PBW i budowa sięgaczy przy ul. Leśnej (w rejonie 5 i 17)

Gmina Ornontowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00043673
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00043673/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-01 14:11
Lokalizacja
Ornontowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c3f4192f-485f-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6351829974
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneUsuwanie glebyRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

2 przyznane

KRZYSZTOF RZYMEKOrzesze, PL · lot 0
626 693,4 PLN
KRZYSZTOF RZYMEKOrzesze, PL · lot 1
405 167,19 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00043673 z dnia 2022-02-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
PBW i budowa sięgaczy przy ul. Leśnej (w rejonie 5 i 17)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ornontowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257759

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 26a

1.5.2.) Miejscowość: Ornontowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-178

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: 323306222

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ornontowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.ornontowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.ornontowice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

PBW i budowa sięgaczy przy ul. Leśnej (w rejonie 5 i 17)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c3f4192f-485f-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00043673

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000274/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 PBW i budowa sięgaczy przy ul. Leśnej (w rejonie nr 5 i 17)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00274537/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZWRZP.272.00031.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1593325,08 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I. Budowę odcinka drogi sięgacza ul. Leśnej od posesji 5 do 5G, w tym:
- Budowę odcinka drogi z kostki betonowej o szerokości jezdni 5m z krawężnikami najazdowymi, odwodnieniem nawierzchni (8 wpustów ulicznych) i włączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej.
- Budowę odcinka kanalizacji deszczowej o długości około 40m.
- Budowę oświetlenia ulicznego składającego się z 13 słupów oświetleniowych wraz oprawami LED, przyłączeniem do sieci energetycznej oraz szafą sterowania oświetleniem.
- Wykonanie dwóch progów zwalniających z kostki betonowej – lokalizacja progów zostanie ustalona w trakcie prowadzonych robót;
- Wykonanie i zatwierdzenie docelowej organizacji ruchu dla wybudowanego odcinka drogi.
- Wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej wraz ze złożeniem w PODGiK.
- Wymienić istniejące włazy do kanalizacji deszczowej na nowe z logo Gminy Ornontowice.
- Wykonywanie okresowych przeglądów gwarancyjnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112500-0 - Usuwanie gleby

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.5.) Wartość części: 926929,59 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II. Budowa odcinka drogi sięgacza ul. Leśnej od posesji 17 do 17C, w tym;
- Budowę odcinka drogi z kostki betonowej o szerokości jezdni 3m z krawężnikami najazdowymi, odwodnieniem nawierzchni i włączeniem odwodnienia do istniejącej i projektowanej kanalizacji deszczowej.
- Budowa odcinka kanalizacji deszczowej wraz z włączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej.
- Budowa odcinka kanalizacji deszczowej wraz ze studnią chłonną.
- Wykonanie dwóch progów zwalniających z kostki betonowej - lokalizacja progów zostanie ustalona w trakcie prowadzonych robót.
- Wykonanie i zatwierdzenie docelowej organizacji ruchu dla wybudowanego odcinka drogi.
- Przygotowanie i złożenie Wodom Polskim zgłoszenia wykonanego urządzenia wodnego w celu wpisania go do systemu informacyjnego gospodarowania wodami.
- Wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej wraz ze złożeniem w PODGiK.
- Wymienić istniejące włazy do kanalizacji deszczowej na nowe z logo Gminy Ornontowice.
- Wykonywanie okresowych przeglądów gwarancyjnych.
Roboty należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, opisem przedmiotu zamówienia oraz projektowanymi postanowieniami umowy.
Uwagi:
Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych materiałów niż zastosowane w projekcie, równoważnych, o odpowiednich parametrach technicznych i jakościowych. Parametry techniczne i jakościowe dla zastosowanych w dokumentacji technicznej materiałów są wartościami minimalnymi.
Wykonawcy mogą składać oferty zawierające rozwiązania równoważne w stosunku do przedmiotu zamówienia przedstawionego w SWZ.
Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ. Jeżeli Wykonawca nie złoży wyżej wymienionych dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112500-0 - Usuwanie gleby

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.5.) Wartość części: 666395,49 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 626693,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 626693,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 626693,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Krzysztof Rzymek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351609899

7.3.3) Ulica: ul. Grunwaldzka 9

7.3.4) Miejscowość: Orzesze

7.3.5) Kod pocztowy: 43-180

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-01-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 626693,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 224 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 405167,19 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 405167,19 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 405167,19 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Krzysztof Rzymek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351609899

7.3.3) Ulica: Grunwaldzka 9

7.3.4) Miejscowość: Orzesze

7.3.5) Kod pocztowy: 43-180

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-01-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 405167,19 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 224 dni

2022-02-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane