Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2714E objęta zakresem zadania pn.: „Przebudowa drogi i budowa mostu w ciągu drogi nr 2714E wraz z przebudową drogi nr 2721E w m. Kompina”

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG I TRANSPORTU W ŁOWICZU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00016663
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00016663/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-01-13 11:40
Lokalizacja
Łowicz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ba7dc948-61a0-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
8341557848
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie linii telefonicznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógMalowanie nawierzchiWznoszenie barier drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00016663 z dnia 2022-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2714E objęta zakresem zadania pn.: „Przebudowa drogi i budowa mostu w ciągu drogi nr 2714E wraz z przebudową drogi nr 2721E w m. Kompina”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG I TRANSPORTU W ŁOWICZU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750152189

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Pawła II 173/175

1.5.2.) Miejscowość: Łowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzdit.lowicz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://biuletyn.abip.pl/pzdit.lowicz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/pzditlowicz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2714E objęta zakresem zadania pn.: „Przebudowa drogi i budowa mostu w ciągu drogi nr 2714E wraz z przebudową drogi nr 2721E w m. Kompina”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba7dc948-61a0-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00016663

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00009619/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi i budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2714E wraz z przebudową drogi nr 2721E w m. Kompina

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00323690/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZDiT.3421.19.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 9294457,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2714E objęta zakresem zadania pn.: „Przebudowa drogi i budowa mostu w ciągu drogi nr 2714E wraz z przebudową drogi nr 2721E w m. Kompina”.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę nowego mostu wraz z przebudową drogi na dojazdach oraz odwodnieniem mostu. Projektowany most przewidziano realizować w jednym etapie przy zamknięciu drogi dla ruchu.

1) Zakres prac rozbiórkowych:
Postępowanie nie obejmuje prac rozbiórkowych – PRACE WYKONANE!

2) Zakres budowy nowego mostu:

a) wykonanie komór roboczych ze ścianek szczelnych w obrysie przyczółków i filarów,
-UWAGA komory częściowo wykonane w zakresie ścianek szczelnych traconych.
b) wykonanie pali wierconych,
c) wykonanie ław fundamentowych,
d) wykonanie ścian przyczółków,
e) wykonanie filarów,
f) ustawienie łożysk,
g) wykonanie przęsła z belek prefabrykowanych typu T,
h) wykonanie betonu zespalającego
i) wykonanie płyt przejściowych,
j) wykonanie sączków odwodniających izolację,
k) wykonanie izolacji przeciwwodnej przęsła i płyt przejściowych,
l) wykonanie izolacji powłokowej powierzchni betonowych stykających się z gruntem,
m) wykonanie warstwy poślizgowej z papy pod kapami,
n) ustawienie krawężników granitowych kotwionych,
o) wykonanie kap chodnikowych,
p) wykonanie elewacji z desek gzymsowych z polimerobetonu,
q) wykonanie drenażu za płytami przejściowymi,
r) wykonanie drenażu na przęśle,
s) wykonanie odwodnienia przęsła,

t) wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni na moście,

u) wykonanie barier ochronnych – bariero poręczy na moście,
v) obcięcie ścianek szczelnych,
w) umocnienie stożków elementami betonowymi,
x) wykonanie ścieków skarpowych,
y) wykonanie schodów rewizyjnych skarpowych,
z) zabezpieczenie antykorozyjne odsłoniętych powierzchni betonowych,
aa) wykonanie poszerzeń nasypu drogowego na dojazdach,
bb) wykonanie konstrukcji nawierzchni drogi na dojazdach,
cc) wykonanie chodnika,
dd) wykonanie bariero poręczy.
ee) wykonanie zjazdów,
ff) wykonanie przepustu pod zjazdem,
gg) odmulenie rowów przydrożnych,
hh) udrożnienie przepustów pod zjazdami.

3. Szczegółowy zakres prac do wykonania określa: dokumentacja projektowa, składająca się z projektu budowlanego, projektu wykonawczego, przedmiaru robót oraz informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, a także specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 256 ustawy z dnia 11.09.2019 r. - Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej "p.z.p.", Zamawiający unieważnił postępowanie Nr PZDiT.3421.19.2021, ponieważ wskutek unieważnienia czynności unieważnienia postępowania Nr PZDiT.3421.15.2021 z dnia 21.12.2021r., co przywróciło prace polegające na badaniu złożonych w postepowaniu ofert i doprowadziło do wyboru najkorzystniejszej oferty, dalsze prowadzenie postępowania Nr PZDiT.3421.19.2021, obejmującego analogiczny przedmiot zamówienia, było nieuzasadnione. W związku z tym zamawiający, zgodnie z art. 256 p.z.p., unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, mając na uwadze, że unieważnienie to następuje przed upływem terminu składania ofert.
2022-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane