Budowa międzygminnej drogi rowerowej – zadanie nr 2, w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Gmina Miejska Głogów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00146316
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00146316/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-05 13:56
- Lokalizacja
- Głogów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-08c94101-b01d-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 6930012466
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00146316 z dnia 2022-05-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa międzygminnej drogi rowerowej – zadanie nr 2, w formule „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Głogów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647297
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 10
1.5.2.) Miejscowość: Głogów
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 76 7265437
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@glogow.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.glogow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://glogow-um.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa międzygminnej drogi rowerowej – zadanie nr 2, w formule „zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08c94101-b01d-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00146316
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027272/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.24 Budowa międzygminnej drogi rowerowej - zadanie nr 2 w ramach realizacji projektu pn. "Ochrona i udostępnianie cennych przyrodniczo terenów rzeki Odry w wybranych gminach Legnicko-Głogowskiego Obszaru
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
w ramach realizacji projektu partnerskiego pn. „Ochrona i udostępnianie cennych przyrodniczo terenów rzeki Odry w wybranych gminach Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji” ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (RPO WD 2014-2020), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00103893/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP271.17.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach projektu planuje się utworzenie szlaku rowerowego przebiegającego przez tereny gmin będących Stronami umowy partnerskiej. Łączna długości szlaku zaplanowanego do zaprojektowania i wybudowania wyniesie ok. 25,26 km, w tym na terenie poszczególnych gmin uczestniczących w projekcie:
1) Gmina Miejska Głogów – ok. 1,9 km*
2) Gmina Głogów – ok. 5,06 km
3) Gmina Kotla - ok. 18,30 km
w tym budowa międzygminnej drogi/ścieżki rowerowej na terenie gmin Głogów i Kotla.
Długości planowanych do budowy odcinków drogi/ścieżki rowerowej na terenie ww. gmin:
1) Gmina Głogów – ok. 2,90 km
2) Gmina Kotla – ok. 14,65 km
Parametry techniczne ścieżki rowerowej, dane dotyczące konstrukcji, oznakowania (znaki drogowe/bezpieczeństwa ruchu drogowego) opisane szczegółowo zostały w dokumentach zamówienia, tj. Programie funkcjonalno-użytkowym i Aneksie do programu funkcjonalno – użytkowego. Aneks do programu funkcjonalno-użytkowego został opracowany z uwagi na konieczność zmiany odcinka trasy/przebiegu ścieżki/drogi rowerowej pomiędzy m. Grodziec Małym a m. Ceber oraz wytyczenia szlaku rowerowego na terenie Gminy Miejskiej Głogów. Całą trasę/przebieg ścieżki/drogi rowerowej do wykonania obrazuje załącznik nr 10 do niniejszej SWZ oraz wykaz działek zamiennych (dotyczy tylko odcinka zmienionej trasy Grodziec Mały - Ceber); zmiana trasy nie oznacza budowania obu tras z m. Grodziec Mały do m. Ceber – trasa na tym odcinku powinna być wykonana wg Aneksu do PFU – załącznik nr 11 do niniejszej SWZ.
Zgodnie z załączonymi dokumentami zakres prac/robót obejmuje: wytyczenie szlaku rowerowego, budowę ścieżki i drogi rowerowej oraz wykonanie pozostałych robót i prac określonych w dokumentach zamówienia i SWZ (należy uwzględnić wyłączenia z zakresu projektowania i robót określone w dalszej części SWZ).
Zakres robót obejmuje również zakup, dostawę i trwały montaż ławek zgodnie z opracowanymi Programem funkcjonalno-użytkowym i aneksem do niego, usuwania wszelkich kolizji, nasadzeń zastępczych, oświetlenia przejazdów, spełnienia wszelkich warunków stawianym przez Zarządców dróg i terenów.
Trasa przebiegać będzie częściowo po śladzie nieistniejącej już linii kolejowej, po dawnym nasypie kolejowym. Na planowanej trasie drogi rowerowej mogą występować/występują istniejące szyny i podkłady do rozbiórki, kolidująca zieleń do wycinki, istniejący obiekt mostowy nad ciekiem wodnym „Krzycki Rów”, pozostałości po wiaduktach, nasypy, gruz, śmieci itp.
Przedmiot zamówienia należy zaprojektować w oparciu o obowiązujące przepisy, normy, parametry oraz wytyczne Instytutu Rozwoju Terytorialnego., o których mowa w dokumentach zamówienia.
W przypadku konieczności wyjścia poza pas drogowy należy uzyskać decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej.
Obiekt należy zaprojektować i wykonać w taki sposób, aby uzyskać założone parametry techniczno-użytkowe określone w SWZ i dokumentach zamówienia w szczególności w programie funkcjonalno-użytkowym oraz aneksie do programu funkcjonalno-użytkowego. Pozostałe szczegóły opisu przedmiotu zamówienia zawarto w dokumentach zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 3
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15881693,03 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 32802062,43 PLN
| 2022-05-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |