„Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach VII”

ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00008555
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00008555/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-10 10:06
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e6ac91c5-5290-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6340015570
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychUrządzenia wodneRoboty w zakresie różnych nawierzchniUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00008555 z dnia 2022-01-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach VII”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003545711

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 138

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-523

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zzmkce.bip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/zzm

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach VII”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e6ac91c5-5290-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00008555

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008519/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00293899/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NZI.261.25.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn.: „Fontanna solankowa w Dzielnicy Giszowiec w Katowicach VII”
2. Teren, na którym planowana jest realizacja przedmiotu inwestycji zlokalizowany jest w województwie śląskim, w mieście Katowice przy ul. Wojciecha i ul. Batalionów Chłopskich, w dzielnicy Giszowiec, w jednostce ewidencyjnej 246901_1 M. Katowice oraz w obrębie ewidencyjnym 0008 Mysłowice Las na działkach o numerach: 999/55, 252/55, 1080/55.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje zagospodarowanie terenu poprzez budowę placu z fontanną solankową wraz ze ścieżkami doprowadzającymi. Na placu wokół projektowanej fontanny przewidziano wykonanie elementów małej architektury w postaci ławek, siedzisk, koszy na śmieci oraz stojaków
na rowery. W pracach uwzględniono także rabaty z zielenią.
4. Do realizacji ujęto poniższe elementy:
− fontannę solankową (żelbetowa niecka fontanny, wykończona granitowymi elementami, tafle bezpiecznego szkła z grafikami przedstawiającymi Giszowiec, podświetlane dysze, tafle szkła i spód niecki);
− chodnik o nawierzchni z kostki betonowej gr. 6 cm;
− plac o nawierzchni wykończonej płytami granitowymi gr. 4 cm i brukiem ceramicznym bezfazowym gr. 5,2 cm;
− małą architekturę, w tym: ławki z oparciem i podłokietnikami– 6 szt., siedziska miejskie z podłokietnikami – 3 szt., kosze na śmieci – 2 szt., stojak na rowery – 2 szt., oprawy gruntowe LED – 12 szt.;
- nawierzchnię trawiastą;
− nasadzenia drzew i krzewów: berberys Thunberga 'golden dream' - 19 szt., irga pozioma 'horizontalis' - 41 szt., klon palmowy 'firecracker PBR' - 2 szt., brzoza brodawkowata 'youngii' - 3 szt., hortensja bukietowa 'limelight' - 8 szt., miskant chiński 'gracillimus' - 56 szt., róża okrywowa 'salsa' - 47 szt., berberys Thunberga 'atropurpurea' - 5 szt., bukszpan wieczniezielony 'buxus sempervirens' - 20 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34930000-5 - Urządzenia wodne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021r. poz. 1129 z późn. zm.) tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena ………. najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia….”.
Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 520.000,00 PLN.
Zamawiający pismem nr NZI.261.25.2021.DP-8 z dnia 21 grudnia 2021r. wezwał Wykonawcę BESTLAJK Sp. z o.o., który złożył Ofertę nr 2 do uzupełnienia dokumentów. Dokumenty należało przesłać elektronicznie do dnia 30 grudnia 2021 roku. Wykonawca nie uzupełnił dokumentów dotyczących Podmiotu udostępniającego zasoby. Dokumenty nie zostały złożone w określonym terminie.
Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy BESTLAJK Sp. z o.o na podstawie art. 226 ust.1 pkt 2 lit. c ustawy z dnia 11 września 2019r.Pzp.
Oferta nr 1 z ceną brutto 901 999,59 PLN, złożona przez Przedsiębiorstwo AKWAPLANTA Sp. z o.o. w znacznym stopniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 518500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 901999,59 PLN

2022-01-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane