Budowa budynku komunalnego mieszkalnego w Leszczach

Gmina Złotniki Kujawskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00064204
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00064204/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-02-22 09:57
Lokalizacja
Złotniki Kujawskie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ead1c780-671a-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
5562561930
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychWykonywanie pokryć dachowychFundamentowanieBetonowanieRoboty muroweRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychInstalowanie infrastruktury okablowaniaUkładanie kabliInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInne instalacje elektryczneElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychInstalowanie drzwi i okienPokrywanie podłógWykładanie ścianRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00064204 z dnia 2022-02-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku komunalnego mieszkalnego w Leszczach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Złotniki Kujawskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350808

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Powstańców Wielkopolskich 6

1.5.2.) Miejscowość: Złotniki Kujawskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-180

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 579470448

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zlotnikikujawskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlotnikikuj.ires.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zlotnikikujawskie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku komunalnego mieszkalnego w Leszczach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ead1c780-671a-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00064204

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000449/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa budynku komunalnego mieszkalnego w Leszczach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00333574/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.1.13.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robot budowlanych pn. „Budowa budynku komunalnego mieszkalnego w Leszczach.” - wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
1. Wspólny słownik zamówień publicznych (CPV):
45111100-9 Roboty w zakresie burzenia
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262210-6 Fundamentowanie
45262300-4 Betonowanie
45262520-2 Roboty murowe
45261210-9 Wykonywanie pokryć dachowych
45421130-4 Instalowanie drzwi i okien
45432210-9 Wykładanie ścian
45432130-4 Pokrywanie podłóg
45443000-4 Roboty elewacyjne
45112710-5 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45317000-2 Inne instalacje elektryczne
45314300-4 Instalowanie infrastruktury okablowania
45311200-2 Roboty w zakresie instalacji elektrycznej
45311100-1 Robot w zakresie okablowania elektrycznego
45316100-6 Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45314310-7 Układanie kabli
45317300-5 Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45312200-9 Instalowanie przeciwwłamaniowych systemowych alarmowych


2. Przedmiotowe zamówienie obejmuje w szczególności:
Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego na działce nr 13/4, 13/7 położonej
w miejscowości Leszcze, gm. Złotniki Kujawskie. Budynek będzie składał się z 34 lokali mieszkalnych, w tym 2 mieszkania dla osób niepełnosprawnych z funkcją pomocniczą przeznaczoną na pomieszczenia techniczne przyłączy. Śmietnik oraz komórki lokatorskie umieszczone będą poza budynkiem jako niezależny obiekt. Ponadto zaprojektowano parking składający się 22 miejsc postojowych, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Na dachu zaprojektowanym jako dwuspadowy umieszczono instalację fotowoltaiczną, solarną oraz jednostki zewnętrzne instalacji grzewczej. Ponadto w zakresie robót budowlanych projektuje się budowę budynku i infrastruktury technicznej tj. zbiornika szczelnego na nieczystości stałe oraz podziemnego zbiornika retencyjnego, przyłącza wodociągowego i elektroenergetycznego oraz zapewnienie dostępu do hydrantu zewnętrznego dla celów przeciwpożarowych. Przedmiot zamówienia obejmuje także oświetlenie terenu oraz realizację elementów zagospodarowania terenu
tj.: lokalne utwardzenia terenu pod dojścia i chodniki, budowa elementów małej architektury, nasadzenia zieleni, a także rozbiórkę istniejących obiektów
o wysokości poniżej 8,00 m na działce numer 13/4 w skład których wchodzą:
- budynek mieszkalny 1 kondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym
- budynek inwentarski 1 kondygnacyjny
- wiaty gospodarcze w technologii lekkiej z blachy trapezowej
w/w budynki mogą być zburzone dopiero po wybudowaniu nowego budynku mieszkalnego.
UWAGA:
Z UWAGI, IŻ ZAKRES ROBÓT OBEJMUJE ROZBIÓRKĘ BUDYNKU MIESZKALNEGO, KTÓRY JEST OBECNIE ZAMIESZKAŁY, A MIESZKAŃCY PRZENIESIENI BĘDĄ DO NOWO WYBUDOWANEGO OBIEKTU, WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY JEST UWZGLĘDNIĆ KONIECZNOŚĆ WYSTĄPIENIA O UZYSKANIE DECYZJI NA UŻYTKOWANIE OBIEKTU – BUDYNKU KOMUNALNEGO MIESZKALNEGO, A PO PRZENIESIENIU MIESZKAŃCÓW BĘDZIE MOŻNA PRZYSTĄPIĆ DO ROZBIÓRKI. PO ZAKOŃCZENIU POZOSTAŁYCH ROBÓT NALEŻY UZYSKAĆ DECYZJĘ NA UŻYTKOWANIE POZOSTAŁYCH ELEMENTÓW .
Zakres zamówienia obejmuje również rozbiórkę instalacji przedstawionych
w dokumentacji projektowej.
UKŁAD PRZESTRZENNY:
- budynek mieszkalny, wielorodzinny, wolnostojący
- budynek niepodpiwniczony
- ilość kondygnacji: 2 kondygnacje nadziemne o prostym kształcę
- budynek z dachem wentylowanym, dwuspadowym o 5% spadku – wysokość
kalenicy +6,78 m n.p.m
- kolorystyka budynku utrzymana jest w szarościach i bieli. Szczegóły obróbek
w kolorze grafitowym. Wejścia do budynków zostaną wykonane w ślusarce aluminiowej ze szkłem przeciwwłamaniowym. W niszach jako akcent wejścia zaprojektowano wykończenie w drewnie szalunkowym lub pozyskanym z rozbiórki istniejących budynków gospodarczych.
- Wejścia do mieszkań zostaną wykonane w ślusarce aluminiowej, natomiast drzwi wewnętrzne tj. pokojowe i łazienkowe zostaną wykonane z płyty MDF albo HDF
- w pomieszczeniach do 10m2 wykonana zostanie posadzka jednobarwna z płytek kamionkowych GRES,
- podłogi w pokojach zostaną wykonane zgodnie z wytycznymi Zamawiającego, w związku z czym w przygotowaniu oferty należy nie uwzględniać wymienionego w przedmiarze parkietu, a jedynie panele podłogowe laminowane klasy min. AC-5 z wysoką listwą przypodłogową,
- wszystkie łazienki w mieszkaniach zostaną wyposażone w wannę lub kabinę prysznicową w zależności od wielkości łazienki wraz z baterią wannową/prysznicową, umywalkę razem z baterią umywalkową a także miskę ustępową, natomiast w kuchni zamontowany zostanie zlewozmywak stalowy jednokomorowy wraz z baterią zmywakową oraz szafką mającą następujące wymiary: szerokość 60 cm i wysokość 90 cm. Ponadto kuchnia zostanie wyposażona także w czteropalnikową kuchenkę elektryczną.
UWAGA:
Całe w/w wyposażenie należy podłączyć do instalacji.

Zamawiający informuje, że do przygotowania oferty należy nie uwzględniać następujących pozycji z punktu nr 7 tj. wyposażenie z przedmiaru robót – roboty budowlane:
• Dostawa i montaż zabudowy kuchennej wraz z pochłaniaczem wiszącym
• Dostawa i montaż płyty elektrycznej kuchennej
• Dostawa i montaż piekarnika elektrycznego do zabudowy
• Dostawa i montaż zmywarki do zabudowy
• Dostawa i montaż lodówki do wolnostojącej
Jednocześnie Zamawiający informuje, że płytę elektryczną i piekarnik elektryczny zgodnie z wcześniejszymi zapisami należy zastąpić kuchenką elektryczną czteropalnikową. BUDYNEK WYPOSAŻONY ZOSTANIE W:
- oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne w pomieszczeniach wspólnych
- instalacje odgromową
- rozdział energii elektrycznej
- zasilanie obwodów wspólnych
- instalacje fotowoltaiczną
- zewnętrzna instalację wodnokanalizacyjna
- wewnętrzną instalację wodnokanalizacyjna
- instalacje ogrzewania: ogrzewanie pompami ciepła typu powietrze-powietrze
- wodę zimną z wodociągu miejskiego
- wodę ciepłą z podgrzewaczy zasilanych panelami solarnymi
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja Projektowa, stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ, Przedmiar robót stanowiący załącznik nr 6, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robot (STWiOR) stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ oraz projekt umowy, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45262210-6 - Fundamentowanie

45262300-4 - Betonowanie

45262520-2 - Roboty murowe

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314310-7 - Układanie kabli

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45432130-4 - Pokrywanie podłóg

45432210-9 - Wykładanie ścian

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy pzp, ponieważ cena jedynej oferty znaczenie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty. Ponadto Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia przeznaczył kwotę w wys. 6 173 014,00 zł, w związku z tym że złożono jedną ofertę, której cena znacznie przewyższa ww. kwotę ( złożona oferta 9 460 899,65 zł brutto). Mając na uwadze fakt, iż Zamawiający nie może zwiększyć kwoty zaplanowanej na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia co ceny złożonej oferty, zachodzi konieczność unieważnienia postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9460899,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9460899,65 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-02-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane