Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Kazimierz Biskupi
GMINA KAZIMIERZ BISKUPI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00064563
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00064563/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2022-02-22 12:34
- Lokalizacja
- Kazimierz Biskupi, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c64eb56a-8987-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 6652866272
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00064563 z dnia 2022-02-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Kazimierz Biskupi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KAZIMIERZ BISKUPI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019102
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Kazimierz Biskupi
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-530
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kazimierz-biskupi.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip3.wokiss.pl/kazimierzbiskupi/bip/zamowienia-publiczne.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip3.wokiss.pl/kazimierzbiskupi/bip/zamowienia-publiczne.html https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Kazimierz Biskupi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c64eb56a-8987-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00064563
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00006587/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Kazimierz Biskupi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Osi 3 Energia Działania 3.1 Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Poddziałanie 3.1.1 Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii Wlkp. Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00051449/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INR.271.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Kazimierz Biskupi, która jest realizowana w ramach projektu RPWP.03.01.01-30-0092/17-00 pn. „Zastosowanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach gmin powiatu konińskiego: Wilczyn, Stare Miasto, Kleczew, Sompolno i Kazimierz Biskupi” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 3 „Energia” Działania 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych” Poddziałanie 3.1.1 „ Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020
2) W ramach projektu i wykonawstwa należy ująć zakres prac obejmujących 8 instalacji o mocy i parametrach określonych w programie funkcjonalno - użytkowym stanowiącym załącznik nr 10 do niniejszej SWZ.
3) Aktualne uwarunkowania wykonania przedmiotu zamówienia dla poszczególnych obiektów określa Program funkcjonalno- użytkowy.
4) Oprócz obowiązków wymienionych wcześniej Wykonawca dodatkowo zobowiązany jest do złożenia w imieniu każdego użytkownika obiektu wniosku do Energa Operator S.A. o określenie warunków przyłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej wraz z niezbędnymi załącznikami oraz wniosku o podpisanie umowy o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej wraz z niezbędnymi załącznikami oraz monitorowanie przebiegu realizacji zlecenia aż do momentu podpisania umowy użytkownika obiektu z Energa Operator S.A. i otrzymania przez użytkownika obiektu „Oświadczenia o wykonaniu przyłączenia”. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej z uwzględnieniem wytycznych w zakresie wymagań technicznych dla instalacji OZE Energa Operator S.A. w zakresie przyłączania do sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia źródeł wytwórczych. Instalacja powinna być wybudowana zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej oraz spełniać wymogi techniczne i eksploatacyjne zawarte w obowiązujących przepisach prawa i wytycznymi producentów paneli oraz inwerterów. Wykonawca zobowiązany jest:
— do wykonania niezbędnej dokumentacji projektowej wykonawczej przez osobę uprawnioną, po wcześniejszym uzyskaniu akceptacji wstępnych założeń projektowych przez zamawiającego,
— przed rozpoczęciem prac, w terminie ustalonym z zamawiającym wykonać i dostarczyć zamawiającemu zdjęcia poszczególnych obiektów lub ich części, gdzie będą wykonywane prace oraz miejsc dojazdu, parkowania, składowania materiałów itp. w obrębie nieruchomości oraz wokół niej,
— do dostarczenia zamawiającemu instrukcji obsługi poszczególnych urządzeń w języku polskim w 2 egzemplarzach,
— do przeprowadzenia szkolenia każdego użytkownika z obsługi zamontowanych urządzeń oraz dostarczenia oświadczenia o dokonaniu takiego szkolenia podpisanego przez użytkownika,
— do przeprowadzenia rozruchu instalacji,
— do przeprowadzania okresowych przeglądów i konserwacji instalacji odnawialnych źródeł energii i ich poszczególnych elementów zgodnie z zaleceniami producentów,
— do usunięcia wszelkich wad (w tym dokonanie regulacji i innych czynności niezbędnych do należytego funkcjonowania instalacji odnawialnych źródeł energii) wykrytych w ramach przeprowadzonych przeglądów okresowych lub gwarancyjnych.
5) Zamawiający zastrzega sobie prawo i dopuszcza możliwość zmiany wielkości/mocy instalacji fotowoltaicznych określonych w Programie funkcjonalno-użytkowym spowodowaną z następujących przyczyn:
- błędnym doborem wielkości/mocy instalacji fotowoltaicznych w przyjętych przez Zamawiającego pierwotnych założeniach projektowych,
- obiektywną zmianą wpływającą na prawidłowy sposób doboru wielkości/mocy instalacji,
- zaakceptowaną przez Zamawiającego zmianą wielkości/mocy instalacji OZE wskazaną/zasugerowaną przez użytkownika obiektu, na której będzie montowana instalacja OZE.
6) Dla każdego budynku Wykonawca zobowiązany jest wykonać Projekt Techniczny oraz symulację pracy instalacji słonecznej wykonaną z użyciem Programu symulacyjnego do obliczeń pracy instalacji słonecznych. Na podstawie pozyskanych informacji od użytkowników obiektów i przygotowanych technicznych ocen możliwości montażu instalacji OZE Wykonawca zobowiązany jest obliczyć efekt ekologiczny jaki będzie uzyskany po wdrożeniu projektu– w 1 egzemplarzu wersja papierowa + w 1 egzemplarzu wersja elektroniczna.
7) Do wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest używać wyłącznie materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, odpowiadających wymaganiom wynikającym z przepisów prawa, zgodnych z przepisami o badaniach i certyfikacji, dopuszczonych do stosowania na podstawie przepisów w sprawie aprobat i kryteriów technicznych
8) Szczegółowy zakres prac (Opis Przedmiotu Zamówienia) zawarty jest w Załączniku Nr 10 do SWZ
a) Zakres dostawy i montażu obejmuję następujące elementy:
- dostawa i montaż modułów fotowoltaicznych
- dostawa i montaż przemienników częstotliwości (falowników)
- dostawa i montaż konstrukcji wsporczej,
- montaż kompletnego okablowania,
- montaż urządzeń pomiarowych, zabezpieczających i komunikacyjnych,
- doprowadzenie przewodów AC do miejsca istniejącej tablicy bezpiecznikowej budynku oraz przystosowanie jej do podłączenia nowego obwodu,
- próby, regulacja instalacji,
- uruchomienie technologiczne instalacji,
- przeszkolenie użytkowników co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych instalacji fotowoltaicznych wraz z opracowaniem szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom,
- podłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej wraz ze zgłoszeniem przyłączenia mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej ENERGA Operator, Oddział Kalisz na podstawie wydanych wytycznych,
- inne elementy ujęte w SWZ i projektowanych postanowieniach umownych, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
b) w ramach zamówienia mają zostać dostarczone i zamontowane instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy min 213,08 kWp, przy czym Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany wielkości/mocy poszczególnych instalacji.
c) Zamawiający dopuszcza zastosowanie jednego optymalizatora mocy na dwa moduły fotowoltaiczne, pod warunkiem indywidualnej eliminacji niedopasowania prądowego na poziomie każdego z podłączonych modułów – w celu zapewnienia optymalnej pracy instalacji.
UWAGA:
Zgodnie z decyzją Instytucji zarządzającej WRPO 2014+ Zamawiający rezygnuje z systemów ograniczania mocy na rzecz rozliczania wygenerowanej z instalacji fotowoltaicznych energii elektrycznej w systemie prosumenckim. W związku z powyższym pojawiające się w niniejszej SWZ oraz załącznikach zapisy dotyczące innych rozwiązań są nieaktualne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
ponieważ cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1039180,92 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1271894,56 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2022-02-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |