Termomodernizacja oraz kompleksowe wykonanie instalacji C.O. i C.W.U. w budynku położonym w Mysłowicach przy ul. Strażackiej 2
Miasto Mysłowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00046804
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00046804/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-04 11:10
- Lokalizacja
- Mysłowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d50e455d-739b-11ec-beb3-a2bfa38226ab
- Identyfikator
- 2220009027
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00046804 z dnia 2022-02-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja oraz kompleksowe wykonanie instalacji C.O. i C.W.U. w budynku położonym w Mysłowicach przy ul. Strażackiej 2
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Mysowice
1.3.) Oddział zamawiającego: Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271570799
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Partyzantów 21
1.5.2.) Miejscowość: Mysłowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mzgk@mzgk.myslowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mzgk.myslowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzgk.nowybip.pl/zamowienia-publiczne1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja oraz kompleksowe wykonanie instalacji C.O. i C.W.U. w budynku położonym w Mysłowicach przy ul. Strażackiej 22.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d50e455d-739b-11ec-beb3-a2bfa38226ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00046804
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00012819/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Termomodernizacja budynku położonego w Mysłowicach przy ul. Strażackiej 2 wraz z wykonaniem wewnętrznej sieci C.O i C.W.U.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Ograniczenie niskiej emisji poprzez poprawę efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Mysłowice – etap II”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00014642/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.1.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu termomodernizacji oraz
kompleksowym wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w obiekcie
mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Mysłowicach przy ulicy Strażackiej 2.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 – Dokumentacja techniczna, która
obejmuje: projekt przebudowy i zmiany ogrzewania budynku, przedmiar oraz specyfikacja techniczna
wykonania i odbioru robót budowlanych.
3. Obiekt, w którym będą wykonywane prace to budynek mieszkalny wielorodzinny zrealizowany w
technologii tradycyjnej murowanej, wybudowany w 1914 zlokalizowany przy ul. Strażackiej 2 w
Mysłowicach. Szczegółowe dane budynku zostały wskazane w Załączniku nr 1 w opisie technicznym
obiektu w pkt 8.6 (zestawienie powierzchni).
4. Prace będą wykonywane w zamieszkanym obiekcie (8 lokali mieszkalnych) i muszą być prowadzone w
sposób niezakłócający normalnego funkcjonowania mieszkańców obiektu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45261320-3 - Kładzenie rynien
45261910-6 - Naprawa dachów
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45262110-5 - Demontaż rusztowań
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45422000-1 - Roboty ciesielskie
45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45454000-4 - Roboty restrukturyzacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu przewidzianego na składanie ofert, tj. do dnia 26 stycznia 2022 roku do godz. 10:00 złożono jedną ofertęniepodlegającą odrzuceniu: na kwotę 1 778 280,99 zł brutto. Na sfinansowanie realizacji zamówienia Zamawiający zamierzał
przeznaczyć kwotę 1 400 000,00 zł brutto, co wykazano przed momentem otwarcia ofert (na stronie BIP Zamawiającego o godzinie
10:10 opublikowano informację o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia). Wartość oferty
przewyższa wartość jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na zamówienie o kwotę 378 280,99 zł brutto, co Zamawiający uznał
za kwotę znacznie przewyższającą środki zabezpieczone na realizację zadania. Zamawiający jednocześnie stwierdził, iż nie jest w
stanie zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie niniejszego zamówienia. Tym samym Zamawiający działając zgodnie z
art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnia postępowanie. Zgodnie z przytoczoną podstawą: „Zamawiający unieważnia postępowanie o
udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą
zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub
kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1486750,35 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1778280,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-02-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |