Termomodernizacja obiektów i sieci Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o. o
NZOZ Szpital im. prof. Z.Religi w Słubicach Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00056482
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00056482/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-14 13:45
- Lokalizacja
- Słubice, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c1701f37-6955-11ec-ae77-fe331fedffdc
- Identyfikator
- 5981618971
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00056482 z dnia 2022-02-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja obiektów i sieci Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o. o
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NZOZ Szpital im. prof. Z.Religi w Słubicach Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 080445872
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nadodrzańska 6
1.5.2.) Miejscowość: Słubice
1.5.3.) Kod pocztowy: 69-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpitalslubice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalslubice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/szpitalslubice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja obiektów i sieci Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o. o2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1701f37-6955-11ec-ae77-fe331fedffdc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00056482
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00338229/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/TP/10/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem projektu jest głęboka termomodernizacja budynku głównego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o. o., przy ul. Nadodrzańskiej 6 w Słubicach.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzania nieistotnych zmian na etapie wykonawstwa oraz zatwierdzania rozwiązań pod względem estetycznym i kolorystycznym.
Wykonawca zaprojektuje, wybuduje i odda do użytkowania przedmiot umowy w stanie wolnym od wad i usterek oraz dostarczy wszelką dokumentację wbudowanych materiałów, potwierdzeń dokonania prac zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującymi dla danego typu obiektów.
W przypadku gdy przedmiot zamówienia opisany jest przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszędzie gdzie wskazano takie elementy należy dorozumiewać użycie zwrotu „lub równoważne”.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia występują nazwy własne lub znaki towarowe, należy je traktować wyłącznie jako przykład, który dokładnie odpowiada opisowi przedmiotu zamówienia. Zamawiający jednocześnie zwraca uwagę, że użycie w dokumentacji nazw własnych lub znaków towarowych do opisu szczegółowego zakresu przedmiotu zamówienia:
• ma tylko i wyłącznie ułatwić Wykonawcom odczytanie przedmiotowej dokumentacji pod kątem funkcjonalności oczekiwanych rozwiązań;
• nie ma celu ograniczenia konkurencji przez narzucanie lub sugerowanie konkretnych rozwiązań.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie termomodernizacji budynku użyteczności publicznej – szpitala w Słubicach zgodnie z niniejszą specyfikacją (wraz ze wzorem umowy), Programem funkcjonalno-użytkowym. Wykonana termomodernizacja powinna spełnić co najmniej parametry ekologiczne określone w audycie energetycznym (w zakresie zmniejszenia poziomu emisji oraz efektywności energetycznej).
Obiekt objęty przedmiotowym zamówieniem nie jest obiektem zabytkowym.
Obiekt objęty przedmiotowym zamówieniem znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej - strefa ochrony konserwatorskiej B1 (historyczny układ urbanistyczny Słubic).
Zakres zadania obejmuje prace termomodernizacyjne:
1. Wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonych projektów i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, w tym:
a) wykonanie termomodernizacji w zakresie ocielenia przegród budowlanych – ścian zewnętrznych, stropodachów wraz z wymianą stolarki okiennej (wraz z usprawnieniem wentylacji grawitacyjnej) i drzwiowej, zgodnie z audytem energetycznym, audytem oświetlenia i programem funkcjonalno-użytkowym,
b) wykonanie modernizacji instalacji branży sanitarnej - instalacji c.o., c.w.u., wod-kan wraz z modernizacją źródła ciepła. w zakresie wynikającym z audytów i programu funkcjonalno- użytkowego,
c) wykonanie robót budowlanych w pomieszczeniach związanych z modernizacją źródeł ciepła.
d) wykonanie instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 150 kW (lub równoważnej zapewniającej uzysk energii 150000 kWh/rok) wraz z układem pomiarowo- rozliczeniowym i zdalnym monitorowaniem, zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym,
e) instalację przyłączanego obiektu od miejsca rozgraniczenia własności urządzeń
f) elektroenergetycznych Wykonawca winien wykonać we własnym zakresie, zgodnie z uzgodnionym z energetyką projektem i zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami,
g) wymiana istniejących opraw świetlówkowych i żarowych na nowe LED, wraz z instalacją elektryczną i wymianą rozdzielni elektrycznych
h) rozbudowę budynku o klatkę schodową zgodnie z opracowanym projektem, zatwierdzonym przez Zamawiającego.
2. Montaż instalacji i urządzeń elektrycznych, w tym podłączenie instalacji fotowoltaiki do sieci elektroenergetycznej, zgodnie z warunkami uzyskanymi od miejscowego operatora sieci dystrybucyjnej
3. Przeprowadzenie wymaganych prób i badań, przed uzyskaniem odbiorów robót i przygotowaniem dokumentów związanych z oddaniem do użytkowania zmodernizowanego obiektu i instalacji. W trakcie prób należy zweryfikować na drodze pomiarów osiągniętą sprawność elektryczną systemu fotowoltaicznego w odniesieniu do sprawności deklarowanej przez producenta elementów układu fotowoltaiki.
W ramach wybranego wariantu przedsięwzięcia termomodernizacyjnego będą wykonane następujące prace w budynku głównym szpitala:
• Stropodach o powierzchni: 1656 m2. Przewiduje się ocieplenie stropodachu wełną mineralną wdmuchiwaną w 1. przestrzeń miedzystropową o współczynniku λ = 0,038 W/m2·K o grubości 24 cm.
• Stropodach pomieszczenia technicznego o powierzchni: 59 m2. Przewiduje się ocieplenie stropodachu styropapą o współczynniku λ = 0,038 W/m2·K o grubości 5 cm.
• Ściany zewnętrzne o powierzchni: 2154 m2. Przewiduje się ocieplenie ścian styropianem metodą BSO o współczynniku λ = 0,033 W/m2·K o grubości 15 cm.
• Okna o powierzchni: 840,6 m2. Wymiana okien i montaż nawiewników o średnim współczynniku U = 0,9 W/m2·K.
• Drzwi zewnętrzne o powierzchni: 32,9 m2. Wymiana drzwi zewnętrznych na nowe o średnim współczynniku U = 1,3 W/m2·K.
• Ściany zewnętrzne sutereny o powierzchni: 859 m2. Przewiduje się ocieplenie ścian sutereny styropianem ekstrudowanym o współczynniku λ = 0,036 W/m2·K o grubości 15 cm.
• Ściany zewn. Ocieplone o powierzchni: 145 m2. Przewiduje się ocieplenie ścian styropianem metodą BSO o współczynniku λ = 0,033 W/m2·K o grubości 6 cm.
• Modernizacja układu c.w.u. Proponuje się częściowe wytwarzanie c.w.u. z pompy ciepła, wymianę zasobników c.w.u., instalacji c.w.u. oraz cyrkulacji i wykonanie izolacji przewodów oraz montaż zaworów termostatycznych z automatyczną dezynfekcja termiczną. Usprawnienie obejmuje zmianę sposobu wytwarzania c.w.u. - częściowe wytwarzanie c.w.u. z pompy ciepła (ok. 40% całkowitego zużycia), wymianę zasobników c.w.u., wymianę przewodów instalacji c.w.u. oraz cyrkulacji (ok. 32 pionów i ok. 105 mb. poziomów rozprowadzających i 420 mb. rury pionowe), izolację przewodów rozprowadzających pianką poliuretanową (grubość w zależności od średnicy rur zgodnie z Warunkami Technicznymi), wyposażenie instalacji cyrkulacji w termostatyczne zawory cyrkulacyjne MTCV z automatyczna dezynfekcją termiczną wraz ze złączkami montażowymi i układem sterowania (wersja C).
• Usprawnienie obejmuje: Przewiduje się wprowadzenie pompy ciepła typu powietrze/woda zasilanej elektrycznie wymiana grzejników żeliwnych i rurowych na grzejniki płytowe (ok. 189 szt.) wraz z montażem zaworów termostatycznych (głowice termostatyczne przeznaczone dla budynków publicznych (wandaloodporne)) oraz wymiana instalacji.
Zakres prac dodatkowych obejmuje:
• Remont pochylni i schodów, wymiana balustrad balkonowych
Zakres obejmuje wykonanie okładzin z płytek, wymianę balustrad przy schodach zewnętrznych i balustrad balkonów, dobudowę klatki schodowej.
• Wymiana instalacji kanalizacji.
Zakres obejmuje wymianę kanalizacji sanitarnej w całym budynku.
Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykonania:
• dokumentacji projektowej obejmującej co najmniej:
- projekty budowlane i wykonawcze w podziale na branże wg wymagań prawnych w zakresie obszarów termomodernizowanych,
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
- wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z obliczeniami przedstawiające osiągnięcie efektu ekologicznego oraz ekonomicznego wykonanej termomodernizacji,
- wykonanie certyfikatu energetycznego dla obiektu,
• harmonogramu rzeczowo-finansowego na realizację robót budowlanych,
• wykonania zadania termomodernizacji zgodnie z opracowanymi i zatwierdzonymi projektami wykonawczymi, PFU, SWZ oraz audytami.
Zamawiający nie przewiduje składania zamówień częściowych. Niniejsze zamówienie stanowi zamierzenie budowlane stanowiące nierozerwalną całość, dla której wydane będzie jedno pozwolenie na budowę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta (Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe JBM Michał Radojewski) na kwotę 21.955.500,00 zł.
Przed otwarciem ofert Zamawiający na stronie internetowej prowadzonego postępowania udostępnił informację
o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia: 10.136.836,65 zł.
Oferta złożona przez Wykonawcę przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (10.136.836,65 zł) i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć
tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
W przedmiotowym stanie faktycznym cena złożonej oferty przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty, co prowadzi do unieważnienia postępowania. Mając na względzie powyższe okoliczności, unieważnienie postępowania jest uzasadnione i konieczne.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 21955500 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21955500 PLN
| 2022-02-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |