Real. inwest. w sys. zaprojektuj i wybuduj pn.: Modernizacja komunikacji głosowej pomiędzy stanowiskami w stacjach GPZ Bogumiłów, GPZ Kleszczów, GPZ Żłobnica i w bud. A-300, a Operat. Sieci Przesył.

Gmina Kleszczów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00145975
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00145975/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-05 12:51
Lokalizacja
Kleszczów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5581bca7-a5d7-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
7692078512
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówRoboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalacje zasilania elektrycznegoRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychNadzór nad robotami budowlanymiNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00145975 z dnia 2022-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Real. inwest. w sys. zaprojektuj i wybuduj pn.: Modernizacja komunikacji głosowej pomiędzy stanowiskami w stacjach GPZ Bogumiłów, GPZ Kleszczów, GPZ Żłobnica i w bud. A-300, a Operat. Sieci Przesył.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kleszczów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647983

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 47

1.5.2.) Miejscowość: Kleszczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-410

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 447316639

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-publiczne@kleszczow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kleszczow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.kleszczow.pl/procurements

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Real. inwest. w sys. zaprojektuj i wybuduj pn.: Modernizacja komunikacji głosowej pomiędzy stanowiskami w stacjach GPZ Bogumiłów, GPZ Kleszczów, GPZ Żłobnica i w bud. A-300, a Operat. Sieci Przesył.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5581bca7-a5d7-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00145975

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00051094/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja komunikacji głosowej pomiędzy stanowiskami w stacjach GPZ Bogumiłów, GPZ Kleszczów, GPZ Żłobnica i w budynku A-300, a Operatorem Sieci Przesyłowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00089701/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj obejmująca przebudowę istniejącej komunikacji głosowej systemu dyspozytorskiego sieci dystrybucyjnej Gminy Kleszczów (OSD – Operator Sieci Dystrybucyjnej) w celu dostosowania jej do spełniania wymagań technicznych dla systemów komunikacji głosowej NCER dla istotnych obiektów elektroenergetycznych. Przede wszystkim wymagana jest wysoka dostępność realizowanych usług. Jako podstawowy mechanizm zapewnienia niezawodności wymaga się użycia struktury z nadmiarowym sprzętem (redundancja). Dlatego przewiduje się instalację nowej, zdublowanej centrali telefonicznej. Redundancja będzie polegała na instalacji i uruchomieniu dwóch równoważnych modułów telefonicznych zdolnych realizować te same funkcje i usługi. Przewiduje się instalację jednego z modułów w dotychczasowej lokalizacji w Rogowcu (A300), a drugiego w GPZ Bogumiłów. Moduł zainstalowany w bud. A300 w Rogowcu należy traktować jak moduł główny, natomiast w GPZ Bogumiłów – jak moduł rezerwowy. W przypadku awarii jednego z modułów, dyspozytorzy będą mieli dostęp do łączy zewnętrznych jak w sytuacji normalnej pracy systemu. Nowy system będzie pełnił równolegle funkcję centrali ruchowej (technologicznej) jak i systemu łączności krytycznej NC ER. Zasilanie gwarantowane 230VAC (dwa obwody na każdą centralę) zapewnia Zamawiający.
2. Zakres inwestycji obejmuje realizację dwóch zadań:
Zadanie 1:
- opracowanie projektu wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zezwoleń, obejmującego modernizację infrastruktury telekomunikacyjnej zapewniającej komunikację głosową pomiędzy OSD i OSP.
- wymiana istniejącej centrali telefonicznej i rejestratora rozmów w budynku A-300 w Rogowcu na urządzenia spełniające wymagania NCER, montaż nowych urządzeń oraz niezbędnych elementów infrastruktury teletechnicznych w nowej szafie teletechnicznej łączności, skonfigurowanie, uruchomienie oraz demontaż istniejącej centrali telefonicznej i rejestratora rozmów, doprowadzenie instalacji zasilającej rezerwowanej.
- montaż zapasowej centrali telefonicznej w GPZ Bogumiłów w nowej szafie teletechnicznej, montaż niezbędnych elementów infrastruktury teletechnicznej, doprowadzenie instalacji zasilającej rezerwowanej.
- dostosowanie stanowisk dyspozytorskich w budynku A-300 w Rogowcu (podstawowe centrum sterowania - Main CC), GPZ Bogumiłów (zapasowe centrum sterowania – Backup CC) oraz GPZ Kleszczów i GPZ Żłobnica (rezerwowe stanowiska dyspozytorskie), poprzez rozbudowę systemu komunikacji o dedykowaną instalację LAN oraz niezbędną infrastrukturę telekomunikacyjną jak: konsole operatorskie, telefony systemowe, telefon satelitarny, osprzęt umożliwiający podłączenie w przyszłości urządzeń łączności radiowej.
- uzyskanie zgody od Elektrowni Bełchatów na wykorzystanie sieci i umieszczenie elementów systemu komunikacji głosowej Gminy Kleszczów w obiektach Elektrowni Bełchatów w celu wykonania przyłączenia centrali telefonicznej do Operatora Systemu Przesyłowego oraz zestawienie nowych dróg transmisji do połączenia z centralą Operatora Sieci Przesyłowych (OSP).
- wykonanie dokumentacji powykonawczej
Zadanie 2:
- opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego na wykonanie rurociągu telekomunikacyjnego oraz ułożenie kabla światłowodowego, wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zezwoleń.
- wykonanie nowych dróg transmisji w celu uzyskania dwóch niezależnych tras łączności pomiędzy stacjami elektroenergetycznymi, poprzez budowę odcinka dwuotworowego rurociągu telekomunikacyjnego.
- ułożenie kabla światłowodowego 24J pomiędzy stacją STC-1 i szafką dystrybucyjną przy słupie kablowym (Kleszczów-Piaski), z wykorzystaniem istniejącego i nowoprojektowanego rurociągu teletechnicznego
- wykonanie połączeń z istniejącą siecią optyczną w celu poprawnego skonfigurowania i umożliwienia uruchomienia usługi transmisji danych w ringu.
- wykonanie kompletnych pomiarów transmisyjnych oraz reflektometrycznych dla długości fali 1310nm i 1550nm .
- wykonanie dokumentacji powykonawczej.
3. W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp.
4. Wykonawca udzieli na cały przedmiot zamówienia minimum 5 – letniej gwarancji.
5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączony do SWZ program funkcjonalno – użytkowy przedsięwzięcia pn. „Modernizacja komunikacji głosowej pomiędzy stanowiskami w stacjach GPZ Bogumiłów, GPZ Kleszczów, GPZ Żłobnica i w budynku A-300, a Operatorem Sieci Przesyłowej” oraz wymagania szczególne określone w SWZ i umowie przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 2 ustawy PZP, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”
Uzasadnienie faktyczne:
Do terminu składania ofert tj. do godziny 12:00 dnia 7 kwietnia 2022 r. w ww. postępowaniu wpłynęła jedna oferta złożona przez firmę TELBUD S.A., ul. Krauthofera 23, 60-203 Poznań. Wykonawca zaoferował wykonanie zamówienia za cenę 1 160 667,19 zł brutto.
Złożona oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy PZP, ponieważ Wykonawca nie wniósł wadium przed upływem terminu składania ofert.
Biorąc powyższe pod uwagę, Zamawiający unieważnienia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy PZP, ponieważ jedyna złożona w postępowaniu oferta podlega odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

2022-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane