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej z dnia 18 sierpnia 2021r.
5) Wykonawca opracuje harmonogram robót,
6) Wykonawca jako wytwórca odpadów powstających w trakcie robót związanych z „Przebudową drogi powiatowej
Nr 1673 O – ul. Henryka Sienkiewicza w Paczkowie” odpowiada za ich składowanie oraz w razie konieczności powinien uregulować stan formalno- prawny w zakresie gospodarki odpadami ( ustawa z dnia 14.12.2012r. o odpadach Dz. U.
z 2018r.poz. 992 z póź.zm.),
7) Wykonawca sporządzi operat kolaudacyjny,
8) Przed przystąpieniem do prac związanych z „Przebudową drogi powiatowej nr 1673 O ul. Henryka Sienkiewicza
w Paczkowie ” Wykonawca winien zapoznać się z położeniem znaków geodezyjnych (szczegółowa osnowa geodezyjna III klasy) w obrębie obszaru inwestycyjnego w Powiatowym Ośrodku Geodezyjno- Kartograficznym w Nysie
i zabezpieczyć je przed zniszczeniem,
9) Planowana inwestycja znajduje się poza granicami form ochrony przyrody, w tym poza obszarami Natura 2000,poza stanowiskami chronionych roślin, grzybów i zwierząt.
10) W/w inwestycja prowadzona będzie w części północno-zachodniej na obszarze stanowiska archeologicznego nr 1
w Paczkowie ujętego w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków. Nadzór archeologiczny zapewni Zamawiający. Przed przystąpieniem do robót ziemnych Zamawiający wystąpi do Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z wnioskiem o wydanie pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych na tym zadaniu.
11) W zakresie Wykonawcy jest wykonanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej (w 4-ch egz.)
zgodnie z Art. 57 ustawy Prawo budowlane. Inwentaryzację należy wykonać wraz z zestawieniem
ilości podstawowych robót (powierzchnia wykonanych dróg, chodników i wjazdów, długość wykonanej drogi, długość kanalizacji – sieć, przyłącza, ilość studni i inne).
12) W trakcie realizacji zadania firma Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Paczkowie prowadzić będzie prace związane z przepięciem istniejących sieci wodociągowych do istniejącej sieci wodociągowej zlokalizowanej w jezdni ulicy Sienkiewicza.
W/w roboty należy skoordynować z realizowanym zadaniem związanym z przebudową drogi powiatowej ulicy Sienkiewicza w Paczkowie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferty podlegały odrzuceniu. Oferty odrzucone na podstawie art.226 ust.1 pkt.12 ustawy Pzp - wykonawcy nie wyrazili zgody na przedłużenie terminu związania ofertą

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14195772,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15888861,58 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-05-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane