Przebudowa ul. Gajcego na odcinku od ul. Wrzeciono w kierunku Przedszkola nr 272
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00009144
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00009144/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-01-10 12:04
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b0e4bc5a-573b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 01525964000041
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00009144 z dnia 2022-01-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Gajcego na odcinku od ul. Wrzeciono w kierunku Przedszkola nr 272
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-882
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bielany.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Gajcego na odcinku od ul. Wrzeciono w kierunku Przedszkola nr 2722.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0e4bc5a-573b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00009144
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000113/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.39 Przebudowa ul.Gajcego na odcinku od ul.Wrzeciono w kierunku Przedszkola nr 272
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00302740/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-III-WZP.271.47.2021.AGO
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1474288,46 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych prawem decyzji i zezwoleń na realizację inwestycji drogowej oraz realizacja zadania pn.: „Przebudowa ul. Gajcego na odcinku od ul. Wrzeciono w kierunku Przedszkola nr 272”
2. Przedmiot Zamówienia obejmuje m.in.:
I) Wykonanie kompletnej dokumentacji „Przebudowy ul. Gajcego na odcinku od ul. Wrzeciono w kierunku Przedszkola nr 272”
W ramach dokumentacji Wykonawca zapewni przeprowadzenie wszelkich niezbędnych prac poprzedzających proces projektowania. W szczególności w zakresie dokumentacji uwzględnić należy:
• pozyskanie i weryfikację wszystkich danych niezbędnych do prawidłowego zaprojektowania
i wykonania przedmiotu zamówienia;
• wykonanie badań geotechnicznych;
• dokonanie pomiarów rzędnych geodezyjnych;
• wykonanie wszelkich ekspertyz , badań polowych i inwentaryzacji niezbędnych do wykonania dokumentacji projektowej;
• sporządzenie bądź pozyskanie mapy sytuacyjno – wysokościowej dla celów projektowania;
• opracowania projektu zagospodarowania terenu wraz z opisem technicznym i sposobem wykonania robót na aktualnej mapie geodezyjnej;
• opracowania i zatwierdzenia projektu stałej i czasowej organizacji wraz z pozyskaniem niezbędnych uzgodnień;
• wykonanie koncepcji architektonicznej lub projektu wstępnego i jej uprzednie uzgodnienie
z Zamawiającym;
• wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego przebudowy ulicy wraz
z uwzględnieniem przebudowy oświetlenia i odwodnienia na aktualnej mapie geodezyjnej wraz
z wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami; w tym o ile zajdzie taka konieczność dokumentacji usunięcia kolizji z infrastruktura podziemną;
• przygotowanie dokumentów do wystąpienia z wnioskami o wydanie opinii do Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta m.st. Warszawy w trybie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, w tym:
mapy w skali co najmniej 1:5000 przedstawiającej proponowany przebieg drogi
z zaznaczeniem terenu niezbędnego dla obiektów budowlanych, oraz istniejące uzbrojenie terenu;
analizy powiązania drogi z innymi drogami publicznymi;
określenie zmian w dotychczasowej infrastrukturze zagospodarowania terenu;
• przygotowanie kompletnej dokumentacji do wystąpienia z wnioskiem o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej w trybie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych;
• wykonanie map z projektem podziału nieruchomości;
• sporządzenie przedmiarów robót;
• opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych;
• wykonanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (bioz).
Uwaga:
Wnioski o wydanie opinii, o których mowa w art. 11 b. ust.1, art. 11 d ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz.U. z 2020 r. poz.1363), oraz wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie ww. ustawy składa Prezydent m. st. Warszawy reprezentowany przez Burmistrza Dzielnicy Bielany.
II) Wykonanie robót budowlanych „Przebudowy ul. Gajcego na odcinku od ul. Wrzeciono
w kierunku Przedszkola nr 272”
• rozbiórka istniejących chodników, zjazdów, stanowisk do parkowania i jezdni wraz
z podbudową,
• wykonanie robót ziemnych, w tym wykonanie koryta i ułożenie warstw konstrukcyjnych
• wykonanie nowych nawierzchni:
jezdni
zatok postojowych
chodników
zjazdów
• wymiana kabli zasilających latarnie wraz z montażem rur ochronnych na całej długości ulicy,
• wymiana słupów i opraw oświetleniowych ;
• doświetlenie pasa drogowego;
• przebudowa układu odwodnienia ulicznego z dostosowaniem do nowego ukształtowania ulicy;
• regulacja wysokościowa urządzeń infrastruktury podziemnej;
• wykonanie oznakowania drogowego poziomego i pionowego;
• uporządkowanie (wyrównanie pasów) i renowacja zieleni wg projektu renowacji zieleni;
• wszelkie inne roboty jakie okażą się niezbędne dla wykonania przedmiotu zamówienia;
• uporządkowanie terenu inwestycji po jej zakończeniu;
• wykonywanie czynności nadzoru autorskiego określonych w art. 20 ust.1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2020, poz. 1333);
• prowadzenie pomiarów kontrolnych zgodnie z wymogami SST wraz z pobieraniem próbek dostarczeniem ich organom kontrolnym Zamawiającego (nadzór inwestorski);
• sporządzenie dokumentacji powykonawczej wraz ze wszystkimi badaniami.
• prowadzenie dziennika budowy;
3. Dostępność dla osób niepełnosprawnych oraz projektowanie z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
Przedmiot zamówienia ma być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników obiektu w tym przystosowany do poruszania się osób niepełnosprawnych. Musi spełniać wymagania odnośnie obowiązujących przepisów, w tym standardów wynikających z Zarządzenia
nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017 r.
4. Klauzule społeczne.
Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia.
Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wymaga zatrudnienia (pod pojęciem „zatrudnionych” należy rozumieć nowo zatrudnionych jak również już zatrudnionych pracowników) przez WYKONAWCĘ lub PODWYKONAWCĘ do realizacji niniejszego zamówienia osób na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 par. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeksu Pracy (Dz. U. 2019 poz. 1040 z późn. zm.) do wykonywania n/w czynności:
1) roboty rozbiórkowe;
2) roboty związane z wykonaniem oświetlenia;
3) roboty związane z wykonaniem odwodnienia;
4) roboty brukarskie;
5) roboty związane z wykonaniem podbudowy, asfaltowaniem;
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
5. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA określa:
a) Program Funkcjonalno-użytkowy - załącznik nr 9 do SWZ;
b) projektowane postanowienia umowy – stanowiące załącznik nr 4 do SWZ.
UWAGA: Powyższa dokumentacja może być wykorzystana tylko do celów udzielenia zamówienia publicznego.
Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia tj. w załączniku nr 9 do SWZ odniósł się do norm. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje rozwiązanie nieodpowiadające wprost normom referencyjnym opisanym w ww. załączniku, wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art.104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W takim przypadku dokumenty przedmiotowe, o których mowa w Części IV - pkt 18.2.1. SWZ Wykonawca składa wraz z ofertą.
6. Termin realizacji zamówienia.
Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, w tym przekazanie:
- koncepcji drogowej, o której mowa w § 1 ust. 1 pkt 1) w projektowanych postanowieniach umowy powinno nastąpić w terminie 30 dni od dnia podpisania umowy;
- dokumentacji, o której mowa w §1 ust.1 pkt 2 do 6 – 7 miesięcy od dnia podpisania Umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3) ustawy Pzp:Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty o cenach wynoszących odpowiednio: 3 982 780,00 zł brutto oraz 2 274 270,00 zł brutto. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 1 813 374,81 zł brutto. Tym samym uznać należy, iż ceny wszystkich ofert złożonych w przedmiotowym postępowaniu nie mieszczą się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie bez badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, gdyż cena żadnej oferty nie mieści się w kwocie, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający tej kwoty nie jest w stanie zwiększyć.
Wobec powyższego zmaterializowała się przesłanka art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2274270,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3982780,00 PLN
| 2022-01-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |