Remont pomieszczeń terapeutycznych przy ul. Staszica 5 w Zgorzelcu - w formule zaprojektuj i wybuduj
Gmina Miejska Zgorzelec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00049641
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00049641/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-08 09:45
- Lokalizacja
- Zgorzelec, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c333ea0f-6967-11ec-ae77-fe331fedffdc
- Identyfikator
- 6151794018
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00049641 z dnia 2022-02-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń terapeutycznych przy ul. Staszica 5 w Zgorzelcu - w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Zgorzelec
1.3.) Oddział zamawiającego: GM Zgorzelec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Domańskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zgorzelec.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zgorzelec1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont pomieszczeń terapeutycznych przy ul. Staszica 5 w Zgorzelcu - w formule zaprojektuj i wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c333ea0f-6967-11ec-ae77-fe331fedffdc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00049641
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004965/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Remont pomieszczeń terapeutycznych przy ul. Staszica 5 w Zgorzelcu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00338956/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.35.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 197370,17 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dot. remontu pomieszczeń przeznaczonych na prowadzenie zajęć terapii uzależnień od alkoholu zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych tj.: wykonanie dokumentacji projektowej i na jej podstawie realizacja prac budowlano-montażowych i towarzyszących poradni. Planowana inwestycja zlokalizowana jest w lokalu na I piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Staszica 5 w Zgorzelcu. Budynek, w którym będą prowadzone roboty jest prawnie chroniony wpisem do rejestru zabytków pod nr 1228/J decyzją z dnia 18 sierpnia 1995 r. Dla przedmiotowego zadania została wydana decyzja nr 417/21 z dnia 12 marca 2021 r. przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu Delegatura Jelenia Góra.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: naprawę wypraw tynkarskich, malowanie ścian i sufitów, malowanie okratowań okiennych, wykonanie nowej podłogi, renowację drzwi wewnętrznych, wymianę instalacji elektrycznej po śladzie istniejącej, wymianę stolarki okiennej, wymianę parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, remont toalet, wymianę grzejników, remont ścian działowych.
3. Przy opracowaniu dokumentacji należy zaprojektować rozwiązania uwzględniające dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami w taki sposób, aby mogły korzystać z usług, obiektów czy przestrzeni w sposób samodzielny na równi z innymi użytkownikami, spełniając niezbędne warunki do korzystania z obiektów użyteczności publicznej i mieszkaniowego budownictwa wielorodzinnego przez osoby ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
4. Szczegółowy opis oraz zakres przedmiotu zamówienia został zawarty w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym Załącznik Nr 6 do SWZ.
5. Wymagania dotyczące gwarancji:
1) Minimalny wymagany okres gwarancji na wykonanie roboty budowlane i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały wynosi 36 miesięcy, natomiast maksymalny 60 miesięcy.
2) Bieg terminów gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego robót z klauzulą „odbieram”.
3) Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (materiałów, urządzeń, itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione w cenie oferty.
4) Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane przy realizacji zamówienia materiały i urządzenia, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Zamawiający określa maksymalny punktowany okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zasady oceny ofert zostały zawarte w Rozdziale XX SWZ.
5) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy stanowiącym Załącznik Nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 19 stycznia 2022 r. o godzinie 10:00, czyli przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości brutto: 270.000,00 PLN.W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj.
19 stycznia br. do godz. 10:00, wpłynęła 1 oferta złożona przez:
Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno – Inżynieryjnego „Secundo Fors” Sp. z o.o., z siedzibą w Zgorzelcu, przy ul. Stefana Batorego 6/11, z wynagrodzeniem brutto w kwocie: 518.000,00 PLN, które przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia o 248.000,00 PLN.
Zamawiający po analizie swoich możliwości finansowych stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotowego zamówienia do ceny ww. oferty.
Biorąc powyższe pod uwagę, Zamawiający podjął decyzję
o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 518000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 518000,00 PLN
| 2022-02-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |