Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie
GMINA GIERAŁTOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00018239
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00018239/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-01-14 08:27
- Lokalizacja
- Gierałtowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-eec9c781-4913-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 9691606909
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00018239 z dnia 2022-01-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GIERAŁTOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257848
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Księdza Roboty 48
1.5.2.) Miejscowość: Gierałtowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-186
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 3011340
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gieraltowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gieraltowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gieraltowice.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eec9c781-4913-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00018239
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000642/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00278511/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP/14/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 16500515,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Rozbudowa i przebudowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie przy ul. Szkolnej 52 na działkach nr 855/286, 1744/286, 2050/286, 2060/286, 2061/286, 2062/286, 876/286 realizowana łącznie w dwóch etapach (etap I + etap II):
a. Etap I - rozbudowa istniejącego budynku szkoły o nowy budynek przedszkola (kubatura: 8 715m3, powierzchnia użytkowa: 1 374,7m2) wraz z przylegającym zagospodarowaniem terenu oraz przebudowa istniejącego budynku sali gimnastycznej.
b. Etap II - przebudowa istniejącego budynku szkoły (kubatura: 10 830m3, powierzchnia zabudowy: 1 280m2).
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera załączona dokumentacja projektowa (projekt budowlany, projekty wykonawcze – etap I oraz etap II, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – etap I oraz etap II, przedmiary robót – etap I oraz etap II) oraz Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp tj. cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Opis czynności wykonanych przez Zamawiającego:
W dniu 04.01.2022r. odbyło się otwarcie ofert. W terminie składania ofert wpłynęło 5 ofert:
1. Zakład Remontowo- Budowlany „PLAST- BUD” Mariusz Dawidowski ul. Wiślana 17/4, 44-119 Gliwice
cena brutto : 21 746 400,00 zł.
2. Przedsiębiorstwo Budowlane „DOMBUD” S.A. ul. Drzymały 15,
40-059 Katowice cena brutto: 25 279 179,74 zł.
3. Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „BUDECON” S.A.
ul. Braci Mieroszewskich 126B, 41-219 Sosnowiec cena brutto: 20 141 553,11 zł.
4. KROMAR IMPORT EXPORT Sp. z o.o. ul. Oleska 280, 42-161 Starokrzepice cena brutto: 22 571 387,08 zł.
5. KONSORCJUM FIRM:
1. Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD Damian Świącik ,
42-200 Częstochowa Aleja Bohaterów Monte Casino 40 –
Lider
2. Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOPOL Sp. z o. o.,
ul. Starowiejska 5, 42- 244 Jaskrów
cena brutto: 23 711 571,00 zł.
Zamawiający na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę: 8 300 000,00 zł.
Zamawiający po stwierdzeniu, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę zaplanowaną w budżecie Gminy na rok 2022 i 2023 sprawdził możliwość uzupełnienia środków przeznaczonych na realizację zadania.
Po analizie osiągniętych dochodów i planowanych wydatków Zamawiający stwierdził, że nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z tym, że nie istnieje możliwość zwiększenia kwoty, do ceny najkorzystniejszej oferty, Zamawiający jest zobligowany do unieważnienia postępowania zgodnie z artykułem 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.
| 2022-01-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |