Rozbudowa drogi powiatowej nr 1015D, tj. ul. Tęczowej w miejscowości Ruszowice – od skrzyżowania z ul. Cytrynową (rondo) do drogi wojewódzkiej nr 329

Powiat Głogowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00144498
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00144498/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-04 13:45
Lokalizacja
Głogów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1dc5f1ef-b995-11ec-9f44-6e63702cb2f7
Identyfikator
6932130595
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania dróg i autostradRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowychInstalowanie znaków drogowychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00144498 z dnia 2022-05-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1015D, tj. ul. Tęczowej w miejscowości Ruszowice – od skrzyżowania z ul. Cytrynową (rondo) do drogi wojewódzkiej nr 329

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Głogowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647216

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 21

1.5.2.) Miejscowość: Głogów

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rz@powiat.glogow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.glogow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat.glogow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1015D, tj. ul. Tęczowej w miejscowości Ruszowice – od skrzyżowania z ul. Cytrynową (rondo) do drogi wojewódzkiej nr 329

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1dc5f1ef-b995-11ec-9f44-6e63702cb2f7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00144498

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039851/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa drogi powiatowej nr 1015D w m. Ruszowice, w formule zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00119602/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZ.272.11.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Sporządzenie na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego pełnej dokumentacji projektowej i wykonawczej wraz z przedmiarami i kosztorysem inwestorskim dla rozbudowy drogi powiatowej nr 1015D, tj. ul. Tęczowej w miejscowości Ruszowice – od skrzyżowania z ul. Cytrynową (rondo) do drogi wojewódzkiej nr 329 , a następnie wykonanie robót budowlanych na podstawie ww. dokumentacji.

2. Zakres zamówienia obejmować będzie:
1) Opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz wszelkich innych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
2) Wykonanie robót budowlanych na podstawie uzyskanych decyzji administracyjnych, o których mowa w pkt 1 oraz dokumentacji projektowej wykonanej przez Wykonawcę/ Podwykonawcę wraz ze zgłoszeniem zakończenia robót budowlanych/ pozwoleniem na użytkowanie we właściwym nadzorze budowlanym;
3) Zapewnienie właściwych branżowo kierowników budowy;
4) Zapewnienie właściwego nadzoru archeologicznego/konserwatorskiego – w razie potrzeby, która wynikać będzie z uzgodnień z właściwym Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonym Programie funkcjonalno-użytkowym.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonym Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu złożone zostały 2 oferty, tj.:
1) RAGEN Sp. z o.o., ul. Sikorskiego 48, 67-200 Głogów, w cenie 7 522 598,06 zł.
2) Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o. o. ul. Mickiewicza 63, 67-200 Głogów, w cenie 4 844 467,64 zł.

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 2 431 694,00 zł, cena oferty z najniższą ceną, wynosi 4 844 467,64 zł. Cena tej oferty przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 2 412 773,64 zł.

Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4844467,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7522598,06 PLN

2022-05-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane