Remont elewacji i wymiana stolarki okiennej w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00061050
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00061050/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-17 15:44
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9e4cb75-8297-11ec-beb3-a2bfa38226ab
Identyfikator
5471008216
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty murarskieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00061050 z dnia 2022-02-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji i wymiana stolarki okiennej w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: REGIONALNY OŚRODEK KULTURY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000283222

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 8

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 822 05 93

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rok@rok.bielsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://rok.bielsko.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/c9e953d6-aa99-4aa4-9497-e3213cab566f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


kulturalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont elewacji i wymiana stolarki okiennej w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9e4cb75-8297-11ec-beb3-a2bfa38226ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00061050

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00041240/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont elewacji i wymiana stolarki okiennej w budynku ROK

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00043735/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.RB.01.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace budowlane polegające na wykonaniu kompleksowego remontu elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej zabytkowego budynku Regionalnego Ośrodka Kultury zlokalizowanego w Bielsku-Białej przy ul. 1 Maja 8 (dz. nr 1415. Obręb: Żywieckie Przedmieście).Roboty budowlane obejmują w szczególności:
a) prace rozbiórkowe, zabezpieczające i przygotowawcze,
b) remont konserwatorski elewacji, tj. roboty tynkarskie i sztukatorskie,
c) roboty malarskie,
d) wymiana stolarki okiennej wraz z parapetami oraz drzwi od strony dziedzińca,
e) remont konserwatorski głównych drzwi wejściowych,
f) roboty betoniarskie i kamieniarskie,
g) roboty blacharskie,
h) roboty budowlane i elektryczne towarzyszące,
i) uporządkowanie terenu robót najpóźniej w dniu odbioru końcowego (wywóz i składowanie odpadów m.in. gruzu, złomu, itp.).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262522-6 - Roboty murarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu do dnia upływu terminu składania ofert wpłynęły dwie oferty, z których najkorzystniejsza opiewała na kwotę 1.403.482,00 zł brutto. Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania kwotę 753.460,46 zł brutto i nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z tym Zamawiający jest zobowiązany do unieważnienia postępowania zgodnie z podstawą wskazaną w uzasadnieniu prawnym.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1403482,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1490922,34 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-02-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane