Budowa toalety publicznej w dzielnicy Maroko - Nowiny
MIASTO RYBNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00145497
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00145497/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-05 10:27
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9b5ccd04-b401-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 6420010758
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00145497 z dnia 2022-05-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa toalety publicznej w dzielnicy Maroko - Nowiny
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324392302
1.5.8.) Numer faksu: 324224124
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa toalety publicznej w dzielnicy Maroko - Nowiny2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9b5ccd04-b401-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00145497
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001828/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.62 Budowa toalety publicznej w dz. Maroko - Nowiny
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00110843/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.27.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 325203,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania w trybie „ zaprojektuj i wybuduj”.
Przedmiotem zamówienia jest budowa toalety dwustanowiskowej w formie jednokondygnacyjnego budynku kontenerowego oraz jej montaż na wcześniej przygotowanym przez siebie fundamencie żelbetonowym na terenie parku położonego w Rybniku przy ulicy Henryka Mikołaja Góreckiego, na działce 2602/18
w miejscu wskazanym na mapie poglądowej – załącznik do Programu Funkcjonalno – Użytkowego (PFU).
Kontener powinien posiadać 2 bliźniacze niezależne stanowiska (kabiny) przystosowane dla osób niepełnosprawnych objęte wizyjnym monitoringiem zewnętrznym. Budynek należy podłączyć do sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i sieci elektoenergetycznej oraz monitoringu wizyjnego.
Opis budynku toalety oraz instalacji do wykonania zamieszczony został w PFU.
Do obowiązków Wykonawcy będzie należało:
- opracowanie niezbędnej dokumentacji, uzyskanie zgód i pozwoleń, odbiorów, ustawienie i przekazanie obiektu do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem i funkcją,
- prowadzenie robót zgodnie z obowiązującymi przepisami, polskimi normami i zasadami wiedzy technicznej, należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją,
- ochrona pobliskiej roślinności (drzew i krzewów) przed uszkodzeniami
w trakcie prowadzenia prac,
- prowadzenie prac pod nadzorem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane,
- rozruch toalet oraz szkolenie wskazanych przez Zamawiającego trzech osób w zakresie obsługi technicznej oraz sporządzenia instrukcji obsługi w języku polskim, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
- sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej wybudowanej infrastruktury z naniesieniem do zasobów ośrodka geodezji i kartografi.
Zadanie zostanie uznane za zrealizowane po dokonaniu odbioru całego obiektu w tym przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Zamawiającego wraz z kompletem dokumentów dopuszczających do eksploatacji po stwierdzeniu, że można go użytkować zgodnie z przeznaczeniem i określoną funkcją.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1: obiekty toalety publicznej muszą być w pełni przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. W szczególności spełnione muszą być następujące wytyczne:
1) poziom podłogi nie wyżej niż 2 cm ponad poziomem chodnika,
2) drzwi zgodne z przepisami (min. 90x200 cm w świetle przejścia), pochwyt poziomy do otwierania drzwi, zamek połączony z system alarmowym oraz normatywne wielkości przestrzeni przed i za drzwiami.
3) wolna przestrzeń manewrowa wewnątrz pomieszczenia oparta na kole
o średnicy 150 cm,
4) odpowiednie rozplanowanie urządzeń sanitarnych,
5) każda kabina powinna być wyposażona w bezpieczne, atestowane pochwyty dla osób niepełnosprawnych ze stali nierdzewnej, zaokrąglone na końcach, w ilości: 2 sztuki proste oraz 1 sztuka uchylna dług. min. 800 mm.
6) umiejscowienie przycisków i urządzeń w miejscach i na wysokościach odpowiednich dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
7) muszla wisząca, bez sedesu, wykonana ze stali nierdzewnej przystosowana dla osób niepełnosprawnych o długości min. 700 mm z ręcznie urochamianym spłukiwaniem muszli. Spłuczka muszli typu podtynkowego, wbudowana, zamontowana w komorze technicznej.
Zamawiający poniżej określa czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy:
- wykonanie robót montażowych toalety,
- wykonanie robót podłączeniowych obiektu do infrastruktury zewnętrznej.
W odniesieniu do Wykonawców mających siedzibę poza granicami Polski Zamawiający dopuszcza zatrudnienie pracowników na podstawie równoważnych regulacji prawnych kraju macierzystego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45215500-2 - Toalety publiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną, złożona przez Wykonawcę Firma HAMSTER POLSKA Sp. z o.o. na kwotę 443.415,00 zł brutto, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 400.000,00 zł brutto.Podstawa prawna unieważnienia: art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 443415,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 467400,00 PLN
| 2022-05-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |