Przebudowa kopuły ogrodu zimowego w Pałacu Prezydenckim – Etap I

Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00001901
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00001901/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-04 08:40
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d11ab91a-318a-11ec-a3fb-0a24f8cd532c
Identyfikator
7010271052
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweWykonywanie pokryć dachowychWznoszenie rusztowańRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie infrastruktury okablowaniaRoboty izolacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty malarskieRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00001901 z dnia 2022-01-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa kopuły ogrodu zimowego w Pałacu Prezydenckim – Etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142734982

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wiejska 10

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-902

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.co@prezydent.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.co.kprp.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia-cokprp.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - instytucja gospodarki budżetowej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa kopuły ogrodu zimowego w Pałacu Prezydenckim – Etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d11ab91a-318a-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00001901

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00019181/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa kopuły ogrodu zimowego w Pałacu Prezydenckim - Etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00250917/06

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.CO-14/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z naprawą dachu ogrodu zimowego (kopuły) w Pałacu Prezydenckim przy ul. Krakowskie Przedmieście 46/48 w Warszawie wraz z pracami towarzyszącymi. Zakres prac obejmuje roboty budowlane związane z naprawą dachu ujęte w I etapie dokumentacji projektowej przebudowy ogrodu zimowego (kopuły) Pałacu Prezydenckiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 13 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami oraz Załącznik nr 10 do SWZ – Wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129, z późn. zm.) dalej „ustawa Pzp”, Zamawiający - Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym pn. „Przebudowa kopuły ogrodu zimowego w Pałacu Prezydenckim – Etap I” [SYGNATURA POSTĘPOWANIA – ZP.CO-14/2021], unieważnił przedmiotowe postępowanie. Stosownie do treści przepisu art. 255 pkt 3) ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”. Zamawiający w dniu 16 grudnia 2021 r. poinformował na stronie internetowej prowadzonego postępowania, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia wynosi 500 000,00 zł brutto. W postępowaniu tym została złożona jedna oferta nie podlegająca odrzuceniu:
Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o., ul. Świdnicka 31, 50-066 Wrocław z ceną: 4 979 746,37 zł brutto oraz jedna oferta podlegająca odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) ustawy z uwagi na niezgodność z art. 97 ust. 5 ustawy Pzp: • FK Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa - Lider Konsorcjum (Partner Konsorcjum: Piotr Kurek z siedzibą w Maciejowicach, ul. Rotmistrza Edmunda Cichego 1, 08-480 Maciejowice, Partner Konsorcjum: PBS Invest Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa) z ceną 509 705,60 zł brutto.
Cena jedynej niepodlegającej odrzuceniu oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty firmy Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o., ul. Świdnicka 31, 50-066 Wrocław. Z uwagi na niedysponowanie środkami finansowymi niezbędnymi do zapłacenia pełnej wartości ceny oferty złożonej przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o., ul. Świdnicka 31, 50-066 Wrocław, Zamawiający jest zobowiązany na podstawie przywołanego art. 255 pkt 3) ustawy Pzp unieważnić przedmiotowe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 509705,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4979746,37 PLN

2022-01-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane