„Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Strażackiej w Lubojnie”
Gmina Mykanów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00033124
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00033124/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-01-25 08:56
- Lokalizacja
- Mykanów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a9e4b730-689f-11ec-ae77-fe331fedffdc
- Identyfikator
- 5732776369
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00033124 z dnia 2022-01-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Strażackiej w Lubojnie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mykanów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398110
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Samorządowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Mykanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-233
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343288019
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mykanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mykanow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Strażackiej w Lubojnie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a9e4b730-689f-11ec-ae77-fe331fedffdc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00033124
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000947/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku ZSP w Lubojnie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ( Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) - oś priorytetowa IV. poddziałanie 4.3.2. Efektywność Energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej RIT2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00336185/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKZ.271.19.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
„Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Strażackiej w Lubojnie”
Zakres prac obejmuje między innymi:
- wymiana okien i drzwi zewnętrznych – okna PCV w okleinie drewnopodobnej ciemny dąb, drzwi aluminiowe oraz stalowe w okleinie drewnopodobnej ciemny dąb oraz drzwi do kotłowni metalowe
- likwidacja istniejących parapetów wewnętrznych z lastrika oraz wykonanie nowych z konglomeratu gr. 3 cm w kolorze brązowym
- wykonanie nowych parapetów zewnętrznych z blachy powlekanej w kolorze ciemno-brązowym z likwidacją z istniejących z blachy
- uzupełnienie ewentualnych ubytków tynku lub warstwy ocieplenia powstałych wskutek demontażu istniejącej stolarki
- oczyszczenie i ponowne pomalowanie okratowania okiennego,
- malowanie ościeży po wymianie stolarki
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt budowlany, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót– stanowiące integralną część SWZ
Roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia Wykonawca wykona z materiałów własnych tj. wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2020 r. poz. 215).
Celem sporządzenia oferty należy zapoznać się z projektem budowlanym , STWiOR oraz przedmiarami robót( są tylko materiałami pomocniczymi) , który jest załącznikiem nr. 7 do niniejszej SWZ.
Jeżeli dokumentacja techniczna wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów, urządzeń lub norm, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - Zamawiający, zgodnie w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust 3 ustawy, to Zamawiający z mocy art. 101 ust. 4 ustawy ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
Wraz ze zgłoszeniem do odbioru końcowego robót Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszelkie dokumenty związane z wykonanym przedmiotem zamówienia m.in.:
a) dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania
przedmiotu zamówienia tj. świadectwa, jakości, atesty, deklaracje zgodności
potwierdzające, że wbudowane wyroby budowlane są zgodne z art. 10 ustawy Prawo
budowlane
Do zadań Wykonawcy należeć będzie również: urządzenie zaplecza placu budowy, przestrzegania przepisów Kodeksu Pracy, BHP, ochrony zdrowia i p.poż.; zabezpieczenie placu budowy przed dostępem osób trzecich, odpowiednie oznakowanie prowadzonych robót.
Do obowiązków wykonawcy należy pozyskanie wszelkich pozwoleń wyprzedzających przystąpienie do robót (jeśli są konieczne) oraz finalnie (jeśli są konieczne) –pozwoleń i odbiorów.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego oszacowania ceny lub pominięcia kosztów i innych czynników mających lub mogących mieć wpływ na cenę.
Na podstawie art.95 ust.1 „ Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw.koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę. Tak, więc wymóg ten dotyczy następujących czynności: operatorów sprzętu, pracowników fizycznych.
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagan związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wamagań zawarto we wzorze umowy paragraf 10
– załącznik nr 6 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu w terminie wyznaczonym na składanie ofert tj. do dnia 14.01.2022r. do godz.11: 00 złożono 8 ofert ( oferta z najniższą ceną została odrzucona, gdyż zawierała rażąco niską cenę oraz jest niezgodna z warunkami zamówienia ), zaś kolejna oferta z ceną 490 487,10zł przewyższa kwotę którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż
zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 398520 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 761327,22 PLN
| 2022-01-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |