Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Czempiń.

GMINA CZEMPIŃ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00145282
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00145282/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-05 09:16
Lokalizacja
Czempiń, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7f974d4d-619b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6981722479
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00145282 z dnia 2022-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Czempiń.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZEMPIŃ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259287

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. ks. Jerzego Popiełuszki 25

1.5.2.) Miejscowość: Czempiń

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-020

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: tel. 61 28 26 703 wew. 133

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.michalska@ug.czempin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czempin.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Czempiń.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f974d4d-619b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00145282

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004055/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Czempiń

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00323524/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów. ENEA Oświetlenie sp. z o.o. jest właścicielem punktów oświetlenia miejsc publicznych w tym oświetlenia drogowego objętych zamówieniem.
Pismem z dnia 24 listopada br. ENEA Oświetlenie sp. z o.o. nie wyraziła zgody na
podejmowanie jakichkolwiek działań na swojej sieci oświetleniowej przez podmioty trzecie. Z istoty prawa własności wynika, że Spółka jest, co do zasady jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z infrastruktury oświetleniowej. Ponad to, o czym stanowi art. 222 § 2 Kodeksu Cywilnego „przeciwko osobie, która narusza własność w inny sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad rzeczą, przysługuje właścicielowi roszczenie o przywrócenie stanu zgodnego z prawem i o zaniechanie naruszeń”.
W związku z powyższym Gmina Czempiń zamierza udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki właścicielowi infrastruktury oświetleniowej.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZ.271.1.32.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana opraw oświetlenia drogowego. Istniejące oświetlenie drogowe wyposażone w oprawy sodowe (1299 szt. w tym 40 szt. opraw parkowych stylowych) zostanie zmodernizowane i wyposażone w oprawy ledowe. Przedmiotem zamówienia zostaną objęte obiekty oświetleniowe ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Gminy Czempiń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia ww. postępowanie prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki, ponieważ negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwagi na fakt, iż zaproszenie do negocjacji nie spotkało się z odpowiedzią wykonawcy.
2022-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane