Rozbudowa stacji uzdatniania wody i wykonanie systemu zarządzania siecią wodociągową na terenie gminy Płużnica.
Gmina Płużnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00143917
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00143917/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-04 11:28
- Lokalizacja
- Płużnica, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7a6cbccc-b653-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 8781751431
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Dokumenty
To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00143917 z dnia 2022-05-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa stacji uzdatniania wody i wykonanie systemu zarządzania siecią wodociągową na terenie gminy Płużnica.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Płużnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118810
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Płużnica, 60
1.5.2.) Miejscowość: Płużnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-214
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.7.) Numer telefonu: 56 6875200
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pluznica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pluznica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa stacji uzdatniania wody i wykonanie systemu zarządzania siecią wodociągową na terenie gminy Płużnica.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a6cbccc-b653-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00143917
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013721/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Rozbudowa stacji uzdatniania wody i wykonanie systemu zarządzania siecią wodociągową na terenie gminy Płużnica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00113678/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GPI.271.11.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na rozbudowie stacji uzdatniania wody i wykonanie systemu zarządzania siecią wodociągową na terenie gminy Płużnica. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Rozbudowę stacji uzdatniania wody we Mgowie o dwa zbiorniki retencyjne wody pitnej Vu=150m3, każdy wraz z przynależnymi instalacjami zewnętrznymi. Zamierzenie budowlane będzie realizowane we wsi Mgowo na działce nr 104/6, obręb Bągart 0001. Zgodnie z załącznikiem do ustawy Prawo budowlane projektowany obiekt zalicza się do XXX kategorii – obiekty służące do korzystania z zasobów wodnych. Przedmiotem zamówienia jest również przebudowa przewodu głównego stalowego oraz przewodów wody uzdatnionej w hali technologicznej w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania stacji uzdatniania wody;
2) Rozbudowę i przebudowę stacji uzdatniania wody w miejscowości Płużnica. Zakres prac polega obejmuje między innymi:
a) Wymianę istniejących pomp;
b) Remont kapitalny istniejącego budynku SUW;
c) Wymianę kompletu urządzeń istniejącej stacji;
d) Wymianę istniejących zewnętrznych instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych;
e) Budowę zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej;
f) Rozbudowę odstojnika wód popłucznych.
3) Zbudowanie systemu do rejestracji i transmisji danych pomiarowych, szybkiej reakcji na zmiany parametrów hydraulicznych w sieci dystrybucji wody, analizy strat wody i archiwizacji danych w celu późniejszego wykorzystania przy kalibracji modelu hydraulicznego sieci wodociągowej.
2. Wykonawca zapewni ciągłość produkcji wody. Zamawiający dopuszcza wstrzymanie produkcji wody wyłącznie na czas niezbędny do wykonania przepięć lub prac technologicznych. W przypadku konieczności wyłączenie produkcji na jednej ze stacji uzdatniania wody, Wykonawca uzgodni termin dokonanie tej czynności, okres wyłączenia oraz zapewni wspólnie z Zamawiającym odpowiednie zwiększenie produkcji wody na drugiej stacji uzdatniania wody, tak, aby prowadzone prace nie powodowały wstrzymania dostaw wody do odbiorców. Wykonawca informuje, że wodę w sieci gminnej zapewniają dwie SUW objęte przedmiotową inwestycją.
3. Wykonany System zarządzania siecią wodociągową eksploatowaną przez Gminę Płużnica musi być rozwiązaniem kompleksowym, tzn. dostarczone oprogramowanie i urządzenia muszą ze sobą być kompatybilne, tak samo kompatybilne ze sobą mają być poszczególne moduły systemu. Wszystkie wdrożone systemy mają być ze sobą połączone, tak, aby istniała możliwość porównania produkcji wody, z jej dystrybucją w poszczególnych obszarach sieci i jej zużyciem u klientów sieci. Ma to umożliwić analizę obciążenia sieci, wykrywanie awarii sieci oraz nielegalnego poboru wody.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączonych ( Załącznik nr 1) do SWZ następujących dokumentach:
1) Przedmiarach robót;
2) Projektach zagospodarowania terenu;
3) Projektach architektoniczno – budowlanych;
4) Projektach technicznych w branżach elektrycznej, budowlanej i sanitarnej;
5) Specyfikacjach Technicznych;
6) Opinii geotechnicznej;
7) Koncepcja systemu zarządzania siecią;
8) Opis systemu zarządzania siecią.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym terminie tj. do 28 kwietnia 2022 r. do godz. 9:30 do zamawiającego wpłynęła jedna oferta zgodnie z opublikowaną na stronie prowadzonego postepowania https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/39d03964-5025-491a-a0de-71fe467d345a informacją z otwarcia ofert.Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jest to kwota 4 750 000,00 zł. W toku badania oferty ustalono, że najniższa zaoferowana cena ofertowa wykonania zamówienia to 14 697 270,00 zł. Wobec powyższego podjęto decyzję o unieważnienie postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
| 2022-05-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |